Dublin - kiedy lecieć, by mieć dobrą pogodę? Sprawdź, jaka jest prognoza pogody w Dublinie

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Dublinie nie jest jednakowa przez cały rok. Przekonaj się, jakie temperatury występują tu w grudniu, styczniu i w lutym. Marzy ci się wiosenny wypad? Porównaj średnią wysokość opadów w marcu, kwietniu i maju. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Dublinu, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Dublinie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Dublinie

Największe miasto Irlandii, Dublin, jest jednocześnie jego stolicą. Położone jest na wschodnim wybrzeżu, nad Morzem Irlandzkim, w prowincji Leinster.

Średnia temperatura zimą wynosi 5,8°C, wiosną temperatura to średnio ok. 8,5°C. Latem w Dublinie możemy spodziewać się temperatur rzędu 14,6°C, natomiast jesienią 10,5°C.

Pogoda w Dublinie w styczniu

Jaka jest pogoda w Dublinie w styczniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 8°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 3°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dublinie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Dublinie w lutym

Pogoda w lutym w Dublinie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 8°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 3°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dublinie w marcu

Pogoda w marcu w Dublinie - jaka jest? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 9°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 3°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dublinie w kwietniu

Jakiej pogody można spodziewać się w kwietniu w Dublinie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 12°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 4°C. To dane na podstawie pogody w Dublinie w kwietniu w poprzednich latach.

Pogoda w Dublinie w maju

Czy pogoda w Dublinie w maju sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 14°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 7°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dublinie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Dublinie w czerwcu

Jaka jest pogoda w Dublinie w czerwcu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 17°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 9°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Dublinie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dublinie w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Dublinie? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 19°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 12°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dublinie w sierpniu

Czy pogoda w Dublinie w sierpniu sprzyja spacerowaniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 19°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 11°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w sierpniu w Dublinie może być zmienna.

Pogoda w Dublinie we wrześniu

Czy pogoda we wrześniu w Dublinie jest przyjemna? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 17°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 9°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dublinie we wrześniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dublinie w październiku

Czy pogoda w Dublinie w październiku sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 14°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 8°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dublinie w październiku z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dublinie w listopadzie

Na jaką pogodę w listopadzie nastawić się w Dublinie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 10°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Dublinie.

Pogoda w Dublinie w grudniu

Czy pogoda w Dublinie w grudniu sprzyja spacerowaniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 8°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 3°C. To dane na podstawie pogody w Dublinie w grudniu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dublin – atrakcje

Dublin to nowoczesne miasto, w którym nie można się nudzić. Jest stosunkowo niewielkie, więc nie ma problemu, żeby do większości atrakcji dotrzeć na piechotę. Na najważniejsze miejsca i atrakcje w Dublinie powinny starczyć dwa dni. Żeby móc na spokojnie zwiedzić również okolice, warto wybrać się do Dublina na dłużej.

  • Zamek w Dublinie – w zamku panował najeźdźca oraz przetrzymywano więźniów politycznych, dlatego zamek nie jest zbyt poważany przez mieszkańców.
  • Trinity College – prawdziwa duma Irlandczyków. Warto zajść chociaż na dziedziniec i zobaczyć Starą Bibliotekę, chociaż wejście do biblioteki jest płatne.
  • Kilmainham Gaol – jest to jedno z największych nieużywanych więzień w Europie.
  • Katedra św. Patryka - uważana jest za jedną z najważniejszych budowli w całej Irlandii. Jest to również najwyższa katedra w Irlandii.
  • Katedra Kościoła Chrystusowego – warta odwiedzenia ze względu na ogromną i mroczną kryptę.
  • Rzeka Liffey - przepływa dosłownie przez centrum Dublina. Warto przespacerować się wzdłuż rzeki i obserwować zabudowę oraz mosty.
  • Most Samuel Beckett Bridge – robi największe wrażenie. Wyglądem przypomina harfę. Tuż obok niego znajduje się budynek Convention Centre, który wyróżnia się na tle innych przez bardzo ciekawy kształt.
  • Temple Bar – z tego właśnie kojarzony jest Dublin. Będąc w mieście warto chociaż zajrzeć do tych znanych pubów.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży