Google Maps to świetne narzędzie - nie ma co do tego wątpliwości. Korzystają z niego kierowcy, piesi, podróżnicy i każdy, kto chce skorzystać z nawigacji lub wyznaczyć jakąś trasę. Zobaczcie, które miejsca w Polsce oglądane na mapie mogą zadziwiać lub przyprawiać o gęsią skórkę.
Charakterystyczne pola - Tyniec nad Ślęzą

Tyniec nad Ślęzą to wieś na Dolnym Śląsku, która może pochwalić się wyjątkowym układem pól, niespotykanym powszechnie w Polsce. Z góry ziemie uprawne tworzą kształt koła. W samym środku, jak wskazuje Google, znajduje się centrum Tyńca. Czemu pola zawdzięczają swój niecodzienny podział? Podobno cały Tyniec nad Ślęzą należał kiedyś do Zakonu Joannitów, którzy właśnie w taki sposób rozdzielili między sobą grunt.
Odpowiednie ubrania na wycieczkę!
Jezioro Krejwelanek i Jezioro Płaskie - Pojezierze Iławskie

Te położone na Pojezierzu Iławskim jeziora z lotu ptaka wyglądają bardzo osobliwie. Owalny kształt Jeziora Płaskiego, a także sam jego kolor sprawiają, że akwen wygląda jak ogromna dziura lub studnia bez dna. Z kolei umiejscowione obok Jezioro Krejwelanek, uchwycone z góry, formą przypomina dżdżownicę. Inne skojarzenie, które przychodzi nam do głowy to ameba i (trochę poskręcany) pantofelek, znane wszystkim z lekcji biologii.
Sępolno - Wrocław

Dubaj ma swoje palmy, za to Wrocław… orła! Nietypowe osiedle Sępolno zbudowano tak, by kształtem przypominało majestatycznego ptaka z rozpostartymi skrzydłami. Chodząc między zabudową trudno jest dostrzec ten nietypowy wzór. Dopiero z góry teren widoczny jest w całej okazałości i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Od 1979 roku osiedle widnieje na liście zabytków.
Muchołapka - Ludwikowice Kłodzkie

Tajemniczy krąg rzucający złowrogi cień to tzw. Muchołapka. Chociaż wyglądem przypomina cienki pierścień lub konstrukcję wyjętą rodem z teorii spiskowych, ten obiekt był podstawą chłodni kominowej.Obok Muchołapki w czasach II wojny światowej funkcjonowała fabryka materiałów wybuchowych, a dziś okazała konstrukcja jest częścią muzeum techniki militarnej.
Pustynia Błędowska - woj. małopolskie

„Czy to powierzchnia innej planety?" Takie pytanie przyszło nam do głowy, kiedy pierwszy raz ujrzeliśmy Pustynię Błędowską z lotu ptaka. Charakterystyczny kolor i linie widoczne z góry wyglądają ostro i surowo - zupełnie nie przypominają zielonej Polski, którą znamy! Będąc w woj. małopolskim koniecznie odwiedźcie ten teren - gwarantujemy, że poczujecie się jak na Marsie.
Zapakuj wszystko, co potrzebne!
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?