MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kazachstan - Polska: Biało-Czerwoni przegrali ostatni mecz i spadli z MŚ elity ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Spotkanie Polski z Kazachstanem w MŚ elity w Ostrawie było bardzo zacięte  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Spotkanie Polski z Kazachstanem w MŚ elity w Ostrawie było bardzo zacięte Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 21 maja meczu mistrzostw świata elity hokejowa reprezentacja Polski przegrała w Ostrawie z Kazachstanem 1:3. Biało-Czerwoni nie wygrali w tym turnieju ani jednego spotkania i po roku zostali zdegradowani z grona najlepszych. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Kazachstan - Polska.

Kazachstan - Polska: Biało-Czerwoni przegrali ostatni mecz i spadli z MŚ elity

Mecz Polski z Kazachstanem miał wyłonić spadkowicza z mistrzostw świata elity z grupy grającej w Ostrawie. Spotkanie w Ostravar Arenie było bardzo zacięte i dostarczyło kibicom zasiadającym na trybunach czeskiego lodowiska ogromnych emocji. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli Kazachowie i zapewnili sobie pozostanie w elicie. Biało-Czerwoni po roku spadli do Dywizji 1A, a ich los w Czechach podzielił też drugi z beniaminków Wielka Brytania.

Pojedynek zaczął się dobrze dla Biało-Czerwonych, którzy po raz pierwszy w tym turnieju wykorzystali okres gry w przewadze i objęli prowadzenie. Po dograniu Alana Łyszczarczyka z bliska krążek do siatki wepchnął grający na co dzień w lidze czeskiej Kamil Wałęga i po raz pierwszy od otwierającego meczu z Łotwą nie musieliśmy gonić wyniku.

Odpowiedź Kazachów mających w składzie zawodników występujących w lidze KHL była jednak błyskawiczna. Po wygranym wznowieniu na środku lodowiska Nikita Michalis z Metallurga Magnitogorsk zobaczył, że Polacy zostawili mu otwarte pół lodowiska sam pognał z krążkiem prawą stroną i zaskoczył Johna Murraya.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KAZACHSTAN - POLSKA

W II tercji Polacy starali się przejąć inicjatywę na tafli. Po strzale z dystansu Marcina Kolusza lot krążka zmienił Grzegorz Pasiut, lecz bramkarz Kazachów jakimś ludem zdołał odbić "gumę". Później kotłowało się pod bramką Andreja Szutowa, gdy Biało-Czerwoni dwukrotnie grali w przewadze, lecz jej nie wykorzystali.

W III tercji podopieczni trenera Roberta Kalabera postawili wszystko na jedną kartę, bo tylko wygrana w regulaminowym czasie gry dawała im utrzymanie. Polacy nacierali, ale Kazachowie dobre się bronili i sami też szukali swoich szans. W 51 minucie Waletij Orechow potężnym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył zasłoniętego Murraya.

Nasz zespół starał się wyrównać, ale stracił krążek i Roman Starczenko po kontrze przypieczętował zwycięstwo Kazachów. Na 4 minuty przed końcem Polacy wycofali bramkarza, lecz nawet grając sześciu na czterech nie zdołali zdobyć bramki.

Reprezentacja Polski po raz szósty z rzędu spadła z hokejowej elity już po jednym sezonie. Ostatni raz udało nam się utrzymać wśród najlepszych w 1975 roku.

Kazachstan - Polska 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Bramki 0:1 Kamil Wałęga - Alan Łyszczarczyk, Mateusz Bryk (10), 1:1 Nikita Michajlis - Arkadij Szestakow (13), 2:1 Walerij Orechow - Nikita Michajlis, Samat Danijar (51), 3:1 Roman Starczenko (55)