Korona zapory w Solinie w świąteczny weekend będzie udostępniona dla turystów! [ZDJĘCIA]

Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
Wysoki poziom wody Jeziora Solińskiego.
Wysoki poziom wody Jeziora Solińskiego. Views from the sky
Na początku pandemii zamknięto dla turystów zaporę w Solinie. Nie można wejść do jej wnętrza, a spacer po deptaku jest też ograniczony. Teraz to się zmieni.

Decyzja o zamknięciu dla turystów zapór w Solinie i Myczkowcach została wprowadzona w dniu 1 kwietnia 2020 roku. Stało się to w wyniku wprowadzenia obostrzeń w czasie pandemii. Możliwość przejazdu przez zaporę Solinie pozostawiono tylko służbom.

Zapora w Solinie to magnes przyciągający turystów. Rocznie odwiedza ten obiekt kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Popularnością cieszy się nie tylko korona zapory, ale również jej wnętrze, na które składa się 2,5 km korytarzy.

W tym roku, dzięki otwarciu kolejki gondolowej zainteresowanie zaporą na pewno też będzie duże, choć wojna na Ukrainie położyła się cieniem na turystyce.

W marcu br. zostały częściowo zniesione restrykcje covidowe, ale na stronie PGE Energia Odnawialna S.A. wciąż jest zamieszczony komunikat, że zwiedzanie wnętrza zapory jest nieczynne do odwołania z powodu pandemii. W dni powszednie zamknięty jest też deptak. Jak nie ma przeciwwskazań to deptak na weekend jest otwierany na bieżąco. Dlatego gratką dla turystów będzie otwarcie korony zapory do zwiedzania w świąteczny weekend. Przespacerować się po zaporze będzie można od godz. 6 do 22.

Na otwarcie zapory czekają szczególnie przedstawiciele branży turystycznej, gdyż ten obiekt jest w punkcie programu każdej wycieczki, ale trudno już dzisiaj informować, kiedy wnętrze zapory zostanie udostępnione do zwiedzania, oraz kiedy zostaną zniesione całkowicie ograniczenia w poruszaniu się po koronie zapory. Jak usłyszeliśmy w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce nie ma jeszcze długoterminowych decyzji. Branża turystyczna musi poczekać.

Wysoki poziom wody Jeziora Solińskiego.

Korona zapory w Solinie w świąteczny weekend będzie udostępn...

Odpowiednie ubrania na wycieczkę!

Materiały promocyjne partnera
od 7 lat
Wideo

Oszuści 2 - oferty wyjazdów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Korona zapory w Solinie w świąteczny weekend będzie udostępniona dla turystów! [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży