Nietypowe atrakcje na zimę 2021/2022. Kolej gondolowa jak z górskiego stoku działa w środku Wrocławia. Polinka coraz popularniejsza

Emil Hoff
Emil Hoff
Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Kolej gondolowa jak z górskiego stoku działa w środku miasta. Polinka coraz popularniejszaKolej gondolowa Polinka jest czynna przez cały rok. Nietypowa atrakcja zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, chcących dostać się na drugi brzeg Odry i podziwiać niezwykły widok z wagoników.
Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Kolej gondolowa jak z górskiego stoku działa w środku miasta. Polinka coraz popularniejszaKolej gondolowa Polinka jest czynna przez cały rok. Nietypowa atrakcja zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, chcących dostać się na drugi brzeg Odry i podziwiać niezwykły widok z wagoników. Tomasz Hołod / Polska Press
Nadeszła zima i pora odkurzyć narty, łyżwy, sanki i wszelkie sprzęty do zimowych sportów i zabaw. Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022 są liczne i różnorodne. Popularność zyskuje niezwykła kolejka linowa niczym z górskiego stoku. To Polinka, oficjalna kolej gondolowa we Wrocławiu. Nie trzeba jednak czekać na śnieg i mróz, by się nią przejechać. Jaką trasą jeździ kolejka linowa we Wrocławiu i ile kosztują bilety?

Kolej gondolowa Polinka działa i wygląda podobnie do kolejek linowych, znanych z górskich ośrodków narciarskich i wypoczynkowych. We Wrocławiu jednak malownicze czerwone wagoniki mkną nie w górę stoków, lecz nad Odrą.

Nietypowe atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Niezwykła kolej gondolowa dla studentów Politechniki

Kolej Gondolowa Polinka została oddana do użytku w 2013 r. jako udogodnienie dla studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej. Łączy Kampus Główny na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego z Geocentrum po drugiej stronie Odry, przy ul. Na Grobli.

Polinka jest dziełem największego na świecie przedsiębiorstwa specjalizującego się w budowie kolejek górskich, szwajcarsko-arustriackiego Doppelmayr. Administrowana jest jednak przez Politechnikę Wrocławską, i choć każdy może przejechać się Polinką, to darmowy wstęp mają tylko studenci, wykładowcy i pracownicy uczelni, a także (tradycyjnie) uczniowie Liceum Akademickiego.

Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Przejażdżka kolejką z prędkością 5m/s

Kolej Gondolowa Polinka mknie szybko, ale krótko. Wagoniki przemieszczają się z prędkością maksymalną 5 metrów na sekundę na trasie liczącej 373 metry. Przeciętny czas jazdy wynosi niecałe 2 minuty, ale wielu fanów nietypowych atrakcji i niezwykłych środków komunikacji twierdzi, że zabawa warta jest ceny biletu. Z wagoników Polinki rozciąga się piękny widok na Wrocław i Odrę, a sama kolejka uchodzi za ruchomy punkt widokowy i dobre miejsce na wykonanie ciekawych i oryginalnych zdjęć.

Z kolejki gondolowej Polinka można korzystać nie tylko zimą, jest otwarta przez cały rok.

Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Ile kosztuje bilet na kolej gondolową Polinka?

Wrocławianin lub turysta bez statusu studenta lub pracownika Politechniki Wrocławskiej musi kupić bilet, jeśli chce przejechać się kolejką gondolową Polinka. Można je kupić w automatach biletowych przy ul. Na Grobli 2.

Bilet zwykły kosztuje 4,60 zł, bilet ulgowy 2,30 zł.

Do biletów ulgowych uprawnieni są uczniowie, studenci, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne. Bilety kasuje się w czytniku przy peronie. Uprawniają do przejazdu w jedną stronę. By przewieźć psa (na smyczy i w kagańcu) lub rower, trzeba dokupić dodatkowy bilet ulgowy.

Do wagonika Polinki może wejść jednorazowo 10 osób.

Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Kiedy jest czynna kolej gondolową Polinka?

Kolej gondolowa Polinka kursuje codziennie, z wyjątkiem dni świątecznych. Jest też nieczynna przy złej pogodzie (burza, silny wiatr, intensywny deszcz). Kursuje w godz. 7:00-21:00, krócej w weekendy: od 11:00 do 18:00.

Przerwy sanitarne, trwające 30 min., przewidziane są w godz. 10:15, 13:00, 16:15, w weekendy 13:30 i 16:00.

Przejażdżka koleją gondolową Polinka nad Odrą to świetny pomysł na romantyczny wypad lub atrakcyjną wycieczkę z całą rodziną. Dzieciom podoba się śmiganie 7 metrów nad Odrą!

Atrakcje Wrocławia na zimę 2021/2022. Kolej gondolowa jak z górskiego stoku działa w środku miasta. Polinka coraz popularniejszaKolej gondolowa Polinka jest czynna przez cały rok. Nietypowa atrakcja zyskuje coraz większą popularność wśród turystów, chcących dostać się na drugi brzeg Odry i podziwiać niezwykły widok z wagoników.

Nietypowe atrakcje na zimę 2021/2022. Kolej gondolowa jak z ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży