Kto nie lubi posiadać wyjątkowych rzeczy zakupionych za przysłowiową złotówkę, niech pierwszy rzuci kamieniem. Właśnie takie przedmioty można znaleźć na tzw. „pchlich targach”, na których znajdziecie stoiska z przedmiotami sprzed kilkudziesięciu lat.
Robienie zakupów na pchlim targu - czy to się opłaca?
Kupowanie przedmiotów na pchlim targu ma wielu zwolenników. Są nimi przede wszystkim fani stylu vintage, czyli rzeczy z poprzednich dekad. Termin ten związany jest przede wszystkim z modą i wystrojem wnętrz. Giełdy staroci to jednak nie tylko stare, stylowe meble i swetry po babci - to przede wszystkim miejsca, w których można znaleźć niezniszczone rzeczy w bardzo przystępnych cenach, a często nawet przedmioty kolekcjonerskie. Zdarza się, że kupione za grosze są wyceniane przez specjalistów na bardzo wysokie kwoty. Zobaczcie, gdzie w Polsce znajdują się najlepsze pchle targi oferujące unikatowe perełki.
Najlepsze pchle targi w Polsce - lista
Bazar Różyckiego - Warszawa
Kultowe miejsce, w którym można znaleźć dosłownie wszystko. Jego historia sięga aż 1874 roku, kiedy to farmaceuta Julian Różycki odkupił teren dzisiejszego targu oraz pobliskie działki od poprzednich właścicieli i postanowił stworzyć tam największe targowisko na warszawskiej Pradze. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 8 lat później - w 1882 roku. Podczas II wojny światowej niemieccy żołnierze sprzedawali tam amunicję i broń, a w latach 90. miejsce mierzyło się z problemami spowodowanymi pojawieniem się konkurencyjnego Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia. Targowisko słynie przede wszystkim ze sprzedaży pysznych pyz i flaków, które podobno nie smakują tak dobrze w żadnym innym miejscu. Obecnie bazar Różyckiego nadal funkcjonuje, a w 2020 roku przeszedł nawet modernizację. Będąc w Warszawie warto tam zajrzeć - nawet, jeżeli nie znajdziecie dla siebie niczego ciekawego, będziecie mieli okazję skosztować tego praskiego specjału.