Aktywne wakacje bez smartfona? Obóz letni dla dzieci w nowej odsłonie!

Materiał informacyjny OBOZOWA PRZYGODA
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Sezon wakacyjny z Obozową Przygodą ponownie przyciąga tysiące dzieci i młodzieży z całej Polski. Już sześciolatki mogą spróbować życia kolonisty, a oferta obozowa jest atrakcyjna nawet dla siedemnastolatków. W tym roku nowości obejmują obóz militarny w Podgajach, wyjazd do Włoch oraz obóz przygodowy w Gruzji. Wszystkie te propozycje łączy jedno – detoks od smartfona.

W 2019 roku Obozowa Przygoda zorganizowała pierwszy, mały obóz na stanicy harcerskiej w Podgajach. Nikt wtedy nie przewidywał, że po sześciu latach stanie się jednym z największych organizatorów letniego wypoczynku w Polsce. Liczba uczestników tego lata ponownie przekroczy tysiąc, a niemal połowa z nich spędzi przynajmniej tydzień w „starym stylu”…

… nad jeziorem, pod namiotem

Niektórzy uczestnicy wybierają dwa kolejne turnusy, nie z przymusu, lecz z własnej woli. – Spotykamy się z niektórymi obozowiczami każdego lata i zawsze są to bardzo sympatyczne spotkania – mówi Krzysztof Kassner, właściciel Obozowej Przygody. – Obserwujemy, jak młodzi ludzie się rozwijają. Wiele osób, które zaczynały w Podgajach, to już teraz młodzi dorośli.

W tym roku obozy przygodowe odbędą się ponownie w trzech lokalizacjach: w Podgajach, Smerzynie na Pałukach i w Kuźnicy na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Tradycyjny Fun Camp oferuje wiele atrakcji w skautowskim stylu: jezioro, rowery, wyprawy, gry i zabawy terenowe, pionierkę obozową i wiele innych. Są też wieczorne ogniska z gitarą i śpiewem, dyskoteki i wieczory filmowe.

Obozy Wild Camp mają bardziej rozwiniętą część survivalową. Uczestnicy uczą się przetrwania w lesie, budowania schronień, posługiwania się kompasem i mapą, budowy filtra do wody, zaawansowanej pionierki obozowej (np. budowy ogrodzenia czy wieży wartowniczej), ratownictwa medycznego, wędrówek, rozpalania ognia, paintballu laserowego, podchodów, bitwy o flagę, gier na orientację, nocnych zwiadów i poszukiwania skarbów.

Nowością tego roku jest Military Camp, gdzie uczestnicy, oprócz zajęć survivalowych, będą mieli okazję jeździć czołgiem w Bornem Sulinowie i ćwiczyć strzelanie na strzelnicy.

W górach lub nad morzem

Wielu uczestników oraz ich rodziców preferuje bardziej „tradycyjne” obozy i kolonie. Najpopularniejsze kierunki to morze i góry. Obozowa Przygoda oferuje wakacje nad morzem w Łebie i Pogorzelicy, a w górach – w sercu Podhala. Dostępne są obozy i kolonie rekreacyjne (Sea Camp i Tatry Camp), artystyczno-rekreacyjne (Art Camp) oraz z elementami języka angielskiego (Anglo Camp). Dodatkowo w górach można wybrać kolonie przygodowe (Adventure Camp) i aktywne (Active Camp).

Za granicą

Oferta obozów zagranicznych znacznie się rozwinęła. Oprócz znanych z poprzednich lat obozów w Grecji i Hiszpanii, w tym roku dodano wyjazdy do Włoch i Gruzji. Młodzież spędzi osiem dni we Włoszech na zwiedzaniu i kąpielach w Adriatyku, a Gruzja wydaje się idealnym miejscem na przygodowy obóz.

Wszystkie zagraniczne obozy organizowane są z transportem lotniczym, co sprawia, że uczestnicy mają pełne osiem dni na realizację programu, od momentu wylądowania aż do końca pobytu.

Detoks od smartfona i nauka samodzielności

Od pierwszego obozu Obozowa Przygoda realizuje ideę detoksu od ekranów. – Telefony przekazywane są do depozytu u wychowawców, a uczestnicy otrzymują je codziennie na pół godziny, aby zadzwonić do rodziców – mówi Artur Natoniewski, kierownik Obozowej Przygody.

Każdy obóz to często pierwszy samodzielny wyjazd dziecka bez rodziców, uczący samodzielności. Dzieci muszą samodzielnie pościelić łóżko, zadbać o czystość w pokojach, domkach i namiotach, pamiętać o wysuszeniu ręczników, a na obozach pod namiotami – również pozmywać naczynia po posiłku.

Zarezerwuj z domu

Rezerwacja obozów i kolonii z Obozowej Przygody jest prosta. Wystarczy wejść na stronę www.obozowaprzygoda.pl, wybrać obóz lub kolonię, kliknąć przycisk rezerwacji, wypełnić formularz i gotowe. Można to zrobić o dowolnej porze dnia, nawet za pomocą smartfona. Rezerwacji można dokonać także telefonicznie pod numerem 799 399 054.

Solidny organizator

Obozowa Przygoda jest częścią Grupy Słoneczna Przygoda, która od 17 lat organizuje wypoczynek i imprezy turystyczne. Jest uznanym organizatorem, wpisanym do Ogólnopolskiej Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki, posiadającym wszelkie niezbędne zezwolenia i gwarancje o wartości 250 tys. EUR.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży