Doświadcz na żywo sztuki rzemieślnictwa

Materiał informacyjny Rafał Necel Elas Ceramika Kaszubska
Udostępnij:
Wystawa pracowni dotyczy historii poprzednich trzech pokoleń rodziny Neclów oraz ich warsztatu. Podczas zwiedzania możemy poznać nie tylko historię ale i proces technologiczny wytwarzania ceramiki. Jest też możliwość sprawdzenia swoich sił przy kole garncarskim.

Oferta:

  • Wystawa ceramiki kaszubskiej

Ekspozycja pracowni obejmuje wyroby ostatnich trzech pokoleń Neclów z lat 1897 – 1996 dotycząca historii rodziny oraz warsztatu. W trakcie zwiedzenia zostanie objaśniony proces wyrobu naczyń ceramicznych i pracy garncarskiej.

9zł - Oplata wstępu / 1 osoba (zawiera VAT)

Dla grup powyżej 15 osób przewodnik gratis

Na miejscu jest możliwość za dodatkową opłatą użycia koła garncarskiego z pomocą rzemieślnika w celu stworzenia własnego naczynia.

  • Warsztaty garncarstwa

Warsztaty organizujemy dla grup zorganizowanych po wcześniejszym ustaleniu terminu oraz dla indywidualnych gości pracowni jeśli jest taka możliwość w trakcie wizyty. Podczas warsztatów tworzy się własne naczynie, które można zabrać później do domu.

Warsztat pozwala utworzyć własnoręcznie gliniane naczynie. Opcjonalnie można je zostawić w pracowni, gdzie zostanie one wysuszone i wypalone. Po tym jeszcze dodatkowo można wybrać kolor i poddać je kolejnemu wypaleniu ze szkliwem, aby nadać mu właściwości do celów spożywczych. Całkowity czas oczekiwania na gotowe naczynie – do użytku – jest dosyć długi, może zamknąć się w miesiącu ale bywa też że przekracza pół roku. W sezonie turystycznym chętnych jest sporo a priorytet mają nasze wyroby.

20zł – Tworzenie własnego naczynia

40zł – Tworzenie + suszenie i 1x wypalenie

55zł – Tworzenie + suszenie i 1x wypalenie + drugie wypalenie ze szkliwem

Ceny zawierają VAT

Długość procesu suszenia jest zależna od pory roku, może trwać około 2 tygodni lub dłużej. Gotowe naczynie można odebrać osobiście lub pracowania wyśle kurierem według jego cennika zabezpieczoną paczkę.

  • Sklep z wyrobami

Oferujemy możliwość zakupu pamiątek w postaci wyrobów ceramicznych z bieżącej produkcji w sklepie stacjonarnym oraz internetowym.

Zapraszamy!

ul. Gryfa Pomorskiego 65
Chmielno 83-333

tel. +48 663 672 720
www.necel.pl

Doświadcz na żywo sztuki rzemieślnictwa
Doświadcz na żywo sztuki rzemieślnictwa
Doświadcz na żywo sztuki rzemieślnictwa
Doświadcz na żywo sztuki rzemieślnictwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie