IPT - pasek artykułowy

Obostrzenia COVID na świecie na maj 2023. USA wreszcie otwierają granicę dla niezaszczepionych

Emil Hoff
Emil Hoff
Nareszcie koniec obostrzeń COVID dla podróżnych w USA. W maju 2023 zniesiony zostanie obowiązek szczepień przeciw koronawirusowi.
Nareszcie koniec obostrzeń COVID dla podróżnych w USA. W maju 2023 zniesiony zostanie obowiązek szczepień przeciw koronawirusowi. borisov, 123RF.com, zdjęcie ilustracyjne
Obostrzenia COVID dla podróżnych są znoszone na całym świecie. Kolejne kraje rezygnują z restrykcji, zachęcone wygasaniem pandemii koronawirusa i coraz wyższym wskaźnikiem zaszczepienia globalnej populacji przeciwko COVID. Także Stany Zjednoczone zniosły wreszcie obowiązek szczepień dla podróżnych. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na świecie na maj 2023”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach poza Europą. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na urlop w Wasze ulubione egzotyczne miejsce i czy czeka Was kwarantanna po powrocie.

Spis treści

Nareszcie koniec obostrzeń COVID dla podróżnych w USA

W piątek 12 maja o godz. 12:01 EDT (Eastern Day Time - w Polsce będzie wtedy 18:01) zniesiony zostanie obowiązek okazywania dowodu szczepienia przeciw COVID-19 dla turystów przybywających do USA, którzy nie są obywatelami tego kraju. Tym samym zniknie ostatnia poważna niedogodność, która stała na przeszkodzie podróżnikom chcącym zwiedzać Stany Zjednoczone.

Chiny otwierają się na świat

Chiny zniosły obowiązkową kwarantannę dla podróżnych od 8 stycznia 2023. Jednocześnie z powodu ogromnego wzrostu zachorowań na koronawirusa w Państwie Środka na początku roku, kilkanaście krajów na całym świecie zaczęło wymagać testów na COVID-19 od turystów z Chin. Chiński rząd nazwał tę politykę dyskryminacją i zagroził odpowiedzeniem podobnymi sankcjami. W lutym 2023 restrykcje nakładane na turystów z Chin przez rożne kraje, w tym członków Unii Europejskiej, były stopniowo znoszone.

Od środy 15 marca 2023 rząd Chin wznowił wydawanie wszystkich rodzajów wiz turystycznych, a także przwyrócił ruch bezizowy na wyznaczonych obszarach. To symboliczny krok, kończący trwającą 3 lata izolację Chin od świata.

Obostrzenia COVID maj 2023: znajdź interesującą Cię destynację

Poniżej prezentujemy nowe obostrzenia COVID na maj 2023 w poszczególnych krajach i regionach świata w układzie alfabetycznym. Zobaczcie, co i gdzie zmienia się w maju 2023!

By poznać najnowsze informacje o obostrzeniach COVID obowiązujących w poszczególnych państwach Europy, zajrzyjcie do poniższego artykułu:

Obostrzenia COVID w Europie

Obostrzenia COVID maj 2023 w Arabii Saudyjskiej

Obostrzenia na granicach Arabii Saudyjskiej zostały zniesione. Podróżni powinni jednak mieć wykupione ubezpieczenie, pokrywające koszty ewentualnego leczenia koronawirusa.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Argentynie

7 kwietnia 2022 Argentyna zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe dla turystów.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Australii

Australia zaczęła przyjmować zagranicznych turystów od 21 lutego 2022. Turyści z Polski muszą posiadać wizę. Testy i szczepienia przeciw COVID nie są obowiązkowe.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Barbados

Na Barbados nie obowiązują już żadne obostrzenia dla turystów.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Belize

W maju 2023 nie ma już obostrzeń COVID na granicach Belize. Wykupienie ubezpieczenia jest rekomendowane, ale nieobowiązkowe.

Obostrzenia COVID luty maj w Brazylii

Brazylia zniosła obostrzenia COVID-19 dla w pełni zaszczepionych turystów. Nie muszą już oni wykonywać żadnych testów przed i po przylocie do kraju. Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Chile

W maju 2023 w Chile nie obowiązują już obostrzenia COVID-19 na granicach dla osób w pełni zaszczepionych, ale niezaszczepieni powinni mieć przy sobie negatywny wynik testu.

Rząd Chile ogłosił, że słynna Wyspa Wielkanocna została otwarta dla turystów 4 sierpnia 2022. Loty odbywają się z Santiago dwa razy w tygodniu. Kto chce odwiedzić wyspę, musi wykonać test PCR na 24 godziny przed przylotem.

Wyspa Wielkanocna leży 3746 km od wybrzeża Chile. Można się na nią dostać samolotami linii LATAM z Santiago. W sierpniu mają się odbywać 3 połączenia w tygodniu.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Chinach

W grudniu 2022 rząd Chin zaczął wprowadzać rewolucyjne zmiany w swojej bardzo surowej jak dotąd polityce związanej z pandemią koronawirusa. Polityka "zero COVID" odchodzi do lamusa, a Chiny otwierają się powoli na podróżnych, głównie tych przybywających do Kraju Środka w sprawach biznesowych, rodzinnych lub żeby się uczyć.

Od 8 stycznia 2023 podróżni, w tym turyści, nie muszą już odbywać obowiązkowej kwarantanny po przylocie do Chin. Nadal trzeba okazać negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego na 48 godzin przed wylotem, a także nosić maseczkę w samolocie w czasie całego rejsu.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Dominikanie

Dominikana zniosła obostrzenia wjazdowe dla turystów.

Więcej informacji o Dominikanie znajdziecie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID maj 2023 w Egipcie

Władze Egiptu ogłosiły, że od połowy czerwca 2022 wszelkie restrykcje dla turystów, związane z pandemią COVID-19, zostały zniesione. Od podróżnych nie wymaga się już zaszczepienia ani negatywnych wyników testów.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Filipinach

W maju zaszczepieni turyści mogą latać na Filipiny bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa.

Polacy mogą latać na Filipiny bez wizy.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Indiach

W maju 2022 do Indii można wjechać bez szczepienia ani testu na COVID. Na lotniskach należy spodziewać się losowego badania temperatury. Maseczki są zalecane, ale nieobowiązkowe.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Indonezji

By przylecieć do Indonezji, należy zaszczepić się na koronawirusa. Od 18 maja 2022 zniknął jednak obowiązek wykonywania testów PCR przed przylotem do kraju przez osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Indonezja zniosła też obowiązek noszenia masek ochronnych na powietrzu; pozostają jednak obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu publicznego.

Indonezja otworzyła dla turystów swoją słynną wyspę Bali. By spędzić urlop na Bali, trzeba posiadać paszport covidowy, wizę turystyczną, rezerwację hotelu i wypełniony formularz zdrowotny w aplikacji Pedulilindungi. Po przybyciu na Bali trzeba wykonać test na COVID, a potem jeszcze jeden w trzecim dniu pobytu.

Od 14 marca 2022 zaszczepieni i przetestowani turyści mogą przylatywać na Bali bez konieczności odbywania kwarantanny. Niezaszczepieni muszą odbyć kwarantannę, skróconą w sierpniu do 5 dni.

Wznowiony został także program Visa on Arrival, co oznacza, że zniknie konieczność załatwiania wizy przed wyjazdem.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Izraelu

Od 21 maja 2022 w Izraelu nie obowiązują już obostrzenia COVID dla podróżnych. Do kraju można wjechać bez negatywnego wyniku testu na koronawirusa, nie trzeba też będzie testować się po przekroczeniu granicy. W październiku 2022 znikł także obowiązek wypełniania formularza wjazdowego.

Przekraczając granicę Izraela, trzeba tylko posiadać:

  • paszport,
  • ubezpieczenie,

W samym Izraelu obostrzenia wewnętrzne przeciw COVID zostały poluzowane. Od końca lutego nie trzeba już okazywać certyfikatu covidowego (tzw. zielonego paszportu) w restauracjach, barach, kinach i większości atrakcji turystycznych.

Izrael stworzył stronę internetową z aktualnymi informacjami o zasadach wjazdu do kraju dla turystów (w języku angielskim): israelsafe.com.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Japonii

Od 8 maja znikną wszystkie restrykcje dla turystów przybywających do Japonii.

Od 11 października 2022 r. do Japonii znowu są wpuszczani indywidualni turyści, a nie tylko grupowe wycieczki. Został także zniesiony dzienny limit turystow wpuszczanych do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wrócił ruch bezwizowy dla 68 krajów, w tym Polski.

Turyści z Polski nie muszą być zaszczepieni, ale jeśli nie mają certyfikatu szczepienia z dawką przypominającą, powinni posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Jordanii

Od 1 marca 2022 znikły wszelkie restrykcje wjazdowe dla turystów, wybierających się do Jordanii. Nawet osoby niezaszczepione nie musza wykonywać testów na COVID-19. Trzeba jednak posiadać ubezpieczenie zdrowotne i wypełnić formularz wjazdu.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Kambodży

W maju 2023 w Kambodży nie obowiązują już restrykcje wjazdowe. Turyści mogą swobodnie zwiedzać kraj, w tym jego największy skarb: starożytny kompleks Angkor.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Kanadzie

Władze Kanady ogłosiły, że od 1 października 2022 wszelkie restrykcje wjazdowe przestają obowiązywać.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Katarze

W Katarze 1 listopada 2022 zakończyły się wszelkie restrykcje związane z pandemię COVID-19 (testy, noszenie maseczek, wypełnianie formularza w aplikacji).

Rząd kraju zdecydował się na zakończenie obostrzeń w związku z XXII Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które rozegrano w Katarze między 20 listopada a 18 grudnia 2022.

Polacy podróżujący do Kataru muszą posiadać ważny paszport, ale wiza nie jest konieczna dla pobytów krótszych niż 90 dni.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Kenii

Zaszczepieni turyści z Polski mogą wjeżdżać na teren Kenii bez testów na koronawirusa.

Podróżni muszą mieć ze sobą ważny paszport z wizą (można wnioskować online) oraz wypełniony formularz wjazdowy (także dostępny online).

Obostrzenia COVID maj 2023 w Korei Południowej

Każdy turysta z Polski, który chce wjechać do Korei Południowej, musi posiadać:

  • Paszport (dla pobytów turystycznych krótszych niż 90 dni wiza nie jest potrzebna)
  • Elektroniczne potwierdzenie podróży (K-ETA, formularz dostępny online, opłata ok. 33 zł)

Wszystkie pozostałe restrykcje wjazdowe przestały obowiązywać w Korei Południowej od 1 października 2022.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Kostaryce

Zasady wjazdu do Kostaryki zostały poluzowane w kwietniu 2022. Aby wjechać do kraju, nie potrzeba ani paszportu covidowego, ani negatywnego wyniku testu PCR.

Osoby zaszczepione w pełni nie muszą się obawiać żadnych obostrzeń na miejscu. Osoby zaszczepione częściowo lub wcale muszą się ubezpieczyć na wypadek zarażenia koronawirusem lub przejść kwarantannę trwającą 14 dni z możliwością skrócenia do 10.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Kubie

Od 6 kwietnia 2022 na Kubie nie obowiązują już żadne restrykcje wjazdowe dla turystów. Noszenie maseczek nadal jest jednak obowiązkowe.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Laosie

W maju 2022 Laos po ponad dwóch latach blokady otworzył swoje granice dla turystów. Wymagany jest dowód zaszczepienia, ozdrowienia lub negatywny wynik testu antygenowego.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Malediwach

Malediwy zniosły wszystkie obostrzenia wjazdowe i większość wewnętrznych dla turystów zaszczepionych i niezaszczepionych. Stan zagrożenia został zniesiony, a wraz z nim obowiązek wykonywania testów i odbywania kwarantanny.

Wiele porad praktycznych dla turystów wybierających się na Malediwy znajdziecie w poniższym artykule:

Obostrzenia COVID luty maj w Malezji

Od 1 sierpnia 2022 w Malezji nie obowiązują już specjalne procedury wjazdowe zwiazane z koronawirusem. Nie trzeba już wypełniać formularza wjazdowego w aplikacji mobilnej ani wykonywać testów na koronawirusa. Podróżni z objawami choroby mogą jednak zostać przebadani na lotniskach i odesłani na kwarantannę, jeśli okaże się, że zachorowali na COVID.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Mjanmie

Mjanma to kolejny kraj Południowo-Wschodniej Azji, który otworzył się na turystów. Od 15 maja 2022 wydawane są znowu e-vizy dla turystów. Chętni do odwiedzenia kraju muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi, negatywny wynik testu PCR i ubezpieczenie zdrowotne.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Maroku

Od 3 października 2022 na granicach Maroka nie obowiązują już żadne restrykcje wjazdowe. Nie trzeba okazywać ani dowodu zaszczepienia, ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Należy tylko wypełnić przed podróżą formularz lokalizacyjny.

Maroko przeszło długą drogę od jednego z najbardziej zamkniętych państw do grona krajów bez obostrzeń.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Meksyku

Meksyk ma wyjątkowo liberalne podejście do koronawirusa. Obostrzenia są łagodne nawet dla osób niezaszczepionych, turyści nie muszą się szczepić ani testować, by wjechać do kraju. Od 8 listopada 2021 otwarta jest też granica lądowa ze Stanami Zjednoczonymi.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Nepalu

Turyści udający się do Nepalu na wycieczkę w Himalaje nie muszą już koniecznie się szczepić przeciw COVID-19. By wjechać do kraju, wystarczy mieć negatywny wynik testu PCR.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Nowej Zelandii

We wrześniu 2022 Nowa Zelandia zniosła wszystkie restrykcje wjazdowe. Nie trzeba już przedstawiać na granicy dowodu zaszczepienia przeciw COVID, ani nawet negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Wykonywanie testów w pierwszym i piątym dniu pobytu jest tylko zalecane, a nie obowiazkowe. Tylko osoby z objawami koronawirusa będą musiały poddawać się izolacji przez 7 dni.

Znika też obowiązek noszenia masek, z wyjątkiem wnętrz placówek medycznych.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Peru

1 listopada 2022 w Peru zniesiono wszystkie restrykcje dla podróżnych, związane z pandemią COVID-19. Nie trzeba też nosić masek ochronnych, choć władze nadal to zalecają. W Peru dotychczasowe wymagania spełniały maski typu KN95.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Portoryko

Od 31 października 2022 na terenie Portoryko nie obowiązują już żadne obostrzenia COVID-19.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Sri Lance

Turyści z Polski mogą przylatywać na Sri Lankę. By przekroczyć granice kraju, trzeba posiadać:

  • Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy
  • Bilet powrotny
  • Wypełnioną deklarację zdrowia
  • Wizę uzyskaną online
  • Ubezpieczenie zdrowotne.

Od 1 marca 2022 osoby w pełni zaszczepione nie muszą już wykonywać żadnych testów na koronawirusa.

Osoby niezaszczepione przeciw COVID muszą jednak uzyskać negatywny wynik testu PCR na 72 godziny przed wylotem. Czas pobytu takich osób na Sri Lance po kwarantannie został ograniczony do 8 dni.

Więcej o organizacji wycieczki na Sri Lankę przeczytacie tutaj:

Obostrzenia COVID maj 2023 w Stanach Zjednoczonych

Od 12 maja zniesione zostaną restrykcje dla turystów przybywających do USA. Nie trzeba już będzie okazywać dowodu pełnego lub częściowego zaszczepienia.

UWAGA! Turyści z Polski nie potrzebują wizy, by dostać się do USA, ale nadal muszą wypełnić online wniosek ESTA (Electronic System for Travel Authorisation) i tym samym uzyskać Elektroniczną Kartę Autoryzacji. Opłata za kartę do niedawna wynosiła 14 dolarów, jednak 20 maja 2022 cena wzrosła: koszt wynosi teraz 21 dolarów.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Hawajach

Na Hawajach podróżników i turystów obowiązują takie same zasady i obostrzenia COVID-19, jak w kontynentalnej części USA. Każdy podróżny musi także wypełnić formularz Safe Travels, dostępny online.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Tajlandii

W obawie przed przybyciem turystów z Chin, zmagających się z nową falą zachorowań na koronawirusa, w sobotę 7 stycznia 2022 rząd Tajladnii ogłosił, że znowu będzie wymagał od wszystkich przyjezdnych dowodu zaszczepienia na koronawirusa. Jak donosi Reuters, decyzja ta została jednak odwołana już w poniedziałek 9 stycznia.

1 października 2022 w Tajlandi zniknęły restrykcje covidowe dla turystów. Przekraczając granicę królestwa, nie trzeba będzie mieć ani dowodu zaszczepienia przeciw koronawirusowi, ani negatywnego wyniku testu. Oznacza to koniec jakichkolwiek utrudnień w podróżowaniu do Tajlandii.

Władze Tajlandii podjęły też kroki mające rozruszać ruch turystyczny w zbliżającym się sezonie zimowym. Od 1 września 2022 do 31 marca 2023 wizy turystyczne mają wydłużoną ważność, z 30 do 45 dni.

Czytaj też: Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Obostrzenia COVID maj 2023 w Tanzanii i Zanzibarze

Polacy podróżujący do Tanzanii czy na Zanzibar nie muszą być zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Trzeba jednak mieć dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR, otrzymany w ciągu 72 godzin przed przylotem do Tanzanii.

Podróżni muszą też wypełnić formularz lokalizacyjny. Jest dostępny online, ale po wypełnieniu trzeba go wydrukować i nosić przy sobie.

Po przylocie na Zanzibar należy wypełnić formularz wjazdowy i kupić wizę za 50 dolarów.

Więcej informacji dotyczących obostrzeń COVID w Tanzanii i Zanzibarze znajdziecie w tym artykule:

Obostrzenia COVID maj 2023 w Tunezji

W grudniu 2022 Tunezja zniosła wszelkie obostrzenia wjazdowe dla turystów. Przekraczając granice kraju, nie trzeba już okazywać paszportu covidowego ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby z objawami zakażenia powinny nosić maski ochronne.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Turcji

W czerwcu 2022 Turcja zniosła obostrzenia na granicach dla wszystkich turystów, niezależnie od statusu COVID. Nie trzeba juz okazywać dowodu zaszczepienia, ozdrowienia ani negatywnego wyniku testu.

W końcu marca Turcja zniosła też obowiązek wypełniania przez wszystkich podróżnych formularzy PLF.

Od 19 kwietnia 2022 turyści z Polski nie potrzebują paszportów, by dostać się do Turcji. Do pobytów krótszych niż 90 dni wystarczy dowód osobisty.

Obostrzenia COVID maj 2023 w Wietnamie

Wietnam zniósł obostrzenia COVID na granicach.

Konieczne jest jednak wykupienie wizy, ubezpieczenia na 10 tys. dolarów, wypełnienie deklaracji stanu zdrowia i ściągnięcie aplikacji do monitorowania sytuacji pandemicznej.

Obostrzenia COVID maj 2023 na Wyspach Zielonego Przylądka

Turyści, którzy chcą dostać się na Wyspy Zielonego Przylądka, muszą posiadać dowód zaszczepienia przeciw COVID-19 lub negatywny wynik testu PCR albo antygenowego. Trzeba też wypełnić formularz lokalizacyjny.

Więcej o podróżowaniu na Wyspy Zielonego Przylądka przeczytacie w poniższym tekście:

Obostrzenia COVID maj 2023 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju

Polacy mogą wjeżdżać na teren ZEA na podstawie paszportu (wizę turystyczną na 90 dni wykupuje się po przylocie).

Od poniedziałku 7 listopada 2022 wszystkie restrykcje wjazdowe na teren ZEA, a więc i do Dubaju, zostały zniesione. Noszenie masek pozostaje obowiązkowe tylko w szpitalach.

Więcej o wycieczkach do ZEA możecie przeczytać w poniższym artykule:

Źródła: schengenvisainfo.com, forbes.com, gov.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal podróżniczy za horyzontem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 16

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

.
1 lutego 2022, 20:30, Gość:

Co? Turystów nie ma....?HAHAHA

2 maja, 10:41, siewców:

Co tam zwiedzać w tej oborze?

Wania kretyn

s
siewców
1 lutego 2022, 20:30, Gość:

Co? Turystów nie ma....?HAHAHA

Co tam zwiedzać w tej oborze?

G
Gość
nono fiu fiu
E
Emeryt
Wszedzie tam byłem! Nie macie coś lepszego?
G
Gość
Co? Turystów nie ma....?HAHAHA
E
Emil Hoff
24 stycznia, 19:45, gość:

Śmieciu piszący ten artykuł, gdzie jest informacja o wielkiej Brytanii i państwach Skandynawii?! Tam nie ma już albo wo ogóle nie było ograniczeń! Bo co, bo nie pasują do twojego prymityenego, zalutego, kowidiańskiego świata?!

Szanowny Panie, o obostrzeniach w Europie piszemy w osobnym artykule: https://stronapodrozy.pl/obostrzenia-covid-w-europie-na-styczen-2022-anglia-i-szkocja-znosza-obostrzenia-dla-zaszczepionych-od-11-lutego/ar/c7-15918571

G
Gość
31 grudnia 2021, 03:40, Gość:

A dlaczego nic nie pisze się o tym, że Horban który teraz neguje amantadynę w 2009 roku podpisał się i potwierdził że amantadyna jest skuteczna w walce z wirusami???? O co tu chodzi.....????

6 stycznia, 15:07, Piotr:

Bo gość gada teraz jak mu każą. Jednak massmedia tylko kłamią i straszą biednych kowidian, nie potrafiących myśleć logicznie i nie potrafiących wygrzebać informacji z wiarygodnych źródeł, np. ministerstwa zdrowia, gdzie są dane statystyczne nt. zgonów i ciężkich nop-ów po szczypawkach. I wierzą tym łbom z tv, gdzie mówią, że po szczypawkach jeszcze nikt nie umarł. A umieralność przez srowida jest na tym samym poziomie co po infekcjach wirusowych występujących od dziesięcioleci.

Jakie to są wiarygodne źródła ?

G
Gość
11 grudnia, 19:00, Nobody63:

Ciekawy przypadek holenderski: „Z 62 pasażerów lotów z Południowej Afryki do Amsterdamu, którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, 90% było zaszczepionych. Wariant Omicron wykryto tylko u zaszczepionych. Było to 14 osób). Teraz wystarczy, że cię najdzie niegroźna mutacja o szybkim rozprzestrzenianiu się i jesteś uodporniony. Bez tych kolejnych „ostatnich prostych”. I jeśli się uda, tak jak prorokują liczni, to omikron wykończy koronawirusa w wersji hard. Bo to jest naturalna droga wirusów: stają się coraz szybciej transmitujące i coraz mniej śmiertelne. Szukają ścieżki przetrwania, czyli większej ilości szans do bytowania, kosztem zmniejszenia szkodliwości.

https://dziennikzarazy.pl/10-12-czyzby-uratowal-nas-koronawirus/

--- * ---

O szkodliwości niektórych szczepionek - film z 2012 roku TVP - wtedy czasami telewizja nie bała się mówić prawdy.

https://www.youtube.com/watch?v=vN-xZdMbLw4

--- * ---

„Wygląda na to, że wszystko to zostało zaplanowane” – mówi Sarah. „Zbudowali odpowiedni aparat i teraz tylko realizują plan. Od lat postępowcy i globaliści są umieszczani na kierowniczych stanowiskach, nie tylko w rządzie, ale w całym życiu społecznym.”

„Oto, co chcę powiedzieć Amerykanom: Reagujcie na tyranię zawczasu. Reagujcie z wyprzedzeniem. Nie poddawajcie się. Jeśli dasz tyranom cal, oni wezmą milę.„

Jason Morgan

Minister Pracy, Stuart Ayres oświadczył na konferencji prasowej, że „wszyscy są odpowiedzialni” za otrzymanie zastrzyku wzmacniającego, jeśli „chcą pozostać w pracy”.

„Myśleliśmy, że żyjemy w demokracji”, kontynuuje Sarah, „ale teraz widzimy, że jest to komunizm pod fasadą demokracji„.

Jacob powiedział mi, że wojsko jest zaangażowane w pomoc policji w transporcie ludzi do obozów na Terytorium Północnym. Jak można sobie wyobrazić, nie sprzyja to złagodzeniu obaw Australijczyków, że ich kraj zamienia się w państwo policyjne. 

„Większość australijskich stanów przygotowuje obozy do kwarantanny” – mówi Sarah. „Obawiamy się, jak mogą one zostać wykorzystane w przyszłości. Premier Wiktorii, Daniel Andrews, wspomniał, że obozy budowane w Wiktorii mogą być w przyszłości wykorzystane dla osób nieszczepionych. Australia jest w tym momencie naprawdę przerażającym miejscem do życia„.

http://dakowski.pl/z-cyklu-opowiesci-o-dobrych-policjantach-wersja-australijska/

11 grudnia, 19:16, Gość:

Prdolisz ch@jemuje , jak przystało na antyszczepionkowego imbecyla .

Tymczasem w realnym świecie ;

"zerozer52

2 godziny temu

W Japonii 124 zachorowania i 2 zgony. Z tego powodu odwołano styczniowe skoki w Sapporo. U nas codziennie 500- i jest OK. ***** ***."

11 grudnia, 21:36, Anioł Pański:

W Japonii to już w październiku szykowali się na 6 falę.. ich to pierdnięcie nawet wprowadza w panikę..

Kraj, który od dekady napier.. w maseczkach bo boją się nawet sraczki..

Japonia nie panikuje . Japonia potrafi liczyć jakie koszty niesie epidemia zachorowań dla budżetu , kosztów leczenia , osłabienia gospodarki . Bo Japonia w świecie się liczy .

A
Anioł Pański
11 grudnia, 12:38, Anioł Pański:

to nie omikron zamyka granice tylko półgłówki z rządów..

11 grudnia, 16:37, Gość:

Półgłówki , nie półgłówki ale wiedzą , że umierające antyszczepionkowe imbecyle w kolejkach przed SORem nie przysporzą głosów na następnych wyborach .

Taaaaa.. od marca 2020 słyszymy, że "trup ściele się po ulicach"..

Tylko go jakoś nie widać.

Weź człowieku idź stąd..

G
Gość
11 grudnia, 19:00, Nobody63:

Ciekawy przypadek holenderski: „Z 62 pasażerów lotów z Południowej Afryki do Amsterdamu, którzy mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, 90% było zaszczepionych. Wariant Omicron wykryto tylko u zaszczepionych. Było to 14 osób). Teraz wystarczy, że cię najdzie niegroźna mutacja o szybkim rozprzestrzenianiu się i jesteś uodporniony. Bez tych kolejnych „ostatnich prostych”. I jeśli się uda, tak jak prorokują liczni, to omikron wykończy koronawirusa w wersji hard. Bo to jest naturalna droga wirusów: stają się coraz szybciej transmitujące i coraz mniej śmiertelne. Szukają ścieżki przetrwania, czyli większej ilości szans do bytowania, kosztem zmniejszenia szkodliwości.

https://dziennikzarazy.pl/10-12-czyzby-uratowal-nas-koronawirus/

--- * ---

O szkodliwości niektórych szczepionek - film z 2012 roku TVP - wtedy czasami telewizja nie bała się mówić prawdy.

https://www.youtube.com/watch?v=vN-xZdMbLw4

--- * ---

„Wygląda na to, że wszystko to zostało zaplanowane” – mówi Sarah. „Zbudowali odpowiedni aparat i teraz tylko realizują plan. Od lat postępowcy i globaliści są umieszczani na kierowniczych stanowiskach, nie tylko w rządzie, ale w całym życiu społecznym.”

„Oto, co chcę powiedzieć Amerykanom: Reagujcie na tyranię zawczasu. Reagujcie z wyprzedzeniem. Nie poddawajcie się. Jeśli dasz tyranom cal, oni wezmą milę.„

Jason Morgan

Minister Pracy, Stuart Ayres oświadczył na konferencji prasowej, że „wszyscy są odpowiedzialni” za otrzymanie zastrzyku wzmacniającego, jeśli „chcą pozostać w pracy”.

„Myśleliśmy, że żyjemy w demokracji”, kontynuuje Sarah, „ale teraz widzimy, że jest to komunizm pod fasadą demokracji„.

Jacob powiedział mi, że wojsko jest zaangażowane w pomoc policji w transporcie ludzi do obozów na Terytorium Północnym. Jak można sobie wyobrazić, nie sprzyja to złagodzeniu obaw Australijczyków, że ich kraj zamienia się w państwo policyjne. 

„Większość australijskich stanów przygotowuje obozy do kwarantanny” – mówi Sarah. „Obawiamy się, jak mogą one zostać wykorzystane w przyszłości. Premier Wiktorii, Daniel Andrews, wspomniał, że obozy budowane w Wiktorii mogą być w przyszłości wykorzystane dla osób nieszczepionych. Australia jest w tym momencie naprawdę przerażającym miejscem do życia„.

http://dakowski.pl/z-cyklu-opowiesci-o-dobrych-policjantach-wersja-australijska/

Prdolisz ch@jemuje , jak przystało na antyszczepionkowego imbecyla .

Tymczasem w realnym świecie ;

"zerozer52

2 godziny temu

W Japonii 124 zachorowania i 2 zgony. Z tego powodu odwołano styczniowe skoki w Sapporo. U nas codziennie 500- i jest OK. ***** ***."

G
Gość
11 grudnia, 12:38, Anioł Pański:

to nie omikron zamyka granice tylko półgłówki z rządów..

Półgłówki , nie półgłówki ale wiedzą , że umierające antyszczepionkowe imbecyle w kolejkach przed SORem nie przysporzą głosów na następnych wyborach .

A
Anioł Pański
to nie omikron zamyka granice tylko półgłówki z rządów..
r
rozczarowany
Niestety PiS wpisał się w lewicowy scenariusz obowiązku szczepień. Żal i smutek. Szkoda, żegnajcie. Nawet inflacja nie byłaby tak destrukcyjna ja nękanie covidowe.
G
Gość
1 grudnia, 14:33, gość:

Sto lat temu ludzkość przymykała oczy na narodziny faszyzmu i nazizmu, dziś sanitaryzmu.

Sto lat temu pandemia grypy dziesiątkowała ludzkość , durny zyebie .

"Najbardziej zjadliwa pandemia grypy, która zyskała miano „hiszpanki”, była wywołana przez szczep H1N1 i miała miejsce latach 1918–1919. Podczas pandemii zmarło od 50 do 100 milionów osób"

l
lk
wczoraj pokazywali jak pełne samoloty wylatują z każdego lotniska w Afryce bo ludzie boją się że ich zamkną i nie przylecą na święta. Wszystko się już rozniosło na cały świat a oni udają że zamykają granice. śmiechu warte
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży