Najlepsze parki rozrywki w Polsce. Aquaparki, parki tematyczne i niezapomniane atrakcje dla dużych i małych dzieci

Redakcja Strona Podróży
Redakcja Strona Podróży
Gdzie spędzić niezapomniany weekend z całą rodziną? Oczywiście w parku rozrywki. Wybraliśmy dla Was 8 najlepszych polskich centrów rodzinnej zabawy w sam raz na majówkę i pozostałe wiosenne weekendy.
Gdzie spędzić niezapomniany weekend z całą rodziną? Oczywiście w parku rozrywki. Wybraliśmy dla Was 8 najlepszych polskich centrów rodzinnej zabawy w sam raz na majówkę i pozostałe wiosenne weekendy. mat. prasowe Energylandia, zdjęcie ilustracyjne
W jednym miejscu zebraliśmy dla Was wszystkie praktyczne informacje nt. 8 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Jeśli lubicie aquaparki, parki tematyczne, a przede wszystkim szukacie miejsc, gdzie będziecie dobrze się bawić z całą rodziną w weekend lub majówkę – zajrzyjcie do naszego informatora. Podajemy główne atrakcje, adresy i cenniki najlepszych polskich parków rozrywki.

Spis treści

8 najlepszych parków rozrywki w Polsce według redakcji

Zastanawiacie się, w którym polskim parku rozrywki zaplanować weekendową zabawę z całą rodziną? Wybraliśmy dla Was 8 miejsc, które naszym zdaniem wyróżniają się na mapie Polski:

 1. Energylandia (woj. małopolskie)
 2. Park of Poland – Suntago Water World (woj. mazowieckie)
 3. Majaland (woj. mazowieckie, woj. lubuskie)
 4. JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie)
 5. Legendia (woj. śląskie)
 6. Dzielnica Filmowa (woj. mazowieckie)
 7. Deepspot (woj. mazowieckie)
 8. Julinek Park (woj. mazowieckie)

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z najlepszych polskich parków rozrywki, a także informator o ich najlepszych atrakcjach i obowiązujących cenach.

Zobaczcie zdjęcia najlepszych parków rozrywki w Polsce:

Energylandia
Joanna Urbaniec / Polska Press / Archiwum

Energylandia (woj. małopolskie)

Atrakcje Energylandii

Energylandia to jedna z najciekawszych atrakcji, do której można wybrać się całą rodziną. Na miejscu na dzieci i dorosłych czekają m.in. ekstremalne roller coastery, kolorowe karuzele, tory wyścigowe, a także liczne atrakcje sezonowe. Park podzielony jest na sześć stref, a w każdej z nich znajdują się inne atrakcje.

Strefa 2-6 lat jest przestrzenią odpowiednią dla najmłodszych gości Energylandii. Na maluchy czekają tu łącznie 23 atrakcje – tory wodne, wiedeńska karuzela, kolejki widokowe i dziecięce samochodziki.

Bajkolandia to strefa, w której można przenieść się do świata ulubionych dziecięcych bajek i filmów. To miejsce przeznaczone dla młodszych gości. Znajdziecie tam łącznie 20 atrakcji – m.in. spływ łódką po wodnym torze, kolorowe karuzele, różnego rodzaju mini coastery, samochodziki, małe samoloty i zjeżdżalnie. Wszystko w otoczeniu ulubionych bajkowych postaci.

Strefa familijna przeznaczona jest całych rodzin. Znajdziecie tu m.in. większe roller coastery, tor wyścigowy, dom potworów, armatki wodne – łącznie 14 atrakcji. Niektóre są dostępne dla osób o wzroście minimum 140 cm.

Strefa ekstremalna to miejsce dla starszych gości Energylandii. Tu znajdziecie najpopularniejsze atrakcje Energylandii, które dostarczą wam naprawdę ekstremalnych wrażeń – m.in. szybkie roller coastery i wahadła. Do najważniejszych atrakcji strefy ekstremalnej należą Mega Coaster Hyperion – rozpędzający się do 142 km/h (najszybszy w Europie) – i Water Coaster Speed, który spada w dół z prędkości 110 km/h. W strefie ekstremalnej znajdziecie też wieżę zrzutu Tsunami Drop, ogromne wahadło Aztec Swing i wiele innych atrakcji.

Dzieciom można dostarczyć mocnych wrażeń, zabierając je do jednego z popularnych parków rozrywki. W Polsce nie brakuje ciekawych propozycji dla najm
Dzieciom można dostarczyć mocnych wrażeń, zabierając je do jednego z popularnych parków rozrywki. W Polsce nie brakuje ciekawych propozycji dla najmłodszych. mat. prasowe Energylandia

Smoczy Gród to strefa, w której można poczuć się jak w filmie fantasy. Wykonane z drewna i kamienia budowle i dekoracje przypominają scenerię średniowiecznego miasteczka. Główną atrakcją tej strefy jest Wooden Coaster Zadra, na którym można rozpędzić się się do 121 km/h, a nachylenie toru w jednym miejscu wynosi aż 90 stopni. W tej strefie przygotowano też mniejszą kolejkę dla najmłodszych, a na odwiedzających czeka również lodziarnia.

Aqualantis to najnowsza strefa Energylandii, w której można znaleźć m.in. roller coastery . Można tu także stoczyć wodną bitwę, odwiedzić „zatopione miasto”, obejrzeć pokaz widowiskowych skoków do wody, a także kupić oryginalne morskie słodycze.

Poza stałymi strefami w Energylandii znajdują się też strefy sezonowe otwierane w określonych porach roku. Latem możemy odwiedzić Water Park, a w okresie przedświątecznym – Winter Kingdom. Water Park to strefa stylizowana na tropikalną wyspę, podzielona na trzy sekcje:

 • Big Milk Water Park – strefa relaksu z przejrzystą wodą i tematycznymi niespodziankami,
 • Tropical Fun – strefa wodnej zabawy ze zjeżdżalniami,
 • Exotic Island – ogromny, wodny plac zabaw.

Water Park jest otwierany, gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza.

Energylandia – ceny biletów, adres

Dzieci do lat 3 oraz osoby obchodzące w danym dniu urodziny wchodzą za 1 zł, bilet ulgowy (do 140 cm oraz dla seniorów 65+) kosztuje 129 zł, za bilet normalny zapłacimy 179 zł. Podczas odwiedzania Energylandii warto kupić bilet dwudniowy, aby zobaczyć wszystkie atrakcje. Za 2 dni zabawy zapłacimy – 319 (normalny) i 229 zł (ulgowy). Cennik obowiązuje do 23 czerwca 2023.

Czytaj też: Nowy park rozrywki większy od Energylandii ma powstać na Mazurach w 2024 r. Wśród atrakcji najwyższa na świecie wieża swobodnego spadania

Park of Poland – Suntago Water World (woj. mazowieckie)

Atrakcje parku Suntago

Suntago to rajska wyspa pośrodku Mazowsza. Ma powierzchnię 75 tysięcy mkw., czyli nieco więcej niż wieżowiec Złota 44. W środku na raz może przebywać aż dziesięć tysięcy osób. Otaczać ich będzie około 400 palm sprowadzonych z Florydy, Dominikany i Malezji. Są tu też dwa baseny z wodą o temperaturze 32–34 stopnie, a poza tym basen termalny, pięć basenów witalnych oraz trzy solankowe. W środku skorzystać można także z 32 zjeżdżalni oraz kilkunastu saun.

Park of Poland
Krystian Dobuszynski

Ile kosztują bilety do Park of Poland – Suntago Water World?

 • Bilet całodzienny do wszystkich trzech stref dla osoby dorosłej: 159 zł (dzień roboczy) i 184 zł – weekend
 • Seniorzy zapłacą za bilet na cały dzień w weekend 169 zł
 • Bilet 4-godzinny w weekend dla osoby dorosłej kosztuje 164 zł, dla seniora 154 zł. W dzień powszedni: 139 i 129 zł
 • Bilet 2-godzinny dla osoby dorosłej w weekend: 134 zł, senior 124 zł. W dni robocze: 109 i 99 zł
 • Bilet na cały dzień do strefy Jamango dla dziecka – 94 (dzieci do 120 cm wzrostu) – 104 zł (dzieci do 16 lat)
 • Bilet 4-godzinny dla dziecka to strefy Jamango – 79-89 zł.

Dzieci mogą korzystać tylko ze strefy Jamango

Strefa Relax i Jamango, czyli palmy, zjeżdżalnie, baseny i rozrywka. Ceny biletów w weekend:

 • Całodniowy – 144 zł (osoba dorosła bez zniżek)
 • 4-godzinny 124 zł
 • Seniorzy 65 + zapłacą 129 zł za cały dzień i 114 zł za 4 godziny
Park of Poland
naszemiasto.pl / mat.pras.

Park of Poland – co obejmuje bilet?

Cena biletu Park of Poland obejmuje wejście do wybranych stref parku (Jamango, Relax, Saunaria). Cena nie obejmuje zabiegów w Wellness & SPA, oraz produktów sprzedawanych w restauracjach i sklepach. Jeśli kupicie bilet na jedną strefę, ale chcecie wejść do innej, można to zrobić – zostanie doliczona dopłata.

Majaland (woj. mazowieckie, woj. lubuskie)

Atrakcje parku Majaland

Majaland to kraina zaprojektowana w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai. Podwarszawski park ma ogromną halę, w której pomieścić się może nawet około 2500 osób. Zdecydowana większość atrakcji jest we wnętrzu, ale w ciepłe dni można skorzystać także z kilku zewnętrznych rozrywek.

W sumie oba park Majaland pod Warszawą ma ok. 25 atrakcji na rozległym terenie o powierzchni ok. 20 tys. mkw. Na miejscu przewidziano także cztery punkty gastronomiczne oraz parking dla 750 samochodów.

Park Majaland jest doskonale zlokalizowany. Leży tuż przy zjeździe z trasy S17, blisko węzła z trasą S2 – Południową Obwodnicą Warszawy. z Ursynowa dojedziemy tam w niecałe 20 minut autem, ale już teraz dociera tam także autobus komunikacji miejskiej. Rozwój parku najpewniej spowoduje też powstanie innych połączeń.

Majaland
Krystian Dobuszyński

Ceny biletów do Majalandu wynoszą od 1 zł (dla dzieci poniżej 85 cł wzrostu) do 99 zł (powyżej 100 cm). Bilet popołudniowy na 3 ostatnie godziny otwarcia parku kosztuje 80 zł. Miejsce parkingowe kosztuje 15 zł.

Majaland pod Warszwą - adres:

Majaland w woj. lubuskim - adres:

JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie)

Atrakcje JuraParku

JuraPark w Solcu Kujawskim to ścieżka dydaktyczna z ponad setką modeli dinozaurów w skali 1:1 oraz innymi atrakcjami, takimi jak chociażby Park Rozrywki, Park Miniatur czy Muzeum Ziemi. To idealne miejsce na jednodniowy wypad dla rodzin z dziećmi. Na terenie parku znajduje się też restauracja jaskiniowa.

Ceny biletów w sezonie wiosenno-letnim:

 • Bilet normalny – 69zł
 • ulgowy – 59 zł
 • dziecko do lat 3 – 2 zł
JuraPark Solec Kujawski
Dariusz Bloch / polska press / archiwum

Jaki jest adres JuraParku w Solcu Kujawskim? Zobacz na mapie:

Czytaj też: Niezwykłe dinoparki w Polsce. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko (woj. śląskie)

Atrakcje parku Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.

Legendia
Marzena Bugala / Polska Press / archiwum

Hitem jest Bazyliszek – jedyna interaktywna ciemna rodzinna atrakcja typu Interactive Dark Ride w Polsce i jedna z najnowocześniejszych na świecie. Bazyliszek nie ma ograniczeń wiekowych ani wysokościowych, dzięki czemu goście w każdym wieku mogą cieszyć się fantastyczną zabawą. Popularna jest też Dolina Jagi, wodna rodzinna atrakcja typu rapid river, która cieszy się popularnością wśród młodszych, jak i starszych gości parku. To tutaj można wyruszyć na wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi i odkryć największe tajemnice Legendii, które przez lata skrywała Dolina Jagi.

Ceny biletów do Legendii są niższe, jeśli kupimy je online. Wynoszą wtedy odpowiednio: od 109 zł (ulgowy dla dzieci 3-12 lat) do 149 zł (normalny). W tym parku rozrywki dzieci do lat 2 wchodzą za 10 zł. Warto obserwować stronę internetową parku Legendia, gdyż pojawiają się na niej informacje o promocjach.

Legendia
Lucyna Nenow / Polska Press / archiwum

Park Legendia na mapie:

Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym (woj. mazowieckie)

Atrakcje Dzielnicy Filmowej

Dzielnica Filmowa to urokliwe miasteczko leżące na obszarze Nadleśnictwa Chojnów (woj. mazowieckie). Na ogromnym terenie możemy znaleźć kilkadziesiąt rozmaitych pojazdów znanych z popularnych filmów i seriali, jak np. wozy z serii o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harry'ego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek ze Star Treka, pojazdy Flinstonów (wykonane ze specjalnej mieszanki żywic i mąki, aby przypominały prawdziwe kości) i pojazdy z bajek dla dzieci, jak Bob Budowniczy.

Poza samochodami w Dzielnicy Filmowej znajduje się kilka stref zabaw: strefa kosmiczna, roboty filmowe (w tym jeden gigantyczny robot z serii filmów Transformers), wojownicy filmowi, strefa militarna (z helikopterem, samolotem, maszynami wojskowymi), hangar z motocyklami i samochodami z lat 30. oraz American Dream, golf oraz strefa muzyczna, ścieżka Discover (przyroda z gigantycznymi grzybami), ludziki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii czy Strefa Jurassic Park z ogromnymi rzeźbami zwierząt wykonanymi z opon samochodowych z Tajlandii.

Dzielnica Filmowa
Szymon Starnawski

Dzienica Filmowa pod Warszawą w kwietniu i maju przyjmuje gości indywidualnych w weekendy.

Ceny biletów:

 • Bilet normalny – 58 zł
 • Bilet ulgowy – 51 zł
 • Bilet rodzinny (dwoje dzieci i dwie osoby dorosłe) – 210 zł
 • dzieci do roku – wejście gratis
Dzielnica Filmowa
Szymon Starnawski

Jak dojechać do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym? Park rozrywki na mapie:

Deepspot (woj. mazowieckie)

Czym jest Deepspot?

Deepspot to najgłębszy na świecie basen nurkowy. Inwestycja, która powstała w Mszczonowie pod Warszawą, ma ponad 45 metrów głębokości i aż osiem tysięcy metrów sześciennych wody. Atrakcje przygotowane zostały zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, którzy jeszcze nigdy tego nie próbowali.

Podczas pierwszego nurkowania z butlą w Deepspot możesz zanurzyć się nawet do 12 m. Cały program trwa 90 min (30 min teorii i 60 min w wodzie). Na zajęciach będziesz z maksymalnie jeszcze jedną osobą – instruktor będzie z Wami cały czas!

Deepspot
Marek Sadowski

Co zabrać ze sobą na nurkowanie w Deepspot? Weź ze sobą to samo, co na basen: kostium, klapki, ręcznik. Cały potrzebny sprzęt nurkowy będzie czekał na Ciebie w Deepspot – sprzęt jest oczywiście w cenie.

Czy każdy może nurkować w Deepspot? Minimalny wiek uczestnika zabawy to 10 lat.

Deepspot – cena nurkowania

Na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu trzeba jednak odłożyć trochę gotówki. Pierwsze nurkowanie pod okiem instruktorów to kosz ok. 429 zł.

Deepspot
Szymon Starnawski

Gdzie jest Deepspot? Zobacz na mapie:

Julinek Park (woj. mazowieckie)

Julinek Park to miejsce oferujące jakościową rozrywkę dla całej rodziny. 30 km od Warszawy, na obszarze prawie 30 ha, ulokowano szereg wyjątkowych atrakcji dla gości w każdym wieku. Wśród nich znajdują się m.in.

 • wesołe miasteczko,
 • pole do minigolfa rozciągające się na powierzchni 1000 m2
 • czy największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie.
Julinek Park (woj. mazowieckie)
Julinek Park (woj. mazowieckie) mat. prasowe Julinek Park

Sprawność fizyczną oraz koordynację poprawi także ścianka wspinaczkowa z siedmioma kolorowymi, tematycznymi panelami oraz kraina dmuchańców, będąca fantastycznym miejscem aktywnej rozrywki. W Julinku znajduje się również ekologiczny plac zabaw – przyjazny zarówno dla dzieci jak i środowiska. Plac został wyposażony m.in. w edukacyjne zabawki sensoryczne, takie jak magiczne lustro, dzwony rurowe czy naukowy Hex. Julinek Park to także miejsce występów cyrkowych i teatralnych artystów znanych z telewizyjnych talent-show, cyrkowców, akrobatów i aktorów.

Do dyspozycji gości jest także wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu sportowego oraz jednośladów, dzięki czemu możliwe są rodzinne wycieczki rowerowe w samym sercu natury. Ponadto, w restauracjach i licznych punktach gastronomicznych apetyt zaspokoją potrawy kuchni włoskiej, polskiej czy meksykańskiej, oparte na ekologicznych i jakościowych produktach, a także lody rzemieślnicze własnej produkcji. Tradycyjnie, w specjalnej strefie grillowej każdy znajdzie pyszne kiełbaski oraz pieczone ziemniaki.

Julinek Park (woj. mazowieckie)
Julinek Park (woj. mazowieckie) mat. prasowe Julinek Park

Ile kosztują bilety do Parku Julinek

 • bilet normalny 89 zł,
 • bilet ulgowy (dzieci do lat 16) 79 zł,
 • bilet rodzinny: 2+1 - 199 zł i 2+2 - 259 zł.
 • bilet dwudniowy: normalny - 149 zł, ulgowy - 129 zł.

W dniu urodzin (konieczny dokument potwierdzający wiek) - 29 zł. W tej samej cenie jest również bilet dla seniora (60+), dla osoby niepełnosprawnej i opiekuna czy dziecka do lat 3.

Dojazd do Parku Julinek

Julinek Park położony jest strategicznie, w pobliżu tras S7 i A2, tuż obok Leszna, zaledwie ok. 30 km od Warszawy, 22 km od Żelazowej Woli i Brochowa, 34 km od Sochaczewa i 23 km od Modlina.

Zobaczcie zdjęcia najlepszych parków rozrywki w Polsce:

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży