MKTG IPT - pasek artykułowy

Najpiękniejsze polskie schroniska górskie na starych zdjęciach i pocztówkach. Jak wyglądały te kultowe miejsca przed wojną i w czasach PRL?

Emil Hoff
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Schroniska górskie mają niesamowity klimat, a gdy ogląda się je na starych zdjęciach i pocztówkach z czasów PRL, sprzed II wojny światowej, a nawet z XIX w., stają się jeszcze bardziej magiczne! Przekonajcie się, jak wyglądało 10 najpiękniejszych, kultowych schronisk górskich w Polsce w czasach naszych rodziców, dziadków i pradziadków dzięki galerii starych zdjęć i pocztówek. Ależ to był klimat!

Spis treści

Niesamowite miejsca, niezwykłe zdjęcia. Jak dawniej wyglądały polskie schroniska górskie?

Wszyscy kochamy schroniska górskie. To miejsca aż ociekające oryginalnym klimatem, pękające w szwach od ciekawych historii, a często też naszych własnych wspomnień, bo przecież znamy je często już z pierwszych górskich wycieczek, na które wybieraliśmy się z rodzicami.

Schronisko nad Morskim Okiem na pocztówce z 1912 r.
Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie ponad 20 niezwykłych starych zdjęć i kolorowych pocztówek, pokazujących, jak wyglądały słynne polskie schroniska górskie w czasach PRL, w okresie międzywojennym, a nawet jeszcze w XIX w.! Przekonajcie się, jaki klimat miały te niezwykłe miejsca w czasach naszych rodziców, dziadków i pradziadków.

Na zdjęciu: schronisko górskie nad Morskim Okiem, pocztówka z 1912 r. AKON Ansichtskarten Online, za: Fotopolska.eu, zdjęcie ilustracyjne

Zobacz w galerii:

Wielu turystów wprost kocha spędzać czas w kultowych schroniskach górskich, otoczonych malowniczymi szczytami, w których można przenieść się wyobraźnią w dawne czasy. Dobrym sposobem na poznawanie historii samych schronisk jest oglądanie ich dawnych zdjęć. Przecież turyści odwiedzali je i fotografowali od pokoleń! Stare zdjęcia pokazują, jak kultowe schroniska górskie Tatr, Karkonoszy, Beskidów czy Bieszczad zmieniały się w ciągu dekad, jak wyglądały w czasach naszych rodziców i dziadków, a nawet jeszcze wcześniej, przed ponad wiekiem!

Zebraliśmy dla was kolekcję starych zdjęć i pocztówek, pokazujących, jak dawniej wyglądało 10 najbardziej kultowych polskich schronisk górskich: od Morskiego Oka po Chatkę Puchatka, od epoki PRL aż po XIX w., z zewnątrz i od środka!

Stare zdjęcia i pocztówki pozwalają poczuć dawny klimat kultowych schronisk górskich

Jeśli lubicie wspominać stare dobre czasy, gdy na wycieczki w góry ruszało się bez telefonów komórkowych i ładowarek, ze zwykłymi papierowymi mapami, albo właśnie chcecie się przekonać, jak dawniej wyglądały wycieczki turystyczne, dobrze trafiliście.

Mamy dla was kolekcję starych zdjęć i pocztówek, pokazujących, jak wyglądały najbardziej znane polskie schroniska górskie przed wieloma laty, w czasach naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków.

W galerii poniżej znajdziecie stare zdjęcia i rysunki 10 kultowych schronisk górskich z Tatr, Karkonoszy czy Beskidów. Są wśród nich zdjęcia z czasów PRL, jeszcze starsze sprzed II wojny światowej, a nawet pocztówki sięgające XIX w., niektóre kolorowe!

Przekonajcie się, jak dawniej wyglądały schroniska górskie

  • Nad Morskim Okiem
  • W Dolinie Pięciu Stawów
  • Na Szczelińcu Wielkim
  • Samotnia w Izerach
  • Chatka Puchatka w Bieszczadach

I inne miejsca z niesamowitym klimatem, które tak lubimy odwiedzać w czasie wycieczek po górach!

Zapraszamy do galerii:

Dodaj firmę
Logo firmy Tatrzański Park Narodowy
Zakopane, Kuźnice 1
Autopromocja

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży