Najlepsze parki rozrywki w Polsce. Aquaparki, parki tematyczne i niezapomniane atrakcje dla dużych i małych dzieci

Redakcja Strona Podróży
Redakcja Strona Podróży
Gdzie spędzić niezapomniany weekend z całą rodziną? Oczywiście w parku rozrywki. Wybraliśmy dla Was 8 najlepszych polskich centrów rodzinnej zabawy w sam raz na majówkę i pozostałe wiosenne weekendy.
Gdzie spędzić niezapomniany weekend z całą rodziną? Oczywiście w parku rozrywki. Wybraliśmy dla Was 8 najlepszych polskich centrów rodzinnej zabawy w sam raz na majówkę i pozostałe wiosenne weekendy. mat. prasowe Energylandia, zdjęcie ilustracyjne
W jednym miejscu zebraliśmy dla Was wszystkie praktyczne informacje nt. 8 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Jeśli lubicie aquaparki, parki tematyczne, a przede wszystkim szukacie miejsc, gdzie będziecie dobrze się bawić z całą rodziną w weekend lub majówkę – zajrzyjcie do naszego informatora. Podajemy główne atrakcje, adresy i cenniki najlepszych polskich parków rozrywki.

Spis treści

8 najlepszych parków rozrywki w Polsce według redakcji

Zastanawiacie się, w którym polskim parku rozrywki zaplanować weekendową zabawę z całą rodziną? Wybraliśmy dla Was 8 miejsc, które naszym zdaniem wyróżniają się na mapie Polski:

 1. Energylandia (woj. małopolskie)
 2. Park of Poland – Suntago Water World (woj. mazowieckie)
 3. Majaland (woj. mazowieckie, woj. lubuskie)
 4. JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie)
 5. Legendia (woj. śląskie)
 6. Dzielnica Filmowa (woj. mazowieckie)
 7. Deepspot (woj. mazowieckie)
 8. Julinek Park (woj. mazowieckie)

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z najlepszych polskich parków rozrywki, a także informator o ich najlepszych atrakcjach i obowiązujących cenach.

Zobaczcie zdjęcia najlepszych parków rozrywki w Polsce:

Energylandia
Joanna Urbaniec / Polska Press / Archiwum

Energylandia (woj. małopolskie)

Atrakcje Energylandii

Energylandia to jedna z najciekawszych atrakcji, do której można wybrać się całą rodziną. Na miejscu na dzieci i dorosłych czekają m.in. ekstremalne roller coastery, kolorowe karuzele, tory wyścigowe, a także liczne atrakcje sezonowe. Park podzielony jest na sześć stref, a w każdej z nich znajdują się inne atrakcje.

Strefa 2-6 lat jest przestrzenią odpowiednią dla najmłodszych gości Energylandii. Na maluchy czekają tu łącznie 23 atrakcje – tory wodne, wiedeńska karuzela, kolejki widokowe i dziecięce samochodziki.

Bajkolandia to strefa, w której można przenieść się do świata ulubionych dziecięcych bajek i filmów. To miejsce przeznaczone dla młodszych gości. Znajdziecie tam łącznie 20 atrakcji – m.in. spływ łódką po wodnym torze, kolorowe karuzele, różnego rodzaju mini coastery, samochodziki, małe samoloty i zjeżdżalnie. Wszystko w otoczeniu ulubionych bajkowych postaci.

Strefa familijna przeznaczona jest całych rodzin. Znajdziecie tu m.in. większe roller coastery, tor wyścigowy, dom potworów, armatki wodne – łącznie 14 atrakcji. Niektóre są dostępne dla osób o wzroście minimum 140 cm.

Strefa ekstremalna to miejsce dla starszych gości Energylandii. Tu znajdziecie najpopularniejsze atrakcje Energylandii, które dostarczą wam naprawdę ekstremalnych wrażeń – m.in. szybkie roller coastery i wahadła. Do najważniejszych atrakcji strefy ekstremalnej należą Mega Coaster Hyperion – rozpędzający się do 142 km/h (najszybszy w Europie) – i Water Coaster Speed, który spada w dół z prędkości 110 km/h. W strefie ekstremalnej znajdziecie też wieżę zrzutu Tsunami Drop, ogromne wahadło Aztec Swing i wiele innych atrakcji.

Dzieciom można dostarczyć mocnych wrażeń, zabierając je do jednego z popularnych parków rozrywki. W Polsce nie brakuje ciekawych propozycji dla najm
Dzieciom można dostarczyć mocnych wrażeń, zabierając je do jednego z popularnych parków rozrywki. W Polsce nie brakuje ciekawych propozycji dla najmłodszych. mat. prasowe Energylandia

Smoczy Gród to strefa, w której można poczuć się jak w filmie fantasy. Wykonane z drewna i kamienia budowle i dekoracje przypominają scenerię średniowiecznego miasteczka. Główną atrakcją tej strefy jest Wooden Coaster Zadra, na którym można rozpędzić się się do 121 km/h, a nachylenie toru w jednym miejscu wynosi aż 90 stopni. W tej strefie przygotowano też mniejszą kolejkę dla najmłodszych, a na odwiedzających czeka również lodziarnia.

Aqualantis to najnowsza strefa Energylandii, w której można znaleźć m.in. roller coastery . Można tu także stoczyć wodną bitwę, odwiedzić „zatopione miasto”, obejrzeć pokaz widowiskowych skoków do wody, a także kupić oryginalne morskie słodycze.

Poza stałymi strefami w Energylandii znajdują się też strefy sezonowe otwierane w określonych porach roku. Latem możemy odwiedzić Water Park, a w okresie przedświątecznym – Winter Kingdom. Water Park to strefa stylizowana na tropikalną wyspę, podzielona na trzy sekcje:

 • Big Milk Water Park – strefa relaksu z przejrzystą wodą i tematycznymi niespodziankami,
 • Tropical Fun – strefa wodnej zabawy ze zjeżdżalniami,
 • Exotic Island – ogromny, wodny plac zabaw.

Water Park jest otwierany, gdy temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza.

Energylandia – ceny biletów, adres

Dzieci do lat 3 oraz osoby obchodzące w danym dniu urodziny wchodzą za 1 zł, bilet ulgowy (do 140 cm oraz dla seniorów 65+) kosztuje 129 zł, za bilet normalny zapłacimy 179 zł. Podczas odwiedzania Energylandii warto kupić bilet dwudniowy, aby zobaczyć wszystkie atrakcje. Za 2 dni zabawy zapłacimy – 319 (normalny) i 229 zł (ulgowy). Cennik obowiązuje do 23 czerwca 2023.

Czytaj też: Nowy park rozrywki większy od Energylandii ma powstać na Mazurach w 2024 r. Wśród atrakcji najwyższa na świecie wieża swobodnego spadania

Park of Poland – Suntago Water World (woj. mazowieckie)

Atrakcje parku Suntago

Suntago to rajska wyspa pośrodku Mazowsza. Ma powierzchnię 75 tysięcy mkw., czyli nieco więcej niż wieżowiec Złota 44. W środku na raz może przebywać aż dziesięć tysięcy osób. Otaczać ich będzie około 400 palm sprowadzonych z Florydy, Dominikany i Malezji. Są tu też dwa baseny z wodą o temperaturze 32–34 stopnie, a poza tym basen termalny, pięć basenów witalnych oraz trzy solankowe. W środku skorzystać można także z 32 zjeżdżalni oraz kilkunastu saun.

Park of Poland
Krystian Dobuszynski

Ile kosztują bilety do Park of Poland – Suntago Water World?

 • Bilet całodzienny do wszystkich trzech stref dla osoby dorosłej: 159 zł (dzień roboczy) i 184 zł – weekend
 • Seniorzy zapłacą za bilet na cały dzień w weekend 169 zł
 • Bilet 4-godzinny w weekend dla osoby dorosłej kosztuje 164 zł, dla seniora 154 zł. W dzień powszedni: 139 i 129 zł
 • Bilet 2-godzinny dla osoby dorosłej w weekend: 134 zł, senior 124 zł. W dni robocze: 109 i 99 zł
 • Bilet na cały dzień do strefy Jamango dla dziecka – 94 (dzieci do 120 cm wzrostu) – 104 zł (dzieci do 16 lat)
 • Bilet 4-godzinny dla dziecka to strefy Jamango – 79-89 zł.

Dzieci mogą korzystać tylko ze strefy Jamango

Strefa Relax i Jamango, czyli palmy, zjeżdżalnie, baseny i rozrywka. Ceny biletów w weekend:

 • Całodniowy – 144 zł (osoba dorosła bez zniżek)
 • 4-godzinny 124 zł
 • Seniorzy 65 + zapłacą 129 zł za cały dzień i 114 zł za 4 godziny
Park of Poland
naszemiasto.pl / mat.pras.

Park of Poland – co obejmuje bilet?

Cena biletu Park of Poland obejmuje wejście do wybranych stref parku (Jamango, Relax, Saunaria). Cena nie obejmuje zabiegów w Wellness & SPA, oraz produktów sprzedawanych w restauracjach i sklepach. Jeśli kupicie bilet na jedną strefę, ale chcecie wejść do innej, można to zrobić – zostanie doliczona dopłata.

Majaland (woj. mazowieckie, woj. lubuskie)

Atrakcje parku Majaland

Majaland to kraina zaprojektowana w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai. Podwarszawski park ma ogromną halę, w której pomieścić się może nawet około 2500 osób. Zdecydowana większość atrakcji jest we wnętrzu, ale w ciepłe dni można skorzystać także z kilku zewnętrznych rozrywek.

W sumie oba park Majaland pod Warszawą ma ok. 25 atrakcji na rozległym terenie o powierzchni ok. 20 tys. mkw. Na miejscu przewidziano także cztery punkty gastronomiczne oraz parking dla 750 samochodów.

Park Majaland jest doskonale zlokalizowany. Leży tuż przy zjeździe z trasy S17, blisko węzła z trasą S2 – Południową Obwodnicą Warszawy. z Ursynowa dojedziemy tam w niecałe 20 minut autem, ale już teraz dociera tam także autobus komunikacji miejskiej. Rozwój parku najpewniej spowoduje też powstanie innych połączeń.

Majaland
Krystian Dobuszyński

Ceny biletów do Majalandu wynoszą od 1 zł (dla dzieci poniżej 85 cł wzrostu) do 99 zł (powyżej 100 cm). Bilet popołudniowy na 3 ostatnie godziny otwarcia parku kosztuje 80 zł. Miejsce parkingowe kosztuje 15 zł.

Majaland pod Warszwą - adres:

Majaland w woj. lubuskim - adres:

JuraPark Solec Kujawski (woj. kujawsko-pomorskie)

Atrakcje JuraParku

JuraPark w Solcu Kujawskim to ścieżka dydaktyczna z ponad setką modeli dinozaurów w skali 1:1 oraz innymi atrakcjami, takimi jak chociażby Park Rozrywki, Park Miniatur czy Muzeum Ziemi. To idealne miejsce na jednodniowy wypad dla rodzin z dziećmi. Na terenie parku znajduje się też restauracja jaskiniowa.

Ceny biletów w sezonie wiosenno-letnim:

 • Bilet normalny – 69zł
 • ulgowy – 59 zł
 • dziecko do lat 3 – 2 zł
JuraPark Solec Kujawski
Dariusz Bloch / polska press / archiwum

Jaki jest adres JuraParku w Solcu Kujawskim? Zobacz na mapie:

Czytaj też: Niezwykłe dinoparki w Polsce. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko (woj. śląskie)

Atrakcje parku Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Na gości czekają te zarówno dobrze znane i lubiane, jak np. diabelski młyn (Legendia Flower), duże samoloty (Dream Flight Airlines) czy filiżanki (Tea Cups), jak również nowości, m.in. Diamond River – ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m, czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.

Legendia
Marzena Bugala / Polska Press / archiwum

Hitem jest Bazyliszek – jedyna interaktywna ciemna rodzinna atrakcja typu Interactive Dark Ride w Polsce i jedna z najnowocześniejszych na świecie. Bazyliszek nie ma ograniczeń wiekowych ani wysokościowych, dzięki czemu goście w każdym wieku mogą cieszyć się fantastyczną zabawą. Popularna jest też Dolina Jagi, wodna rodzinna atrakcja typu rapid river, która cieszy się popularnością wśród młodszych, jak i starszych gości parku. To tutaj można wyruszyć na wyprawę rwącym potokiem w miedzianym kociołku Jagi i odkryć największe tajemnice Legendii, które przez lata skrywała Dolina Jagi.

Ceny biletów do Legendii są niższe, jeśli kupimy je online. Wynoszą wtedy odpowiednio: od 109 zł (ulgowy dla dzieci 3-12 lat) do 149 zł (normalny). W tym parku rozrywki dzieci do lat 2 wchodzą za 10 zł. Warto obserwować stronę internetową parku Legendia, gdyż pojawiają się na niej informacje o promocjach.

Legendia
Lucyna Nenow / Polska Press / archiwum

Park Legendia na mapie:

Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym (woj. mazowieckie)

Atrakcje Dzielnicy Filmowej

Dzielnica Filmowa to urokliwe miasteczko leżące na obszarze Nadleśnictwa Chojnów (woj. mazowieckie). Na ogromnym terenie możemy znaleźć kilkadziesiąt rozmaitych pojazdów znanych z popularnych filmów i seriali, jak np. wozy z serii o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harry'ego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek ze Star Treka, pojazdy Flinstonów (wykonane ze specjalnej mieszanki żywic i mąki, aby przypominały prawdziwe kości) i pojazdy z bajek dla dzieci, jak Bob Budowniczy.

Poza samochodami w Dzielnicy Filmowej znajduje się kilka stref zabaw: strefa kosmiczna, roboty filmowe (w tym jeden gigantyczny robot z serii filmów Transformers), wojownicy filmowi, strefa militarna (z helikopterem, samolotem, maszynami wojskowymi), hangar z motocyklami i samochodami z lat 30. oraz American Dream, golf oraz strefa muzyczna, ścieżka Discover (przyroda z gigantycznymi grzybami), ludziki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii czy Strefa Jurassic Park z ogromnymi rzeźbami zwierząt wykonanymi z opon samochodowych z Tajlandii.

Dzielnica Filmowa
Szymon Starnawski

Dzienica Filmowa pod Warszawą w kwietniu i maju przyjmuje gości indywidualnych w weekendy.

Ceny biletów:

 • Bilet normalny – 58 zł
 • Bilet ulgowy – 51 zł
 • Bilet rodzinny (dwoje dzieci i dwie osoby dorosłe) – 210 zł
 • dzieci do roku – wejście gratis
Dzielnica Filmowa
Szymon Starnawski

Jak dojechać do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym? Park rozrywki na mapie:

Deepspot (woj. mazowieckie)

Czym jest Deepspot?

Deepspot to najgłębszy na świecie basen nurkowy. Inwestycja, która powstała w Mszczonowie pod Warszawą, ma ponad 45 metrów głębokości i aż osiem tysięcy metrów sześciennych wody. Atrakcje przygotowane zostały zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, którzy jeszcze nigdy tego nie próbowali.

Podczas pierwszego nurkowania z butlą w Deepspot możesz zanurzyć się nawet do 12 m. Cały program trwa 90 min (30 min teorii i 60 min w wodzie). Na zajęciach będziesz z maksymalnie jeszcze jedną osobą – instruktor będzie z Wami cały czas!

Deepspot
Marek Sadowski

Co zabrać ze sobą na nurkowanie w Deepspot? Weź ze sobą to samo, co na basen: kostium, klapki, ręcznik. Cały potrzebny sprzęt nurkowy będzie czekał na Ciebie w Deepspot – sprzęt jest oczywiście w cenie.

Czy każdy może nurkować w Deepspot? Minimalny wiek uczestnika zabawy to 10 lat.

Deepspot – cena nurkowania

Na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu trzeba jednak odłożyć trochę gotówki. Pierwsze nurkowanie pod okiem instruktorów to kosz ok. 429 zł.

Deepspot
Szymon Starnawski

Gdzie jest Deepspot? Zobacz na mapie:

Julinek Park (woj. mazowieckie)

Julinek Park to miejsce oferujące jakościową rozrywkę dla całej rodziny. 30 km od Warszawy, na obszarze prawie 30 ha, ulokowano szereg wyjątkowych atrakcji dla gości w każdym wieku. Wśród nich znajdują się m.in.

 • wesołe miasteczko,
 • pole do minigolfa rozciągające się na powierzchni 1000 m2
 • czy największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie.
Julinek Park (woj. mazowieckie)
Julinek Park (woj. mazowieckie) mat. prasowe Julinek Park

Sprawność fizyczną oraz koordynację poprawi także ścianka wspinaczkowa z siedmioma kolorowymi, tematycznymi panelami oraz kraina dmuchańców, będąca fantastycznym miejscem aktywnej rozrywki. W Julinku znajduje się również ekologiczny plac zabaw – przyjazny zarówno dla dzieci jak i środowiska. Plac został wyposażony m.in. w edukacyjne zabawki sensoryczne, takie jak magiczne lustro, dzwony rurowe czy naukowy Hex. Julinek Park to także miejsce występów cyrkowych i teatralnych artystów znanych z telewizyjnych talent-show, cyrkowców, akrobatów i aktorów.

Do dyspozycji gości jest także wypożyczalnia nowoczesnego sprzętu sportowego oraz jednośladów, dzięki czemu możliwe są rodzinne wycieczki rowerowe w samym sercu natury. Ponadto, w restauracjach i licznych punktach gastronomicznych apetyt zaspokoją potrawy kuchni włoskiej, polskiej czy meksykańskiej, oparte na ekologicznych i jakościowych produktach, a także lody rzemieślnicze własnej produkcji. Tradycyjnie, w specjalnej strefie grillowej każdy znajdzie pyszne kiełbaski oraz pieczone ziemniaki.

Julinek Park (woj. mazowieckie)
Julinek Park (woj. mazowieckie) mat. prasowe Julinek Park

Ile kosztują bilety do Parku Julinek

 • bilet normalny 89 zł,
 • bilet ulgowy (dzieci do lat 16) 79 zł,
 • bilet rodzinny: 2+1 - 199 zł i 2+2 - 259 zł.
 • bilet dwudniowy: normalny - 149 zł, ulgowy - 129 zł.

W dniu urodzin (konieczny dokument potwierdzający wiek) - 29 zł. W tej samej cenie jest również bilet dla seniora (60+), dla osoby niepełnosprawnej i opiekuna czy dziecka do lat 3.

Dojazd do Parku Julinek

Julinek Park położony jest strategicznie, w pobliżu tras S7 i A2, tuż obok Leszna, zaledwie ok. 30 km od Warszawy, 22 km od Żelazowej Woli i Brochowa, 34 km od Sochaczewa i 23 km od Modlina.

Zobaczcie zdjęcia najlepszych parków rozrywki w Polsce:

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie