IPT - pasek artykułowy

Najtańsze aquaparki w Polsce: aktualny ranking 10 parków wodnych na wakacje 2024. Gdzie godzina zabawy kosztuje tylko 6 zł?

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Aquapark to świetny pomysł na relaks i zabawę w upalny letni dzień. Możesz tam spędzić cudowny dzień solo, z drugą polówką lub z całą rodziną – w parkach wodnych nie brak atrakcji dla dzieci. Ale ile kosztuje zabawa w aquaparku latem 2024 r.? Sprawdziłem i stworzyłem ranking 10 najtańszych polskich parków wodnych. Sprawdź, gdzie godzina zabawy i relaksu kosztuje najmniej, i zaplanuj tanią wycieczkę do aquaparku już w najbliższy weekend, urlop czy wakacje.

Spis treści

Który polski aquapark jest najtańszy? Przeliczyłem ceny i stworzyłem aktualny ranking

Pierwszy dzień lata 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim początek wakacji! Tak, w tym roku kalendarzowe lato i wakacje szkolne zaczynają się tego samego dnia – 22 czerwca.

Zabawa w Aquaparku Fala w Łodzi
Sprawdziłem aktualne cenniki aquaparków z całej Polski, od Bałtyku po Tatry, i stworzyłem ranking najtańszych parków wodnych na wakacje 2024. Sprawdź, gdzie godzina rodzinne zabawy kosztuje tylko 6 zł, i zaplanuj pełen wrażeń weekend w aquaparku bez rujnowania domowego budżetu. Krzysztof Szymczak / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Prognozy pogody na wakacje zapowiadają ciepłe lato bez nadmiernych opadów. Średnie temperatury w lipcu i sierpniu mogą sięgnąć ok. 20 st. Celsjusza, ale kto wie, czy nie czeka nas kolejna fala upałów, podobna do tych z poprzednich lat.

Świetnym sposobem na ochłodzenie się w gorący letni dzień jest wycieczka do aquaparku, gdzie na dzieci czekają zjeżdżalnie wodne, gejzery, sztuczne rzeki i mnóstwo dodatkowych atrakcji, a na rodziców baseny do pływania, sauny i strefy SPA.

Aquapark to też dobry pomysł na deszczowy dzień, bo większość atrakcji z reguły znajduje się pod dachem. Kto zaplanuje wycieczkę do aquaparku, temu niestraszne letnie burze.

Ale bilety do aquaparku nie są za darmo, a wszystko wydaje się drożeć (zob. np. ranking najtańszych aquaparków z sezonu 2023). Czy przeciętną polską rodzinę stać jeszcze na całodzienną zabawę w parku wodnym? Tak, o ile wybierzesz aquapark z przystępnymi cenami.

Sprawdziłem aktualne cenniki w 10 popularnych aquaparkach w całej Polsce, od Bałtyku po Tatry, i obliczyłem, ile kosztuje jedna godzina zabawy w każdym z nich. W ten sposób powstał ranking 10 najtańszych aquaparków w Polsce. To gotowa lista podpowiedzi, gdzie możesz spędzić relaksujący dzień na basenie czy w saunie za rozsądną cenę.

Zapraszam – przedstawiam wyniki rankingu!

Ile kosztuje bilet do aquaparku? Sprawdziłem, ile zapłacisz za jedną godzinę zabawy

Poniżej znajdziesz aktualny ranking cenowy 10 najtańszych aquaparków w Polsce.

Przy każdym aquaparku podaję cenę biletu normalnego dla osoby dorosłej, ulgowego dla dziecka i rodzinnego (z oznaczeniem, czy chodzi o bilet dla 2 dorosłych i 1 dziecka, czy 2 dorosłych i 2 dzieci).

Wziąłem pod uwagę ceny biletów całodziennych na weekend lub sezon wysoki (wakacje) i podzieliłem je na 8, otrzymując koszt jednej godziny zabawy. W przypadku biletów rodzinnych cenę dzieliłem także przez liczbę osób, objętych biletem (3 lub 4). W rankingu poniżej podane są koszty właśnie jednej godziny korzystania z aquaparku.

Ranking ułożony jest według cen biletów normalnych, całodziennych, do jak największej liczby stref (baseny, sauny itp.), bez promocyjnych ulg, bez uwzględniania karnetów czy abonamentów – tak, żebyś wiedział, ile trzeba zapłacić, wchodząc do aquaparku w obcym mieście w czasie weekendowej wycieczki, bez planowania.

Pamiętaj, że cenniki mogą się jeszcze zmienić – nie wszystkie aquaparki przestawiły się już na sezon wakacyjny i nie wszystkie opublikowały wakacyjne cenniki. Przy każdym aquaparku w rankingu znajdziesz link do cennika, żebyś mógł łatwo upewnić się co do aktualnych cen.

10 polskich aquaparków z najniższymi cenami. Tam rodzina zabawi się i odpocznie tanio!

Miejsce 10: Suntago Wodny Świat (Wręcza, woj. mazowieckie)

 • Bilet normalny: 26,25 zł.
 • Bilet ulgowy: do 120 cm wzrostu: 18,10 zł / do 16 lat: 19,37 zł / do 18 lat: 26,25 zł.
 • Bilet rodzinny: 640 zł za 2+2, czyli 20 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Największy kryty aquapark w Europie to duma mazowieckiej Wręczy. Do dyspozycji masz tu aż 30 różnych zjeżdżalni, strefę san, solarium i SPA, a wszystko porasta las ponad 700 żywych palm. Można się tu poczuć jak na tropikalnej wyspie, ale taka przygoda kosztuje. Suntago otwiera ranking na 10 miejscu z cenami rzędu 26,25 zł za godzinę zabawy.

Miejsce 9: Chochołowskie Termy (Witów, woj. małopolskie)

 • Bilet normalny: 22,37 zł
 • Bilet ulgowy: 19,87 zł
 • Bilet rodzinny: 389 zł za 2+2 w strefie basenowej, czyli 12,15 zł za osobę za godzinę.
 • Uwaga! Sezon wysoki zacznie się 21 czerwca 2024, cen biletów na razie nie podano. Cennik jest dostępny online.

Na miejscu 9 znajdują się Chochołowskie Termy, wielki kompleks basenów u podnóży Tatr. Można tu korzystać m.in. z łaźni parowej, saunarium z widokiem na góry, z atrakcji dla dzieci można wymienić akwarium i zjeżdżalnię pontonową.
Baseny i saunarium są płatne osobne. Powyżej podałem ceny biletów open do wszystkich stref.

Miejsce 8: Aquapark Fala w Łodzi

 • Bilet normalny: 22,12 zł
 • Bilet ulgowy: 19,25 zł
 • Bilet rodzinny: 256 zł za 2+1, czyli 10,66 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Wśród atrakcji tego aquaparku jest np. zjeżdżalnia długa na prawie 150 m, a także sztuczna rzeka.

Miejsce 7: Aquapark Reda

 • Bilet normalny: 16,87 zł, w wakacje (22 czerwca – 1 września) drożej - 20,62 zł.
 • Bilet ulgowy: 14,37 zł, w wakacje drożej – 16,87 zł.
 • Cennik online.

Aquapark Reda łączy park wodny i akwarium. Jedna ze zjeżdżalni przechodzi przeszklonym tunelem przez zbiornik z rekinami! Mają tu też obrotową zjeżdżalnię i specjalną zapadnię wodną Ultra Speed, a do tego jacuzzi z wodą w kolorze lawy – mnóstwo wrażeń dla całej rodziny.

Miejsce 6: Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

 • Bilet normalny: 18,12 zł
 • Bilet ulgowy: 13,62 zł
 • Bilet rodzinny: 289 za 2+2 na 4 godziny, czyli 609 zł za 8 godzin, w przeliczeniu 19,03 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

To kolejne miejsce na wodną zabawę i wypoczynek w cieniu Tatr, jednak w Bukowinie jest taniej niż w Termach Chochołowskich. Możesz tu korzystać z 12 basenów termalnych, jest też grota solna, a dla dzieci zjeżdżalnie.

Miejsce 5: Baseny Tropikalne (Binkowski Resort w Kielcach)

 • Bilet normalny: 16,87 zł
 • Bilet ulgowy: 13,12 zł
 • Bilet rodzinny: 380 zł za 2+2, czyli 11,87 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Kielecki aquapark oferuje wiele atrakcji pod wielką szklaną kopułą, w tym aromatyzowany basen i saunarium. To dobre miejsce na popołudniowy relaks.

Miejsce 4: Termy Zakopiańskie

 • Bilet normalny: 16,12 zł
 • Bilet ulgowy: 14,87 zł
 • Bilet rodzinny: 279 zł za 2+2, czyli 8,71 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

W Termach Zakopiańskich możesz pluskać się w zewnętrznym basenie termalnym z widokiem na Tatry. Tutejsza woda ma potwierdzone właściwości wspomagające leczenie i łagodzące ból, zwłaszcza reumatyzm. Warto się tu wybrać np. z rodzicami czy dziadkami, ale i na dzieci czeka sporo atrakcji, w tym wodne gejzery.

Miejsce 3: Park Wodny w Krakowie

 • Bilet normalny: 11,87 zł, z plażą Stacja Parkowa 15 zł.
 • Bilet ulgowy: 10,62 zł, z plażą Stacja Parkowa 13,75 zł.
 • Bilet rodzinny: 2+1 kosztuje 183 zł za 2 godziny, dopłata 1 zł daje 10 minut gratis, czyli kolejna godzina kosztuje 6 zł za osobę, a więc 18 zł za 3 osoby. 6 dodatkowych godzin to więc koszt 108 zł. Łącznie trzeba zapłacić 285 zł, czyli 11,87 zł za osobę za godzinę.
 • Cennik online.

Podium rankingu najtańszych aquaparków w sezonie 2024 otwiera Park Wodny w Krakowie. Czeka tu na ciebie 8 zjeżdżalni, w tym jedna długa na ponad 200 m, a do tego fontanna w kształcie smoka wawelskiego i statek piracki z armatkami wodnymi, który na pewno zachwyci dzieci.

Miejsce 2: Termy Maltańskie w Poznaniu

 • Bilet normalny: baseny 11,12 zł, sauny 13,62 zł, łącznie (dzieląc czas po 4 godziny na basenie i w saunarium) 12,41 zł.
 • Bilet ulgowy: baseny 9,75 zł, sauny 12,37 zł, łącznie 11,05 zł.
 • Bilet rodzinny: 2+1 na baseny 7,87 zł, z Kartą Dużej Rodziny 5,08 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

W sezonie letnim w Termach Maltańskich masz do dyspozycji 11 basenów, w tym sportowy i geotermalny, a na dzieci czeka wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami wielotorowymi.

Miejsce 1: Aquapark Wrocław

 • Bilet normalny: 9,37 zł (baseny, saunarium, strefa fitness).
 • Bilet ulgowy: 5,62 zł (baseny, saunarium, strefa fitness)
 • Bilet rodzinny: 199 zł za 2+2, co daje 6,21 zł za osobę za godzinę. Można też kupić bilet łączony Aquapak + Zoo (2 dorosłych i 3 podopiecznych) za 333 zł (8,32 zł za osobę za godzinę), a także bilet łączony Aquapark + Hydropolis (2+3) za 240 zł (6 zł z osobę za godzinę).
 • Cennik online.

Aquapark Wrocław wygrywa w rankingu najtańszych parków wodnych w Polsce na wakacje 2024. Bilety do trzech stref są tu wyjątkowo tanie, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nawet bilet rodzinny jest najtańszy w całym zestawieniu - godzina zabawy kosztuje tylko nieco ponad 6 zł, a bilet łączony do aquaparku i Hydropolis równo 6 zł.

Co można tu robić? Korzystać z basenów, grot solnych i wodnych atrakcji. Dla maluchów stworzono specjalną Dziecięcą Zatokę, a na dorosłych czekaj zewnętrzny basen termalny z wodą o temperaturze 32 st. Celsjusza.

To już wszystko – teraz wiesz, który aquapark w Polsce jest najtańszy. Daj znać w komentarzu, w którym parku wodnym bawiłeś się najlepiej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Źródła: oficjalne strony internetowe wymienionych w rankingu aquaparków.

Czytaj też: Energylandia triumfuje jako najpopularniejszy park wodny w Europie. Co sprawia, że jest najlepsza?

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży