Kulisy otwarcia Parku Legend w Nowej Słupi i jubileuszu Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wielki tort i... miotły czarownicy dla gości

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Wideo
od 16 lat
Europoseł śpiewał na scenie, na afterparty podano wielki tort, a goście… dostali miotły czarownicy, czyli kulisy oficjalnego otwarcia Parku Legend w Nowej Słupi. To był magiczny wieczór, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Na wielki koncert z okazji oficjalnego otwarcia Parku Legend i jubileuszu 20 – lecia Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego przybyło mnóstwo gości z województwa, ale i z Polski, w tym prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szmytke oraz dyrektorzy wielu regionalnych Organizacji Turystycznych, w tym z Lubelskiego, Warmińsko- Mazurskiego, Śląskiego i Pomorskiego.

Kulisy otwarcia Parku Legend w Nowej Słupi i jubileuszu Regionalnej Organizacji Turystycznej

Na widowni pojawiło się wielu świętokrzyskich przedsiębiorców z branży turystycznej, w tym współwłaścicielka hotelu „Binkowski Resort”, Wiesława Binkowska wraz z mężem, prezes „Łysogór” Piotr Dwurnik, właściciel Parku Miniatur „Sabat Krajno” – Zenon Dańda wraz z żoną, Barbara i Wojciech Mądzikowie - właściciele hotelu i restauracji „Świętokrzyski Dwór” w Nowej Słupi.

Zobaczcie galerię zdjęć z kulis otwarcia Parku Legend i jubileuszu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

Przybyło wielu samorządowców i naukowców, bo ci ostatni odpowiadali merytorycznie za treści naukowe prezentowane w Parku Legend. Przyjechali także zaprzyjaźnieni z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego dyrektorzy instytucji kultury z całego regionu, w tym szefowa Kieleckiego Centrum Kultury Augustyna Nowacka oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jacek Kowalczyk.

A na scenie, po części oficjalnej, działo bardzo dużo. Najpierw publiczność rozbawił znany parodysta Stan Tutaj, który wcielił się w postać Genowefy Pigwy, stworzonej kiedyś przez Bronisława Opałko. Prezentował skecze, napisane specjalnie na koncert przez Leszka Kumańskiego, Stan Tutaj zagrał wraz z dziennikarzem Telewizji Polskiej Mateuszem Szymkowiakiem, który pochodzi ze Skarżyska – Kamiennej. Mateusz Szymkowiak zachęcał też co chwila publiczność, aby machała miotłami czarownicy, które dostawała na wejściu, bo też tytuł całego koncertu brzmiał „Świętokrzyskie wymiata”. A potem wszedł na scenę Marcin Daniec, który tak rozbawił publiczność, że amfiteatr trząsł się ze śmiechu, a przy okazji zaskoczył wszystkich, zwracając się kilka razy ze sceny wprost do dyrektor Parku Legend, Małgorzaty Wilk – Grzywny, która po koncercie przyznała się, że kończyli tę samą uczelnię, czyli Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie.

A gdy amfiteatr był już cały rozbawiony, wkroczyła grupa „Piersi” Adam Asanov, która tak dobrze bawiła się z publicznością, że jej wokalista… zaprosił na scenę kilka osób, w tym prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcina Piętaka, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke, dyrektor Parku Legend Małgorzatą Wilk – Grzywnę i europosła Adama Jarubasa do wspólnego śpiewania. Jednym wychodziło tak sobie, innym…. jeszcze gorzej, ale Adam Jarubas zaskoczył wszystkich swoimi możliwościami wokalnymi.

A po koncercie goście udali się na after party, gdzie z okazji 20 – lecia Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, jej prezes Marcin Piętak częstował wspaniałym tortem. Wielu gości skorzystało z okazji, żeby wreszcie się spotkać i trochę poplotkować. Tak uczyniły choćby dwie serdeczne przyjaciółki Barbara Mądzik ze „Świętokrzyskiego Dworu” i Wiesława Binkowska z „Binkowski Resort”, które przy okazji zadawały szyku najwyższej próby włoską modą, a jej miłośników wśród pań i panów można było z łatwością na after party zauważyć. Wprawne oko, szybko dostrzegało ubrania i dodatki Armaniego, Dolce&Gabbany, Fendi, Ferragamo czy Hugo Bossa i kilku innych.

A dyrektor Parku Legend, Małgorzata Wilk – Grzywna podczas żegnania wychodzących bardzo późną nocą gości, już umawiała się na otwarcie… kolejnych nowych budynków tego obiektu, bo plany są takie, aby w przyszłości w Nowej Słupi powstał także park legend polskich, a nie tylko świętokrzyskich.

Zobaczcie galerię zdjęć z kulis otwarcia Parku Legend i jubileuszu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

Zobacz także relację i zdjęcia z oficjalnego otwarcia Parku Legend oraz wieczornego koncertu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kulisy otwarcia Parku Legend w Nowej Słupi i jubileuszu Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wielki tort i... miotły czarownicy dla gości - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży