Dobre wieści dla osób planujących w długi weekend świąteczny podróż pociągiem. PKP Intercity na tych trasach zapowiada dodatkowe składy

Redakcja Strefy Biznesu
Redakcja Strefy Biznesu
Przewoźnik zapewnia, że stale obserwuje frekwencję w pociągach i w miarę możliwości technicznych będzie planował kolejne wzmocnienia na najbardziej obleganych trasach.
Przewoźnik zapewnia, że stale obserwuje frekwencję w pociągach i w miarę możliwości technicznych będzie planował kolejne wzmocnienia na najbardziej obleganych trasach. Łukasz Kaczanowski/ Polska Press
W związku ze wzmożonym ruchem z okazji dnia Wszystkich Świętych, PKP Intercity zapowiedziało dodatkowe wagony w swoich składach na najczęściej wybieranych pociągach. Chodzi o dodatkowe 362 wagony, w miarę możliwości technicznych będą planowane kolejne wzmocnienia. Dodatkowo na dworcach pojawią się informatorzy mobilni. Jednocześnie przypominamy, że 12 listopada nastąpi kolejna zmiana rozkładu jazdy. Sprawdź, co się zmieni oraz o które połączenia chodzi.

Spis treści

Dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach w trakcie świątecznego weekendu

Jak poinformowano w przesłanym komunikacie, od 27 października do 5 listopada br. PKP Intercity wzmocni 268 pociągów dodatkowymi 362 wagonami, ponadto 31 października i 1 listopada dwa składy zespolone ED-74 pojadą w podwójnej trakcji, zapewniając dwa razy więcej miejsc siedzących.

Najbardziej popularnymi kierunkami podróżowania w tym czasie będą trasy:

  • Kraków-Warszawa-Kraków,
  • Trójmiasto-Warszawa-Trójmiasto,
  • Warszawa-Poznań-Warszawa,
  • Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Najwięcej podróżnych w czasie przedłużonego, świątecznego weekendu, przyjmą dworce:

  • Warszawa Centralna,
  • Kraków Główny,
  • Wrocław Główny,
  • Poznań Główny,
  • Warszawa Gdańska,
  • Warszawa Wschodnia.

Przewoźnik ponadto poinformował, że stale obserwuje frekwencję w pociągach i w miarę możliwości technicznych będzie planował kolejne wzmocnienia.

Gdzie kupisz bilety?

PKP Intercity przypomina, że bilety na przejazd pociągami spółki można zakupić za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez aplikację mobilną przewoźnika, czy z wykorzystaniem portali i aplikacji partnerów: KOLEO, SkyCash, e-podróżnik.pl, Bilkom oraz mPay.

Z kolei wybierając aplikacje Google Maps czy Jakodojade, podróżni mogą wyszukać połączenia PKP Intercity i skorzystać z opcji przekierowania do zakupu biletu na wskazany pociąg na stronie intercity.pl.

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

PKP Intercity, przypomina także, że za pośrednictwem specjalnego formularza udostępnionego na stronie PKP Intercity oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej przewoźnika, osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu z pociągów.

Asysta świadczona jest przez PKP S.A. lub PKP PLK S.A. nieodpłatnie, w obrębie dworca, w wybranych lokalizacjach. Po weryfikacji osoba zgłaszająca zostanie powiadomiona o możliwości udzielenia pomocy, która zwyczajowo obejmuje czynności polegające na umożliwieniu osobie z niepełnosprawnością lub osobie o ograniczonej sprawności ruchowej dostanie się do pociągu i jego opuszczenie. W przypadku osób poruszających się na wózkach, pomoc polega na uruchomieniu windy lub rozłożeniu platformy znajdującej się na wyposażeniu taboru – wyjaśniono.

Dodatkowe informacje dla podróżnych

Do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. W przypadku pytań – można skorzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu +48 22 391 97 57. Infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Korekta rozkładu jazdy

Pasażerowie PKP Intercity muszą się przygotować na kolejną korektę rozkładu jazdy. Przypomnijmy, w okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2022/2023 łącznie przewidziano pięć korekt, których zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. 12 listopada br. wejdzie w życie ostatnia z nich i będzie obowiązywała do 9 grudnia br. O najważniejszych zmianach możesz przeczytać Tutaj.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dobre wieści dla osób planujących w długi weekend świąteczny podróż pociągiem. PKP Intercity na tych trasach zapowiada dodatkowe składy - Strefa Biznesu

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży