„Bądź aktywny, bądź bezpieczny!”. Akcja edukacyjna Programu Szkolny Klub Sportowy

Materiał informacyjny PKN Orlen
Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy, Operator Programu Szkolny Klub Sportowy we współpracy ze znanymi sportowcami i influencerami, kojarzonymi z aktywnością fizyczną - mistrzami w swoich dyscyplinach, przygotował kampanię edukacyjną.
Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy, Operator Programu Szkolny Klub Sportowy we współpracy ze znanymi sportowcami i influencerami, kojarzonymi z aktywnością fizyczną - mistrzami w swoich dyscyplinach, przygotował kampanię edukacyjną. PKN Orlen
Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy, Operator Programu Szkolny Klub Sportowy we współpracy ze znanymi sportowcami i influencerami, kojarzonymi z aktywnością fizyczną - mistrzami w swoich dyscyplinach, przygotował kampanię edukacyjną.

Gwiazdy - sportowcy i influencerzy w krótkich formach filmowych i w specjalnie przygotowanych na tę akcję komiksach zachęcają do podejmowania aktywności i przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas tych aktywności. Partnerem Głównym kampanii jest PKN ORLEN, który wspiera Program SKS nieprzerwanie od 2017 roku.

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego i szczęśliwego życia. Kto opowie o tym lepiej i kto ma więcej autorytetu w tym temacie niż gwiazdy sportu i gwiazdy kultury, które wzbudzają pozytywne emocje wśród młodych ludzi? Zapewne nikt. Stąd udział rozpoznawalnych sportowców i aktorów w kampanii edukacyjnej Programu Szkolny Klub Sportowy. W akcję zaangażowali się też, oczywiście, zawodnicy ORLEN Team Robert Kubica i Bartek Marszałek. Oprócz nich w kampanii udział biorą: Natalia Maliszewska - olimpijka, multimedalistka imprez mistrzowskich w short tracku, Sebastian Karaś - pływak specjalizujący się w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych, który jako pierwszy człowiek pokonał Bałtyk wpław, Marcin Korcz - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, promotor aktywnego stylu życia, zapalony kitesurfer.

Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, ale też rodziców i opiekunów tak, żeby już w najbliższej przyszłości zmniejszyła się liczba utonięć, wypadków w górach i podczas aktywności w mieście.

Po dwóch latach pandemii, po nauczaniu zdalnym wśród młodzieży zauważa się dużo problemów z kondycją fizyczną, nadwagą, uzależnieniem od multimediów, depresją oraz zaburzeniami relacji społecznych. Receptą na tę sytuację może być zaangażowanie w sport i aktywny sposób życia. Aktywność fizyczna jest doskonałą zabawą, tworzy pozytywne relacje z rówieśnikami i pozwala czerpać satysfakcję z pokonywania własnych słabości. Zdrowie fizyczne i atrakcyjna sylwetka to również wynik pozytywnej energii, która płynie ze sportu. Wakacje to doskonały czas, żeby w różny sposób zadbać o powrót do formy.

Miasto, góry, woda - to w tych środowiskach dzieci i młodzież podejmują najwięcej aktywności podczas wakacji. Tu też czyha najwięcej zagrożeń, często wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań. Rokrocznie statystyki utonięć, wypadków w górach i tych najbardziej powszechnych, czyli w miastach, są coraz wyższe.

Akcja „Bądź aktywny, bądź bezpieczny!” w atrakcyjny sposób przypomina o zasadach bezpieczeństwa i pokazuje, co robić, by aktywności w mieście, w wodzie, na wodzie i nad wodą oraz wyprawy w góry, te wysokie i te niższe, sprawiały dużo frajdy, poprawiały formę, ale nie były zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Kampania prowadzona jest w mediach społecznościowych Programu Szkolny Klub Sportowy:
Facebook: www.facebook.com/szkolnyklubsportowy
Instagram: www.instagram.com/programsks/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży