Dubaj na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive i najciekawsze atrakcje na tygodniowy wypoczynek w Dubaju i Abu Dhabi

Emil Hoff
Emil Hoff
W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska.
W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska. skdesign, 123RF.com
Dubaj przywodzi na myśl luksus i w istocie jest to jedno z wymarzonych miejsc dla naprawdę bogatych turystów. Zjednoczone Emiraty Arabskie starają się jednak stworzyć ofertę budżetową także dla tych podróżników, którzy chcieliby zwiedzić Dubaj czy Abu Dhabi, bez wydawania fortuny. Czy da się to zrobić? Ile kosztują wycieczki all inclusive do Dubaju i Abu Dhabi? Czy w tych miastach jest drogo? Ile trzeba zapłacić za bilety do najważniejszych atrakcji? Zapraszamy do informatora cenowego – Dubaj i Abu Dhabi na jesień i zimę 2022/23.

Spis treści

Dubaj, a może Abu Dhabi? Zjednoczone Emiraty Arabskie na jesienne i zimowe wakacje

Dubaj, największe i najbardziej znane miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), stale zyskuje na popularności wśród polskich turystów. Od stycznia do sierpnia 2022 r. miasto odwiedziło 54 tys. gości z Polski, a więc nawet więcej niż w 2019 r., przed pandemią koronawirusa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, choć słyną z szerokiej oferty luksusowego wypoczynku, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla turystów, którzy nie chcą wydawać fortuny na wakacje. W szybkim tempie powstają w Dubaju coraz to nowe hotele 3- i 4-gwiazdkowe z pokojami w umiarkowanych cenach. Władze kraju chcą w ten sposób przyciągnąć do miasta więcej turystów.

Ile kosztuje jesienny i zimowy wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Dubaju lub Abu Dhabi? Podajemy ceny wycieczek all inclusive, lotów, hoteli, biletów do najpopularniejszych atrakcji, a także informacje praktyczne o potrzebnych dokumentach i obostrzeniach COVID-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dubaj, Abu Dhabi – mapa Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu emiratów. Stolica kraju – Abu Dhabi (lub Abu Zabi – chodzi o to samo) – położona jest w emiracie o tej samej nazwie. Dubaj to osobny emirat. W poszczególnych emiratach obowiązują nieco inne przepisy prawne, ale zasady wjazdu dla turystów (zob. niżej) nie zmieniają się.

COVID-19 i zasady wjazdu do Dubaju i Abu Dhabi

Czy turyści wybierający się do Dubaju lub Abu Dhabi muszą być zaszczepieni przeciw COVID-19? Nie. Od poniedziałku 7 listopada 2022 wszystkie restrykcje związane z koronawirusem zostały zniesione na granicach ZEA.

Czy do Dubaju potrzebna jest wiza?

By wjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Dubaju, turysta, poza dowodem zaszczepienia lub negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, musi posiadać także paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do ZEA.

Wyrabianie wizy nie jest potrzebne. Elektroniczna wiza turystyczna, ważna przez 90 dni, jest przyznawana automatycznie na granicy.

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są bezpieczne?

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają niski wskaźnik przestępczości pospolitej, np. kradzieży. Turyści, zwłaszcza podróżujące samotnie kobiety, powinni jednak zachować rozsądek i czujność.

Na co uważać w Dubaju i Abu Dhabi?

 • Na strój. Poza kurortami turystycznymi strój powinien być skromny i zakrywać ramiona i nogi.
 • Na obyczaje. Nie należy np. publicznie się całować.
 • Na alkohol. Można go spożywać tylko w wyznaczonych hotelach i barach.
 • Na gniazdka. Są typu D, trzeba zabrać przejściówki jak do Wielkiej Brytanii.
 • Na zdjęcia. Nie należy robić zdjęć ludziom bez zgody, zwłaszcza kobietom.
 • Na płatne parki miejskie. Opłata za wstęp wynosi równowartość kilku złotych.
Dubaj nigdy nie zasypia, choć życie nocne (i dzienne) reguluje surowa obyczajowość muzułmańska, luzowana trochę na terenach hoteli i kurortów turyst
Dubaj nigdy nie zasypia, choć życie nocne (i dzienne) reguluje surowa obyczajowość muzułmańska, luzowana trochę na terenach hoteli i kurortów turystycznych. iakov, 123RF.com

Czytaj też: Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Pogoda w Dubaju na jesień i zimę. Kiedy warto pojechać do ZEA?

Jesień i zima to szczyt sezonu turystycznego w Dubaju i Abu Dhabi. Pogoda jest wtedy najbardziej sprzyjająca.

Średnia temperatura powietrza w listopadzie wynosi ok. 30 stopni Celsjusza, w grudniu 25, w styczniu 23, w lutym znowu 25. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie od 21 do 28 stopni Celsjusza. Praktycznie nie pada deszcz.

Dubaj all inclusive. Ile kosztuje wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Ceny wycieczek all inclusive do Dubaju i Abu Dhabi z polskimi biurami podróży na jesień i zimę 2022/23 kształtują się następująco:

All inclusive w Dubaju

 • Rainbow: 8 dni w Dubaju w listopadzie 2022, z wylotem z Krakowa: 6884 zł od osoby
 • Rainbow: 8 dni w Dubaju w grudniu 2022, z wylotem z Warszawy: 11700 zł od osoby
 • Exim Tours: 7 dni w Dubaju w grudniu 2022, z wylotem z wielu miast, m.in. Warszawy, Wrocławia i Gdańska, 6179 zł od osoby
 • Sun&Surf: 7 dni w Dubaju na początku marca 2023, z wylotem z Warszawy: 13 000 zł za osobę.
 • TUI: 7 dni w Dubaju w styczniu 2022, z wylotem z Poznania, 6873 zł za osobę
 • TUI: 7 dni w Dubaju na przełomie marca i kwietnia 2023, z wylotem z Katowic, 5258 zł za osobę
 • ITAKA: 6 dni w Dubaju w październiku 2022, z wylotem z Krakowa lub Warszawy, 9289 zł za osobę

All inclusive w Abu Dhabi

 • Rainbow: 8 dni w grudniu 2022, z wylotem z Katowic: 4700 zł od osoby
 • Exim Tours: 7 dni w Abu Dhabi w grudniu 2022, z wylotem z Katowic lub Krakowa, 5629 zł od osoby.
 • Exim Tours: 7 dni w Abu Dhabi na przełomie marca i kwietnia 2023, z wylotem z Katowic lub Krakowa, 5339 zł od osoby.
 • ITAKA: 4 dni w grudniu 2022, z wylotem z Katowic lub Krakowa, 5181 zł za osobę
 • ITAKA: 4 dni w marcu 2023, z wylotem z Katowic lub Krakowa, 3829 zł za osobę
Muzeum Przyszłości w Dubaju to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych miasta.
Muzeum Przyszłości w Dubaju to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych miasta. Photo by Riyas Mohammed on Unsplash

Wycieczki objazdowe do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Rainbow: Dubaj i Abu Dhabi w ramach wycieczki „Orientalny Eliksir” 12-17 października 2022 (last minute): 2500 zł za osobę.

Ceny wycieczek all inclusive do ZEA – podsumowanie

Jak widać z powyższego zestawienia, 7 dni w Dubaju może kosztować ok. 6-7 tys. zł od osoby jesienią i zimą 2022/23. Spragnieni luksusów mogą także znaleźć oferty kosztujące po kilkanaście tysięcy zł od osoby. W Abu Dhabi jest nieco taniej – wycieczki all inclusive zaczynają się od niecałych 5 tys. zł za osobę.

Trzeba brać pod uwagę to, że jesień i zima to szczyt sezonu turystycznego w Dubaju i Abu Dhabi, a więc ceny mogą być wygórowane.

Ile trwa lot do Dubaju i Abu Dhabi?

Lot do Dubaju z Warszawy bez przesiadek zajmuje ok. 6 godzin.

Loty do Abu Dhabi bywają bardziej skomplikowane (z przesiadkami) i mogą trwać do ok. 7 godzin, nie licząc czasu oczekiwania na przesiadkę.

Jak dostać się z Abu Dhabi do Dubaju?

Jeśli chcecie przejechać z Abu Dhabi do Dubaju (lub odwrotnie), najtańszym sposobem będzie kupienie biletu na autobus linii E101 (kursy wykonuje przewoźnik RITA) za ok. 25 AED (35 zł). Przejazd trwa ok. 2 godz.

Dubaj słynie z wielkich projektów inżynieryjnych, np. wznoszenia sztucznych wysp.
Dubaj słynie z wielkich projektów inżynieryjnych, np. wznoszenia sztucznych wysp. jagcz, 123RF.com
Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Ceny w Dubaju i Abu Dhabi. Czy jest drogo?

Zjednoczone Emiraty Arabskie robią wiele, by poszerzyć ofertę turystyczną w taki sposób, by na wakacje w Dubaju czy Abu Dhabi stać było jak najwięcej osób. Na razie jednak kraj pozostaje drogi. W porównaniu do Warszawy, przeciętne koszty utrzymania w Dubaju są o niemal 80% wyższe. W Abu Dhabi sytuacja jest nieco lepsza, ale i tak jest prawie o 50% drożej niż w Warszawie.

Przykładowe ceny w Dubaju:

 • Posiłek w niedrogiej restauracja: ok. 61 zł
 • 3-daniowa kolacja dla dwojga: ok. 407 zł
 • Posiłek w MacDonaldzie: ok. 40 zł
 • Butelka wody 1/3 litra: ok. 3,15 zł
 • Butelka piwa: ok. 61 zł

Przy braku all inclusive w hotelu należy przyjąć, że koszt dziennego wyżywienia jednej osoby dorosłej w Dubaju może wynieść ok. 180-200 zł.

Przykładowe ceny w Abu Dhabi:

 • Posiłek w niedrogiej restauracja: ok. 40 zł
 • 3-daniowa kolacja dla dwojga: ok. 271 zł
 • Posiłek w MacDonaldzie: ok. 40 zł
 • Butelka wody 1/3 litra: ok. 1,52 zł
 • Butelka piwa: ok. 54 zł

Przy braku all inclusive w hotelu należy przyjąć, że koszt dziennego wyżywienia jednej osoby dorosłej w Abu Dhabi może wynieść ok. 120-160 zł.

W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska.
W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska. skdesign, 123RF.com

Czytaj też: Dominikana: idealny kierunek na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive, najlepsze atrakcje, praktyczne porady dla turystów

Dubaj: najlepsze atrakcje. Co warto zobaczyć i ile kosztują bilety?

 • Burj Khalifa: najwyższy budynek na świecie (828 m), z którego rozciąga się zapierająca dech panorama miasta i kraju. Zwiedzanie, wejście na tarasy widokowe i kawa w restauracji na szczycie możliwe z biletem, którego cena zaczyna się od 214 zł.
 • Dubai Frame: taras widokowy w kształcie największej na świecie ramy. Bilety kosztują od 68 zł.
 • Sky View Observatory: atrakcja dla odważnych – przeszklony chodnik wijący się między dwoma wieżowcami, ponad 220 m nad ziemią. Jest nawet zjeżdżalnia między jednym poziomem chodnika a drugim. Cena biletu: od 122 zł.
 • Muzeum Przyszłości: nowa, oryginalna atrakcja Dubaju. W budynku o niezwykłe architekturze można obejrzeć jeszcze bardziej niezwykłe wystawy, ukazujące wizje przyszłości. Cena biletu: ok. 200 zł.
 • Aquaventure Water Park: to największy park wodny w Dubaju, pełen zjeżdżalni zapewniających silne wrażenia z szybkiej jazdy. Cena biletu całodziennego: ok. 400 zł.
 • Akwarium i Podwodne Zoo: Największe na świecie wodne zoo, zawieszone nad powierzchnią ziemi. Można tu oglądać wodne zwierzęta z ponad 140 gatunków. Cena biletu: od 165 zł.
 • Ski Dubai: ośrodek narciarski w centrum Dubaju. Nocą temperatura jest obniżana do -6 stopni Celsjusza, co pozwala na tworzenie prawdziwego śniegu. Cena biletu: od 300 zł.
 • Burj Al-Arab: turyści mogą zwiedzać jeden z najbardziej luksusowych hoteli Dubaju o charakterystycznym kształcie napiętego żagla – to jedna z ikon miasta i całego kraju. Bilet na wycieczkę po najciekawszych zakątkach hotelu kosztuje ok. 450 zł.
 • Wystawa multimedialna Infinity des Lumieres: to największa wystawa w całym Dubaju, pełna pokazów świateł, dźwięków i hologramów. Cena biletu: od 170 zł.

Abu Dhabi: najlepsze atrakcje i ceny biletów

 • Louvre Abu Dhabi: muzeum mieści dużą kolekcję sztuki z całego świata. Powstało we współpracy rządu ZEA z paryskim Luwrem. Cena biletu: od 86 zł.
 • Ferrari World: to największy na świecie park rozrywki pod dachem. Tematem przewodnim jest motoryzacja i samochody marki ferrari. Cena biletu: od 180 zł.
 • Pałac Kasr al-Watan: pałac jest częścią kompleksu prezydenckiego, a turyści mogą zwiedzać jego wspaniałe wnętrza. Cena biletu: od 88 zł.
 • Wielki meczet szejka Zayda: to największy meczet w całym kraju. Turyści mogą podziwiać jego architekturę w czasie wycieczek z przewodnikiem. Cena biletu: ok. 100 zł.
 • Muzeum Kasr al-Hosn: najstarszy kamienny budynek w Abu Dhabi mieści muzeum kultury plemion arabskich z terenów dzisiejszych ZEA. Cena biletu: ok. 40 zł.
 • National Aquarium: w 10 strefach można oglądać wielkie bogactwo zwierząt słono- i słodkowodnych. Cena biletu: od 145 zł.
 • Warner Bros World: to pierwszy na świecie park rozrywki, poświęcony bohaterom produkcji Warner Bros. (np. Superman, Batman, królik Bugs, Scooby-Doo). Cena biletu: ok. 180 zł.
 • Yas Waterworld: park wodny w Abu Dhabi, oferujący aż 43 zjeżdżalnie, z których 5 wymienianych jest wśród najlepszych na świecie. Cena karnetu dziennego: od ok. 360 zł.
 • Ogród Zoologiczny Emiratów: można tu oglądać z bliska ok. 1500 zwierząt z 225 różnych gatunków, w tym hipopotamy, lwy i białe tygrysy. Cena biletu: ok. 60 zł.
Wielki Meczet w Abu Dhabi jest wyjątkowo piękny.
Wielki Meczet w Abu Dhabi jest wyjątkowo piękny. Photo by Mohammed Bukar on Unsplash

Dubaj i ZEA: informacje praktyczne. Godzina, waluta, obyczaje

 • Godzina: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest o 2 godz. później niż w Polsce.
 • Waluta: Dirham ZEA (AED), wart ok. 1,37 PLN.
 • Typ gniazdka: D, taki sam jak w Wielkiej Brytanii, a wiec potrzebne są przejściówki.
 • Obyczaje: ZEA są krajem muzułmańskim. Poza metropoliami, takimi jak Dubaj czy Abu Dhabi, należy ubierać się skromnie, zasłaniać ramiona i nogi (dotyczy to także mężczyzn). Zakup i konsumpcja alkoholu wymagają specjalnego pozwolenia. Turyści mogą pić alkohol najczęściej tylko w niektórych hotelach i klubach. W okresie ramadanu (w 2023 r. przypada od 22 marca do 20 kwietnia) nie wolno jeść ani pić w publicznych miejscach. Dniami wolnymi od pracy są piątek i sobota.

Dubaj i Abu Dhabi na zdjęciach

Zajrzyjcie do galerii zdjęć Dubaju i Abu Dhabi. Trudno się nie zgodzić, że oba miasta wyglądają zachęcająco.

W Dubaju nie brak atrakcji dla miłośników zwierząt. Jest tu duże Akwarium, w którym podziwiać można morskie stworzenia, czasem z bardzo bliska.

Dubaj na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive i najciek...

Zabierz energię ze sobą

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie