IPT - pasek artykułowy

Najbardziej instagramowe miejsca w Polsce. Zachwyć swoich obserwujących – tu zdjęcia nie mogą się nie udać

Klaudia Światowiec
Klaudia Światowiec
Wrocławskie neony w podwórku na Ruskiej budują idealny klimat na  instagramowych zdjęciach.
Wrocławskie neony w podwórku na Ruskiej budują idealny klimat na instagramowych zdjęciach. Fot. Tomasz Holod / Polska Press / Archiwum
Szukasz pomysłów na podrasowanie swojego Instagrama? Przedstawiamy najbardziej instagramowe miejsca – w Polsce ich nie brakuje. Przygotowaliśmy listę miejscówek, które nie tylko wyglądają świetnie na zdjęciach, ale mają też w sobie „to coś”, co sprawia, że Instagramowicze chętnie dzielą się nimi na swoich profilach. Oto popularne lokalizacje, które pomogą Ci zrobić idealne zdjęcie na Instagrama!

Spis treści

Najbardziej instagramowe zdjęcia w Polsce… czyli jakie?

Instagram żyje zdjęciami. Chociaż wszystkie social media opierają się na komunikacji obrazkowej, w szczególności na tym serwisie dobre ujęcie to podstawa. To fotografie eksponuje się tam jako pierwsze, to tam szukamy wyjątkowych widoków, często nawet lekko „podrasowanych”. Nie chodzi jednak tylko o modela/modelkę, o odpowiedni podpis… Zdjęcie musi mieć „to coś”. Są takie miejsca w Polsce, które fotografuje się na Instagramie wyjątkowo dobrze. I to właśnie takie miejscówki znajdziecie w naszym artykule.

W Polsce nie brakuje niezwykłych krajobrazów – od morza po góry, przez jeziora i dzikie parki krajobrazowe. Na instagramowych profilach znajdziecie niemal 300 tysięcy postów z samym hasztagiem „#morskieoko” i niewiele mniej oznaczonych jako #wawel. To zdecydowanie najpopularniejsze polskie atrakcje turystyczne na Instagramie. Dodanie lokalizacji jednego z tych miejsc przy swoim poście to szansa na dotarcie do większej liczby obserwujących.

Z drugiej strony jednak miejsca te są tak popularne, że nikogo już nie zaskakują. Chociaż nadal zjawiskowe zdjęcie Morskiego Oka zimą robi wrażenie, większość osób już postawiła tam stopę. W ten sposób trudniej jest przykuć czyjąś uwagę, trudniej też o przebicie przez tysiące podobnych postów.

Dlatego postanowiliśmy Wam pomóc. Instagramowe miejsca w Polsce – jakie powinny być? Gdzie zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Przygotowaliśmy listę miejsc, które robią niesamowite wrażenie na fotografiach. Niektóre z punktów na pewno znacie, inne może są mniej popularne, jednak wszystkie łączy jedna rzecz – łatwo zrobić tam klimatyczne zdjęcia.

Jak powinny wyglądać instagramowe miejsca? W Polsce ich nie brak

Czym powinny się charakteryzować takie najbardziej instagramowe miejsca? Zwykle chodzi o klimat i coś, co obserwującego zaskoczy. Na popularności nie traci trend na naturalność, wiejskie krajobrazy, kontakt z Matką Ziemią. Z drugiej strony od dawna obserwujemy zainteresowanie stylem industrialnym – opuszczone budynki, nowe bary rozrosłe w dawnych fabrykach, koniecznie ze sznurem światełek w tle – to wszystko robi wrażenie.

Kolejną cechą instagramowych miejsc w Polsce jest to, że każdy chciałby dowiedzieć się, gdzie to jest. Spotkałeś na swojej drodze jakiś niepowtarzalny widok? Znalazłeś nieco dziwną atrakcję? Takie lokalizacje nadają się na idealne zdjęcie na Instagramie.

I trzecia kategoria… Czyli miejsca turystyczne, popularne, takie, gdzie zdjęcia po prostu muszą wyjść. I takie, na których obserwujący sami chcieliby się znaleźć.

Wrocławskie neony, instagramowe miejsce w kolorze

Wrocławskie neony w podwórku na Ruskiej budują idealny klimat na  instagramowych zdjęciach.
Wrocławskie neony w podwórku na Ruskiej budują idealny klimat na instagramowych zdjęciach.
Fot. Tomasz Holod / Polska Press / Archiwum

Każdy, kto odwiedza Wrocław na weekend, powinien tutaj zajrzeć. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o galerii neonów, sprawdźcie na Instagramie #wrocławskieneony. Kolekcja zapomnianych neonowych szyldów jest właściwie definicją instagramowego miejsca.

Wyjątkowa galeria neonów znajduje się przy ul. Ruskiej 46, w podwórku. Jest nieco ukryta, ale robi wspaniałe wrażenie, kiedy nagle spomiędzy budynków wrocławskiej starówki wyglądają neonowe kolory szyldów.

Wszystkie zostały uratowane przez fundację Neon Side, to stare neonowe znaki z Dolnego Śląska. Koniecznie wybierzcie się tu po zmroku – tutaj każde zdjęcie nadaje się na Instagrama.

Zalew w Zakrzówku – instagramowe miejsce nad wodą

Zalew w Zakrzówku znajduje się niedaleko centrum Krakowa. To dawny kamieniołom. Dzisiaj zachwyca widokami niczym z wybrzeży Chorwacji i należy do najbardziej
Zalew w Zakrzówku znajduje się niedaleko centrum Krakowa. To dawny kamieniołom. Dzisiaj zachwyca widokami niczym z wybrzeży Chorwacji i należy do najbardziej instagramowych miejsc w Polsce. Aneta Zurek / Polska Press / Archiwum

Przeglądając zdjęcia oznaczone lokalizacją Zakrzówek Kamieniołom na Instagramie, można pomyśleć, że to nie Kraków, że to nawet nie Polska… Lazurowa woda i białe skały przywodzą na myśl raczej chorwackie wybrzeża.

Od początku XX w. wydobywano stąd skały wapienne. Po zalaniu nieczynnego kamieniołomu na jego miejscu powstał Zalew Zakrzówek. Pływanie w nim jest zabronione, jednak obiekt udostępniono pod nurkowanie.

Nawet bez wchodzenia do wody miejsce to przyciąga tłumy. Po obejrzeniu zdjęć, nie ma co się dziwić. To zdecydowanie jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Polsce, a leży tylko 4 km od krakowskiego rynku, w dzielnicy Dębniki.

Król instagramowych miejsc w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki

Tej budowli nie trzeba nikomu przedstawiać, ale musiała znaleźć się na tej liście. Pałac Kultury i Nauki to jedno z miejsc, które mogą bić się z Morskim Okiem o pozycję najbardziej instagramowego miejsca w Polsce.

Pałac Kultury i Nauki niezmiennie pozostaje jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji Polski.
Pałac Kultury i Nauki niezmiennie pozostaje jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji Polski. Szymon Starnawski /Polska Press / Archiwum

237 metrów, 46 kondygnacji – stojący przy Placu Defilad w Warszawie Pałac jest chlubą socrealizmu i idealnym tłem dla zdjęć. Najbardziej rozpoznawalny budynek w kraju musiał znaleźć się na liście najbardziej instagramowych miejsc w Polsce.

Szczególnie dobrze prezentują się fotografie Pałacu z oddali – na przykład z balkonów okolicznych budynków. Poranna kawa na balkonie, w tle Pałac Kultury i Nauki – jest dobry widok, jest ulubiony napój Instagrama, jest namiastka warszawskiego luksusu.

Molo w Sopocie – instagramowe miejsce również zimą

Molo w Sopocie to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Polsce, szczególnie zimą.
Molo w Sopocie to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Polsce, szczególnie zimą. Piotr Hukalo / Polska Press / Archiwum

Chociaż molo w Sopocie to bardzo oblegana atrakcja turystyczna, zdjęcia wykorzystujące tę miejscówkę nadal mogą robić wrażenie. Latem polecamy uwiecznić molo o zachodzie słońca – pół kilometra trasy spacerowej to wiele możliwości na idealne ujęcie Bałtyku o najbardziej romantycznej porze dnia.

Warto również udać się do Sopotu zimą… Molo skute lodem i przykryte białym puchem to oryginalne podejście do popularnej wakacyjnej atrakcji. Bałtyk zimą robi niesamowite wrażenie, a nadal większość turystów kojarzy go raczej z letnim wypoczynkiem. Pokaż swoim obserwującym, jak pięknie molo wygląda zimą.

Instagramowe miejsce w Polsce w stylu industrial. Krakowski Kazimierz

Jeśli szukasz inspiracji do idealnego zdjęcia z wypadu do Krakowa, znajdziesz je na Kazimierzu. Ta dzielnica była niegdyś zamieszkana przez społeczność żydowską i to oni ukształtowali jej wyjątkowy klimat.

Krakowski Kazimierz warto odwiedzić wieczorem. Wyjątkowe kafejki, zatłoczone uliczki i gęsto ułożone stoliki to masa inspiracji na dobre instagramowe
Krakowski Kazimierz warto odwiedzić wieczorem. Wyjątkowe kafejki, zatłoczone uliczki i gęsto ułożone stoliki to masa inspiracji na dobre instagramowe zdjęcie. Aneta Zurek / Polska Press / Archiwum

Krakowski Kazimierz to stolica artystycznej bohemy, wypełniają ją klimatyczne kafejki, galerie sztuki i miejsca rozpowszechniające kulturę żydowską. Przechadzając się jej uliczkami, można natknąć się na masę wyjątkowych punktów wartych uwiecznienia. Dzielnica jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Polsce – przy zdjęciach nie trzeba majstrować, bo klimat robi się sam.

Palmiarnia w Zamku Książ – instagramowe miejsce na zielono

Palmiarnia była prezentem od Jana Henryka XV dla żony, księżnej Daisy, która uwielbiała rośliny.
Palmiarnia była prezentem od Jana Henryka XV dla żony, księżnej Daisy, która uwielbiała rośliny. Dariusz Gdesz / Polskapresse / Archiwum

Na Instagramie lubi się rośliny – doniczkowe w zdobionych donicach czy wyjątkowe aranżacje wnętrz z motywem liści. Jak podpiąć się pod ten trend, jeśli nie masz ręki do kwiatów? Wybierz się do Palmiarni przy Zamku Książ!

W Palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin z różnych kontynentów i różnych stref klimatycznych. Miejsce to było prezentem od Jana Henryka XV dla swojej małżonki, słynnej księżnej Daisy. Można tu zrobić naprawdę niezwykłe zdjęcia. To instagramowe miejsce ma niepowtarzalny klimat, łączący historię (Palmiarnia powstawała na początku XX wieku) z naturą. Bilety wstępu kupicie wraz z wejściówką do Zamku Książ.

OFF Piotrkowska – industrialnie i instagramowo

Kompleks OFF Piotrkowska Center to zrewitalizowane miejsce pośród dawnych fabryk bawełny Franciszka Ramischa. Miejsce magiczne, prezentujące się wyjątkowo klimatycznie na zdjęciach. Znajdziecie je przy najsłynniejszej ulicy Łodzi, czyli na Piotrkowskiej.

Przycupnięte w cieniu starych industrialnych budynków bary i kawiarnie to idealny krajobraz na Instagrama. Czuć tu bohemę i artystyczny klimat.

Instagramowy skalny labirynt. Błędne Skały

Błędne Skały w Górach Stołowych to niezwykle instagramowe miejsce. Obszar zajmuje powierzchnię ok. 22 ha i stanowi niesamowity labirynt przedziwnych, naturalnych konstrukcji skalnych. Wąskie korytarze pomiędzy blokami skał, którymi przeciskają się turyści, prezentują się bardzo oryginalnie na Instagramie.

Błędne Skały to niesamowity labirynt skalnych konstrukcji, gdzie nie zabraknie idealnych ujęć na Instagrama.Fot. SkyMaja, CC BY-SA 4.0
Błędne Skały to niesamowity labirynt skalnych konstrukcji, gdzie nie zabraknie idealnych ujęć na Instagrama.

Fot. SkyMaja, CC BY-SA 4.0SkyMaja / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Szczeliny i zaułki pomiędzy kilkunastometrowymi blokami skał robią magiczne wrażenie. Z platformy widokowej Skalne Czasze zrobicie fantastyczne zdjęcia z widokiem na Szczeliniec.

SkyWalk w Świeradowie-Zdroju – wyjątkowe miejsce idealne na Instagrama

Wieża SkyWalk w Świeradowie-Zdroju to jednocześnie przedziwne stalowo-drewniane monstrum pośrodku górskich krajobrazów i niesamowity obiekt do fotografowania. To 850-metrowa kładka, która wije się na kształt serpentyn, układając się w 62-metrową wieżę. Całość przypomina z daleka zwariowany tor kolejki górskiej.

Na szczycie na turystów czeka szklana platforma widokowa – miejsce, które zdecydowanie zawojuje Twój profil na Instagramie. Z góry można zjechać… 105-metrową zjeżdżalnią. Adrenalina, widoki i wyjątkowy obiekt na mapie kraju – to jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Polsce.

Ruchome wydmy w Łebie – instagramowe miejsce niczym z planu „Diuny”

Słynne ruchome wydmy w Łebie znajdują się pomiędzy Bałtykiem a Jeziorem Łebsko, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Najwyższa wydma ma tu 42 metry wysokości. To niezwykle instagramowe miejsce robi wrażenie zarówno w lecie, jak i w zimie.

Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym przywołują na myśl pustynne krajobrazy odległych krain. Fot. AjriszZona, CC BY 3.0
Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym przywołują na myśl pustynne krajobrazy odległych krain.

Fot. AjriszZona, CC BY 3.0AjriszZona / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Latem można poczuć się tu jak na egzotycznej pustyni. Odpowiednie ujęcie pozwoli Twoim obserwującym myśleć, że jakimś cudem przeniosłeś się na Diunę. Pustynny krajobraz, który rozciąga się ze szczytów wydm i wyjątkowe towarzystwo Morza Bałtyckiego sprawiają, że to idealne miejsce na zdjęcie na Instagrama.

Najbardziej instagramowe miejsca w Polsce to popularne kierunki, które można oswoić i odkryć na nowo dzięki wyjątkowym ujęciom. To fotogeniczne lokalizacje – niezmiennie zachwycają swoim klimatem i przyciągają do siebie turystów.

Wrocławskie neony w podwórku na Ruskiej budują idealny klimat na  instagramowych zdjęciach.

Najbardziej instagramowe miejsca w Polsce. Zachwyć swoich ob...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży