IPT - pasek artykułowy

Co robić w walentynki? Przygotuj niespodziankę dla bliskiej Ci osoby na dzień zakochanych

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Walentynki to wyjątkowy dzień w roku dla zakochanych. Jak ciekawie spędzić czas tego dnia ze swoją drugą połówką? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które sprawią, że będziecie mogli romantycznie spędzić wieczór. Sprawdź, jak możesz zaskoczyć ukochaną osobę. Wspólne gotowanie, film, a może spacer ścieżką wspomnień? Romantyczna kąpiel lub masaż rozbudzi wasze zmysły. Przygotuj wspaniały wieczór, który oboje zapamiętacie i z przyjemnością będziecie wspominać. Na naszej liście każdy znajdzie coś dla siebie. Walentynki obchodzimy 14 lutego, ale czy wiesz od kiedy trwa ta tradycja?
Walentynki to wyjątkowy dzień w roku dla zakochanych. Jak ciekawie spędzić czas tego dnia ze swoją drugą połówką? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które sprawią, że będziecie mogli romantycznie spędzić wieczór. Sprawdź, jak możesz zaskoczyć ukochaną osobę. Wspólne gotowanie, film, a może spacer ścieżką wspomnień? Romantyczna kąpiel lub masaż rozbudzi wasze zmysły. Przygotuj wspaniały wieczór, który oboje zapamiętacie i z przyjemnością będziecie wspominać. Na naszej liście każdy znajdzie coś dla siebie. Walentynki obchodzimy 14 lutego, ale czy wiesz od kiedy trwa ta tradycja? CC0
Walentynki to wyjątkowy dzień w roku dla zakochanych. Jak ciekawie spędzić czas tego dnia ze swoją drugą połówką? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które sprawią, że będziecie mogli romantycznie spędzić wieczór. Sprawdź, jak możesz zaskoczyć ukochaną osobę. Wspólne gotowanie, film, a może spacer ścieżką wspomnień? Romantyczna kąpiel lub masaż rozbudzi wasze zmysły. Przygotuj wspaniały wieczór, który oboje zapamiętacie i z przyjemnością będziecie wspominać. Na naszej liście każdy znajdzie coś dla siebie. Walentynki obchodzimy 14 lutego, ale czy wiesz od kiedy trwa ta tradycja?

Co robić w walentynki?

Jak wyjątkowo spędzić dzień zakochanych? Zobacz, jak urozmaicić czas we dwoje. Oczywiście, że miło czas ze swoją drugą połówką powinno się spędzać cały rok, ale w walentynki warto celebrować każdą chwilę spędzoną razem. Walentynki to świetna okazja na romantyczne gesty, szczególnie dla par zapracowanych, które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu. Przedstawiamy kilka pomysłów na umilenie sobie wieczoru i zaskoczenie swojej wybranki lub wybranka!

 • Romantyczna kolacja – wydaje się oklepana? Nic bardziej mylnego. Zaskocz swoją ukochaną lub ukochanego przygotowaną kolacją. Postaraj się, by posiłek był wyjątkowy. Ugotuj coś specjalnego, wyjątkowego lub wybierz ulubioną potrawę swojej drugiej połówki. Możesz również pójść szlakiem afrodyzjaków i stworzyć wam ucztę, która skończy się w sypialni. Postaraj się również o odpowiednią oprawę - przygotuj stół, jak w restauracji, wybierz bardziej dyskretne światło i zapal świeczkę. Na stole postaw pięknie pachnące kwiaty i przygotuj butelkę dobrego wina. Pamiętaj, by ta kolacja była wyjątkowa. Możesz również zadbać o to, by kolacja zaczęła się od przystawki, później danie główne a na końcu deser.
 • Wspólne gotowanie - wspólne przygotowanie posiłku to również świetny pomysł. Najpierw spędzicie miło czas pichcąc w kuchni, a później wspólnie będziecie zajadać się przygotowaną przez was potrawą. Może zdecydujecie się na przygotowanie sushi lub innej potrawy, która wymaga porządnych przygotowań. Będzie to dla was świetną zabawą. Jeśli lubicie słodkości możesz kupić zestaw do przygotowywania pralinek, które później wspólnie przygotujecie, a następnie zjecie.

 • Spacer – wydaje się banalnym pomysłem. Nie musi jednak taki być. Może wybierz spacer “szlakiem wspomnień”? Jeśli macie miejsca, do których szczególnie miło wracacie, są związane z jakimś przyjemnym wspomnieniem, wybierz właśnie taką trasę i wspominaj te momenty ze swoją drugą połówką. Innym pomysłem może być wybranie ciekawych miejsc w waszej miejscowości, może jakieś wzgórze, piękny most, jezioro lub park? Jeśli na co dzień nie macie czasu na długie spacery, wykorzystajcie do tego walentynki. Później zmarznięci wrócicie do domu, by się ogrzać. Romantyczny spacer może zakończyć się w domu przy lampce wina i zapalonych świeczkach.

 • Wspólna kąpiel- jeśli posiadasz wannę jesteś na wygranej pozycji. Przygotuj romantyczną kąpiel dla siebie i swojej drugiej połówki. Przygotuj gorącą wodę, pachnące olejki, pianę, świeczki i może wino? Weźcie romantyczną kąpiel przy zgaszonym świetle, ale zapalonych świecach. Piękne zapachy, ciepła woda i romantyczna atmosfera rozbudzą wasze zmysły.

 • Masaż - kup olejki do masażu, przygotuj łóżko i ręczniki i zaproponuj partnerce lub partnerowi relaksujący masaż. Zgaś główne światło, zapal świecę lub światełka, które będą dawać stłumione światło. Puść nastrojową muzykę i zrób masaż przy pomocy olejków. Później możesz zaproponować zamianę ról. Relaksujący masaż również może pobudzić wasze zmysły i jest bardzo miłym gestem. Któż po męczącym dniu w pracy czy męczącym tygodniu nie ucieszy się z relaksującego masażu?

 • Zabawy łóżkowe - w walentynki zdecydowana większość par decyduje się na romantyczne gesty. Wyjątkowo i miło spędzony czas sprawia, że jesteśmy rozluźnieni i w romantycznym nastroju. Co sprawia, że wieczór kończy się w sypialni. Jak urozmaicić łóżkowe zabawy? Zaproponuj partnerce lub partnerowi coś zupełnie nowego w łóżku. Może znasz fantazje swojej drugiej połówki? To moment, w którym możesz je spełnić. Postaraj się, by w łóżku ten dzień również był wyjątkowy. Dłuższa gra wstępna, spełnienie fantazji partnera lub partnerki, a może po prostu więcej romantycznych gestów, które jeszcze bardziej rozpalą namiętność między wami?

 • Film - jeśli lubicie wspólnie oglądać filmy możecie zafundować sobie maraton filmowy. Nie każdy jest fanem filmów romantycznych, dlatego nie zmuszajcie się do ich oglądania tylko dlatego, że są walentynki. Wybierzcie taki gatunek, jaki najbardziej oboje lubicie. A może wybierz film, z którym macie miłe wspomnienia i obejrzyjcie go ponownie?
 • Gry – nie jesteście zbyt romantyczni, ale chcecie ciekawie spędzić wieczór? Może zdecydujcie się na wieczór gier? Na rynku istnieje wiele gier, które skierowane są właśnie dla par. To również świetna opcja dla par z krótkim stażem. Będziecie mieć okazję lepiej się poznać. Natomiast pary z dłuższym stażem dzięki takim grom zapewnią sobie wieczór pełen śmiechu i zabawy. Możesz wybrać również gry, które będą dobrym wstępem do przejścia do sypialni.

 • Oglądanie zdjęć - przygotuj wcześniej zdjęcia, z waszych wyjazdów i miło spędzonych chwil, a następnie wspólnie je obejrzyjcie. Może to być również przygotowana prezentacja ze zdjęciami. To również świetny pomysł na prezent. Podaruj drugiej połówce album z waszymi ulubionymi zdjęciami. Będzie to romantyczny gest i miło spędzicie czas na oglądaniu i wspominaniu ulubionych chwil.

 • Most z kłódkami - jeśli macie w pobliżu most, do którego zakochani przyczepiają kłódki, a wy jeszcze tego nie zrobiliście, to może być dobry moment. Najpierw zafundujcie sobie spacer, a następnie przyczepcie kłódkę z waszymi inicjałami do mostu. To bardzo romantyczny gest!

 • Trening w parze - jeśli jesteście aktywną parą i tak właśnie lubicie spędzać czas, to dobrym pomysłem będzie wspólnie odbyty trening. W Internecie znajdziecie mnóstwo pomysłów na treningi specjalnie przygotowane tak, by ćwiczenia wykonywane były w parze. Zbliży was to do siebie, aktywnie spędzicie czas, a następnie możecie wziąć wspólną kąpiel lub prysznic.

 • Bielizna - jeśli chcesz zaskoczyć swojego partnera załóż seksowną bieliznę. Możesz również zaproponować mu taniec. To będzie świetny wstęp do miło spędzonego wieczoru. Panowie, by zaskoczyć swoje partnerki, mogą kupić swojej kobiecie taką bieliznę i poprosić, by ją od razu założyła. Kobieta ucieszy się z prezentu, w którym poczuje się seksownie, co będzie prezentem dla was obojga.

 • Wieczór nie tylko we dwoje – nie jesteście szczególnie romantyczni? Możecie przygotować walentynki wspólnie ze znajomymi parami. To również świetny pomysł na miło spędzony czas w gronie najbliższych.

Wybierz idealny prezent na chłopaka

Materiały promocyjne partnera

Pomysły na walentynki

Wystarczy kilka drobnych szczegółów, by ten wieczór stał się romantyczny. Zastanów się, co naprawdę lubicie wspólnie robić. Nie zmuszajcie się do oglądania filmów, jeśli was nudzą. Nie zmuszajcie się do gotowania, jeśli nie sprawia wam to przyjemności. Powyższe przykłady to podpowiedzi, ale oboje najlepiej wiecie, jak lubicie spędzać czas. Zamiast przygotować kolację lub wspólnie gotować, możecie zamówić jedzenie z ulubionej knajpy. Wszystko zależy od waszych preferencji! Jak możesz zaskoczyć swoją drugą połówkę?

 • Podaruj prezent - może to być coś sentymentalnego lub po prostu ulubione perfumy czy kosmetyk.
 • Mężczyzno - jeśli na co dzień nie jesteś romantyczny, postaraj się zaskoczyć partnerkę w walentynki. Może podaruj jej piękny bukiet róż? Lub przygotuj kolację przy świecach? Twoja partnerka będzie zachwycona i zaskoczona romantycznymi gestami.

 • Kobieto - zastanów się, czym możesz zaskoczyć swojego partnera. Może kup sobie piękną, seksowną bieliznę? Zaproponuj mu taniec do sensualnej muzyki. A może zaproponuj mu masaż? Mężczyzna poczuje się rozpieszczony i będzie chciał się odwdzięczyć.

 • Spędźcie czas tylko we dwoje – bez względu na to, którą formę spędzenia czasu wybierzecie, wyłączcie telefony i nacieszcie się swoim towarzystwem tylko we dwoje.

 • Napisz wiersz – nie musi być romantyczny, może być na przykład zabawny. Niech dotyczy waszego związku i uczucia, które was łączy.

Wybierz idealny prezent na dziewczyny

Materiały promocyjne partnera

Walentynki - krótka historia

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Na Zachodzie jako patrona zakochanych czczono św. Walentego. Walentynki w południowej i zachodniej Europie obchodzi się od średniowiecza. Północna i zachodnia Europa zaczęła obchodzić to święto znacznie później. W Polsce obchody tego święta zaczęły się od kultu św. Walentego. Ta tradycja dotarła do nas z Bawarii i Tyrolu. Walentynki popularność w Polsce zaczęły zyskiwać dopiero w latach 90. XX w.

Zwyczaje obchodzenia dnia zakochanych polega na romantycznych gestach, drobnych prezentach i wspólnym spędzaniu czasu z ukochaną osobą. Dookoła można dostrzec miejsca przystrajane w czerwone serca lub podobiznę kupidyna. Walentynki to dzień pełen miłości i romantyczności. Kobiety najczęściej obdarowywane są tego dnia kwiatami, misiami oraz czekoladkami.

Prezenty dla zakochanych

Materiały promocyjne partnera
Okazje

Szukasz sposobu na tańsze zakupy? Sprawdź dostępne kody rabatowe i promocje w popularnych sklepach i sieciówkach:

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży