Jak ułatwić sobie wakacyjne podróże?

Materiał informacyjny PKN Orlen
Jak ułatwić sobie wakacyjne podróże?
Jak ułatwić sobie wakacyjne podróże? mat. pras. PKN Orlen
W drodze na wakacje liczy się każda chwila, ale nie zawsze da się uniknąć korków oraz kolejek po paliwo. Na stacjach ORLEN na kierowców czeka wiele udogodnień, które znacznie przyspieszą tankowanie oraz płatności. Warto o nich wiedzieć, gdyż powstały w odpowiedzi na oczekiwania kierowców, w trosce o jak najlepszą obsługę i komfort podróży.

W drodze na wakacje liczy się każda chwila, ale nie zawsze da się uniknąć korków oraz kolejek po paliwo. Na stacjach ORLEN na kierowców czeka wiele udogodnień, które znacznie przyspieszą tankowanie oraz płatności. Warto o nich wiedzieć, gdyż powstały w odpowiedzi na oczekiwania kierowców, w trosce o jak najlepszą obsługę i komfort podróży.

Stacje ORLEN to zawsze dobry wybór w drodze na urlop. Na tych, którzy chcą zrobić sobie dłuższą przerwę, czeka Stop Cafe z aromatyczną kawą i menu pełnym smakowitych potraw czy przekąsek, jak również dobrze zaopatrzony sklep. Kierowcy, którzy bardzo się spieszą, mogą zapłacić za paliwo przy dystrybutorze, bez wychodzenia z samochodu i od razu ruszyć dalej. Brzmi dobrze? Z pakietem udogodnień na stacjach ORLEN to możliwe!

Pomoc na podjeździe

Obecnie na 430 stacjach ORLEN można spotkać mobilnych kasjerów, którzy dbają o obsługę kierowców już na podjeździe. Wyposażeni w tablety z aplikacją kasową, drukarki fiskalne oraz terminale płatnicze przyjmują płatności za paliwo od razu po tankowaniu. Mobilni kasjerzy mogą wydawać i realizować kupony promocyjne, wystawiać faktury, a nawet szybko aktualizować dane rozliczeniowe klienta. Wspierają także pracowników kas w sytuacjach, gdy ruch wewnątrz stacji nasila się np. po przyjeździe autokarów wycieczkowych i trzeba szybko rozładować kolejkę. Ale to nie wszystko. Na 36 stacjach ORLEN, przy najbardziej uczęszczanych trasach, mobilni kasjerzy obsługują dodatkowo Szybki Pas, czyli dystrybutory wyznaczone do ekspresowej obsługi. Specjalne ekrany i oznaczenia poziome widoczne już od wjazdu na stację prowadzą kierowców tam, gdzie tankuje się najszybciej.

Wygoda mobilnych płatności

Na stacjach ORLEN należność za paliwo można uiścić samoobsługowo, za pomocą aplikacji ORLEN VITAY z funkcją płatności ORLEN Pay. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepach Google Play lub App Store. Krótka rejestracja i dołączenie karty płatniczej wystarczą, aby wygodnie płacić za tankowanie przy dystrybutorze kartą, BLIKIEM, Apple Pay lub Google Pay, od razu po odwieszeniu nalewaka. Bezgotówkowe transakcje, faktury przesyłane na e-mail podany przy rejestracji, a także naliczanie punktów VITAY, zniżek z Karty Dużej Rodziny lub rabatów z karty BIZNESTANK to sprawdzone atuty ORLEN Pay. Aplikacje mobilne są udogodnieniem nie tylko dla kierowców kupujących „zwykłe” paliwo. Użytkownicy aut elektrycznych korzystający z sieci stacji ładowania ORLEN dokonują mobilnych płatności za ładowanie za pośrednictwem aplikacji ORLEN Charge.

Bez kolejek przy dystrybutorach

Czas goni, a trzeba jeszcze poczekać na wolny dystrybutor? ORLEN ma na to sposób. Na większości stacji działa kolejkowanie nalewu i choć nazwa wydaje się nieco skomplikowana, w istocie chodzi o proste rozwiązanie. Kierowcy, którzy zatankowali samochód, a za paliwo zamierzają zapłacić w kasie, mogą od razu zwolnić miejsce przy stanowisku i odjechać np. na wolne miejsce parkingowe. Dzieje się tak dlatego, że licznik przy dystrybutorze nie blokuje się na czas płatności, więc następny kierowca może natychmiast skorzystać z tego samego stanowiska.

Tankowanie z obu stron auta

Zdarza się, że auta blokują podjazd, bo kierowcy czekają na wolny dystrybutor od strony wlewu paliwa. Na większości stacji ORLEN nie ma znaczenia, z której strony jest bak. Węże przy dystrybutorach są tak przystosowane, że bez problemu sięgną do wlewu znajdującego się po drugiej stronie samochodu. Obustronne tankowanie to duże ułatwienie zarówno dla kierowców, jak i pracowników stacji, bo pozwala tankować przy dowolnie wybranym dystrybutorze, a jednocześnie ogranicza niepotrzebne zatory na podjeździe.

Stacje inne niż wszystkie

W sieci ORLEN działają trzy stacje w formacie drive-through, gdzie kierowcy mogą kupić paliwo oraz produkty gastronomiczne bez wysiadania z samochodu. Placówki ORLEN Drive znajdują się w punktach o dużym natężeniu ruchu: przy MOP Wisznia Mała przy trasie ekspresowej S5, na odcinku Wrocław-Poznań, przy MOP Michałowice przy ekspresówce S8 oraz w pobliżu wrocławskiego lotniska, przy ul. Zarembowicza 48. Obsługę wewnątrz stacji ORLEN Drive usprawniają kioski samoobsługowe, dzięki którym można wygodnie składać zamówienia i płacić za zakupy.

Autostrady bez bramek

Na ułatwienia ze strony ORLEN można liczyć także na odcinkach płatnych autostrad: A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Od 1 grudnia 2021 roku, czyli od kiedy kierowcy osobówek oraz motocykliści zyskali możliwość dokonywania opłat autostradowych przez aplikacje mobilne ORLEN Pay, ORLEN VITAY lub kupując e-bilety, ruch odbywa się płynnie, bez konieczności zatrzymywania się przy bramkach. E-bilety autostradowe są dostępne na większości stacji ORLEN, a ich lista znajduje się pod adresem: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje.

ORLEN z siecią ponad 2800 stacji paliw w Czechach, na Słowacji, na Litwie i w Niemczech oferuje kierowcom wiele udogodnień i stale podnosi standardy obsługi. Koncern stawia na rozwój usług i rozwiązań przyjaznych klientom zarówno na rynku polskim, jak i w pozostałych europejskich lokalizacjach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży