IPT - pasek artykułowy

Niezwykłe dinoparki w Polsce. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Wybraliśmy wyjątkowe dinoparki w Polsce, które idealnie nadadzą się na wakacyjną wycieczkę. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura?
Wybraliśmy wyjątkowe dinoparki w Polsce, które idealnie nadadzą się na wakacyjną wycieczkę. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Dariusz Bloch / Polska Press / Archiwum
Najwyższa pora sprawić, by marzenia dzieci stały się rzeczywistością – naszym kraju znajduje się wiele miejsc, które umożliwiają zaaranżowanie spotkania z dinozaurem, a przynajmniej jego wierną podobizną w naturalnej skali. Wybraliśmy dla Was wyjątkowe dinoparki w Polsce, które idealnie nadadzą się na weekendowy wypad za miasto. Gdzie warto się udać, by zobaczyć dinozaura? Znajdziecie tu najważniejsze informacje: cennik, godziny otwarcia i najciekawsze atrakcje polskich dinoparków.

Spis treści

Dinoparki w Polsce, czyli wspaniały pomysł na weekend i wakacje

Dinoparki łączą zabawę z rozrywką.
Dinoparki łączą zabawę z rozrywką. Dariusz Bloch / Polska Press

Dinoparki od lat oblegane są przez tysiące turystów. To ciekawy sposób na spędzenie czasu z dzieckiem - każdy z parków, oprócz dobrej zabawy, przekazuje najmłodszym wiedzę na temat okresu prehistorii i żyjących wtedy zwierząt. Głównymi atrakcjami dinoparków są figury dinozaurów w naturalnej skali, wykonane z wielką pieczołowitością i dbałością o szczegóły. Dinopark to więc połączenie rozrywki z nauką, a jak wiadomo - metoda ta wydaje się najbardziej efektywna.

Wizyta w dinoparku to okazja, by spełnić marzenie o zobaczeniu dinozaura - wiek marzących nie ma znaczenia!
Wizyta w dinoparku to okazja, by spełnić marzenie o zobaczeniu dinozaura - wiek marzących nie ma znaczenia! Dariusz Bloch / Polska Press

Weekend z dinozaurami, czyli JuraPark Krasiejów. Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

JuraPark Krasiejów to miejsce, gdzie staniecie oko w oko z prehistorycznymi mieszkańcami naszej planety - dinozaurami. Teren zlokalizowany jest na (wciąż aktywnym!) terenie wykopalisk paleontologicznych i oferuje przyjezdnym moc atrakcji, m.in. kino 5D, „prehistoryczne” oceanarium, Park Ewolucji, ponad 200 modeli dinozaurów, place zabaw i park rozrywki.

Gdzie znajduje się JuraPark Krasiejów? Mapa

Park zlokalizowany jest w Krasiejowie (woj. opolskie) przy ul. 1 Maja 10.

Najciekawsze atrakcje

Park podzielony jest na kilka stref - w każdej z nich zwiedzający mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Co oferują poszczególne obszary?

 • Tunel Czasu - ponad 300-metrowe przejście, które skrywa tajemnice powstania wszechświata. W przystępny sposób wytłumaczone są tam dzieje kosmosu, naszej planety i pierwszych ziemskich form życia. Zawarto tam również informacje o największych kataklizmach świata, wędrówkach kontynentów i zmianach klimatycznych.
 • Park Ewolucji - goście, jako podróżnicy w czasie, rozpoczną swoją podróż 66 milionów lat wstecz, oglądając ciekawe prezentacje multimedialne i uczestnicząc w różnych zabawach.
 • Prehistoryczne Oceanarium - śmiałkowie, którzy zawsze marzyli by stanąć „oko w oko” z prehistorycznymi zwierzętami, w Krasiejowie mogą spełnić swoje marzenia właśnie w tej części parku.
 • Pawilon Paleontologiczny - znajdują się tam największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów! Ta część parku to jedyne na świecie muzeum, które zlokalizowane jest nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.
 • Plac zabaw, park rozrywki, JuraPark, kino 5D - po otrzymaniu ogromnego zastrzyku wiedzy, najmłodsi mogą skorzystać z pozostałych atrakcji - wyszaleć się na placu zabaw lub w parku rozrywki, obejrzeć seans w kinie 5D i na własne oczy zobaczyć naturalnej wielkości rekonstrukcje gadów i płazów żyjących w erze mezozoiku.

Najważniejsze informacje: godziny otwarcia, cennik, restauracje
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej atrakcji.

Bilety wstępu
Istnieje możliwość zakupu biletów przez internet.

JuraPark i Park Ewolucji

 • Normalny - 99 zł
 • Ulgowy - 89 zł

Ci, którzy chcą zobaczyć tylko pojedyncze części parku, mogą wykupić bilety wstępu do JuraParku lub Parku Ewolucji oddzielnie.

Gastronomia - restauracje w JuraParku Krasiejów
By zaspokoić głód po kilkugodzinnym zwiedzaniu, goście mogą skorzystać z usług trzech punktów gastronomicznych na terenie parku:

 1. Wiaty gastronomicznej, gdzie możliwe jest skomponowanie własnego zestawu obiadowego.
 2. Wiaty grillowej z szerokim wyborem dań z grilla.
 3. Budki z lodami i goframi.

Wielkie dinozaury i miniaturowa Polska, czyli JuraPark Solec Kujawski

Głównymi atrakcjami dinoparków są wspaniałe figury dinozaurów naturalnej wielkości.
Głównymi atrakcjami dinoparków są wspaniałe figury dinozaurów naturalnej wielkości. Dariusz Bloch / Polska Press

Solec Kujawski może pochwalić się jednym z najpopularniejszych parków JuraParków w całym kraju. Usytuowany w pobliżu lasu, zabierze dzieci i dorosłych w podróż do przeszłości, w której na naszej planecie królowały dinozaury. Park podzielony jest na kilka stref - każdą z nich ochoczo zwiedzają zarówno goście indywidualni, jak i grupy zorganizowane.

JuraPark Solec Kujawski - gdzie się znajduje? Mapa

Park zlokalizowany jest w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) przy ul. Sportowej 1.

Najciekawsze atrakcje

 • Muzeum Ziemi - placówka dysponuje jedną z największych kolekcji skamieniałości w całym kraju. Zwiedzający znajdą tam tysiące szkieletów zwierząt żyjących miliony lat temu.
 • Jurajskie Ogrody - stanowią część Muzeum Ziemi. Wypełnione są egzotycznymi gatunkami roślin, które w czasach życia dinozaurów porastały lądy.
 • Polska w Miniaturze - strefa, dzięki której goście poczują się jak prawdziwi podróżnicy. Dlaczego? Tę część parku wypełniają miniaturowe makiety historycznych zabudowań naszego kraju. Organizowane są tam również widowiska historyczne, m.in. scenki i pokazy walki wojów pieszych.
 • JuraPark, park rozrywki, Kino Emocji - naturalnej wielkości rekonstrukcje prehistorycznych gadów, zjeżdżalnie (najwyższa mierzy 14 metrów wysokości), huśtawki, „dmuchańce”, pływające kaczki i „mini-samochodziki” to raj dla wesołych i pełnych energii dzieci.

Najważniejsze informacje: godziny otwarcia, cennik, restauracje
Szczegóły dotyczące godzin otwarcia obiektu znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Bilety wstępu
Sezon wiosenno-letni

 • Normalny - 69 zł
 • Ulgowy - 59 zł
 • Dziecko do lat 3 - 2 zł

Restauracja „Jaskiniowa”

Restauracja mieści się przy ul. Sportowej 1 (dokładnie tam, gdzie JuraPark). Stanowi część parku, a zarazem oddzielne miejsce, do którego mogą przyjść goście parku i pozostali chętni. Karta zawierająca specjały kuchni polskiej została wzbogacona o propozycje zestawów w sam raz dla dzieci - naleśniki, pierś z kurczaka z frytkami czy smakowite desery.

Zatorland - największy dinopark w Europie. Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Zatorland to wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Znają je wszyscy miłośnicy dinozaurów - to właśnie tam znajduje się największy w Europie park ruchomych dinozaurów, gigantyczne owady i lunapark, w którym najmłodsi mogą wyszaleć się po całym dniu… zabawy!

Gdzie znajduje się Zatorland? Mapa

Zatorland zlokalizowany jest w miejscowości Zator (woj. małopolskie) przy ul. Parkowej 7.

Najciekawsze atrakcje

 • Park Ruchomych Dinozaurów - jedyny w tej części Europy park, w którym można spotkać ruchome podobizny tych prehistorycznych zwierząt. Naturalnej wielkości rzeźby zostały rozstawione między koronami drzew, co potęguje wrażenia - goście mogą poczuć się jak podróżnicy w czasie.
 • Park Mitologii - jeżeli mitologia grecka wydawała się waszym pociechom nudna - po wizycie w tej części Zatorlandu na pewno zmienią zdanie! 35 mitycznych stworzeń czeka, by w ciekawy sposób opowiedzieć swoją historię. Dzieci mogą tam też spróbować wspiąć się na Olimp (na którego szczycie podobno mieszkają bogowie) w jednym z kilku parków linowych.
 • Park Owadów - by poznać te owady, mali odkrywcy nie będą potrzebować lupy - figury cykad, komarów, modliszek, karaluchów oczy os są ludzkich rozmiarów.
 • Lunapark i kino 5D - strefa dziecięcych zabaw i szaleństw z „dinocoasterem”, domem postawionym do góry nogami i licznymi karuzelami.

Najważniejsze informacje: godziny otwarcia, cennik, restauracje
Godziny otwarcia
Dokładne informacje na temat godzin otwarcia są dostępne na stronie internetowej.

Bilety wstępu
Bilety jednodniowe

 • Normalny - 89,90 zł
 • Ulgowy (do lat 16) - 79,90 zł
 • Dziecko do 95 cm wzrostu - 2 zł
 • Bilet w dniu urodzin - 1 zł

Bilety dwudniowe

 • Normalny - 119,90 zł
 • Ulgowy (do lat 16) - 109,90 zł
 • Dziecko do 95 cm wzrostu - 4 zł
 • Bilet w dniu urodzin - 1 zł

Restauracje na terenie parku
W Zatorlandzie znajduje się aż 6 punktów gastronomicznych rozmieszczonych w kilku strefach. Możecie być pewni, że nie wyjdziecie z tego miejsca głodni.

W dinoparkach można oglądać dinozaury jak żywe, a nie tylko szkielety wystawiane w muzeach (choć chętni często mogą oglądać także prehistoryczne koś
W dinoparkach można oglądać dinozaury jak żywe, a nie tylko szkielety wystawiane w muzeach (choć chętni często mogą oglądać także prehistoryczne kości). Dariusz Bloch / Polska Press / Archiwum

Pozwól dziecku zabrać jego skarby

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. Atrakcje, cennik, godziny otwarcia

Zlokalizowana w samym centrum Małopolski „Dinolandia” to świetne miejsce na całodniową wycieczkę dla całej rodziny. W parku znajduje się ogrom atrakcji dla najmłodszych - plaża, trampoliny, ogromne dinozaury, sztolnia badawcza i wiele innych miejsc, które zainteresują dzieci w każdym wieku.

Gdzie znajduje się Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia? Mapa

Dinolandia zlokalizowana jest w Inwałdzie (woj. małopolskie) przy ul. Wadowickiej 167.

Najciekawsze atrakcje

 • Galeria Muzealna - ponad 70 eksponatów pochochądzych z ery mezozoicznej. Co znajduje się w kolekcji? Zwiedzający mogą zobaczyć tam m.in. zęby, pazury czy szkielety drapieżników żyjących miliony lat temu.
 • Jaskinia Tajemnic - ciekawy labirynt, w którym uwięziono „tajemniczego stwora”. Ściany groty zdobią odciski i malowidła naskalne.
 • Poszukiwanie szkieletu dinozaura na plaży - raj dla małych odkrywców, których zadaniem jest odszukanie szkieletu dinozaura w piasku. Potrzeba tylko chęci i odwagi - wszystkie potrzebne przedmioty znajdują się na miejscu.
 • Paszcza Dinozaura - czy wasze pociechy odważą się do niej wejść? To wspaniałe miejsce na zrobienie pamiątkowej fotografii, która będzie przypominać wam o przeżytej w Inwałdzie przygodzie.
 • Park Dinozaurów, park linowy, gokarty, salon gier, minigolf, dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw i niezwykła kolejka - ilość atrakcji mówi sama za siebie, a to dopiero początek…

Najważniejsze informacje: godziny otwarcia, cennik, restauracje
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia parku różnią się w zależności od dnia i są dostępne w kalendarzu na stronie internetowej.

Bilety wstępu

 • Normalny - 59 zł
 • Ulgowy (do lat 16) - 49 zł
 • Dziecko do 90 cm wzrostu - za darmo
 • Bilet wstępu w dniu urodzin - za darmo

Przy zakupie biletów przez internet ceny mogą być nieco niższe.

Restauracja na terenie parku
W parku znajduje się restauracja z menu przystosowanym do potrzeb najmłodszych gości. Miejsce oferuje różnorodne zestawy obiadowe oraz desery.

Czytaj też: Zakopane: nowa atrakcja turystyczna bawi dzieci i dzieli dorosłych. Ile kosztują bilety do Dinoparku, co go wyróżnia, czy warto się wybrać?

Źródło: JuraPark Krasiejów, JuraPark Solec Kujawski, Zatorland, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży