PKN ORLEN wspiera zdrowie i profilaktykę zdrowotną mieszkańców Płocka

Materiał informacyjny PKN ORLEN
Do Miasteczka Zdrowia PKN ORLEN przyszło blisko 1300 mieszkańców Płocka i okolic. Wielu z nich skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich
Do Miasteczka Zdrowia PKN ORLEN przyszło blisko 1300 mieszkańców Płocka i okolic. Wielu z nich skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich PKN Orlen
PKN ORLEN szeroko wspiera profilaktykę zdrowotną i zdrowie lokalnej społeczności oraz promuje bezpłatne konsultacje medyczne. Od 2019 roku realizuje program zdrowotny we współpracy z partnerami medycznymi oraz przy wsparciu Fundacji ORLEN.

„Program kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego” jest realizowany przez koncern PKN ORLEN we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii i Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc. Celem projektu, na który PKN ORLEN w latach 2019-2024 przeznaczy łącznie 10 mln zł, jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych w Płocku oraz powiatach: gostynińskim, sierpeckim i płockim.

W ramach programu działają dwie infolinie, dzięki którym mieszkańcy mogą uzyskać nie tylko bezpłatne porady lekarzy z dziedziny onkologii oraz pulmonologii, ale także otrzymać informacje o możliwościach i kierunkach dalszej diagnostyki zdrowotnej. Zainteresowane osoby mogą skorzystać także z porad dietetycznych, punktu pomocy palącym i rehabilitacji oddechowej.

W ramach działań prozdrowotnych PKN ORLEN organizuje wiele wydarzeń skierowanych do społeczności lokalnych. Kilka tygodni temu, w niedzielę 29 maja, niezwykłym zainteresowaniem mieszkańców cieszyło się Miasteczko Zdrowia PKN ORLEN. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1300 mieszkańców. Wielu z nich skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. W poradni kardiologicznej udzielono konsultacji ponad 220 osobom, swój słuch sprawdziło ponad 200 osób, niemal 120 osób skorzystało z konsultacji zmian skórnych, blisko 400 osób sprawdziło swoje ciśnienie krwi, a badania EKG wykonano u 270 osób.

Miasteczko Zdrowia to wydarzenie organizowane cyklicznie od roku 2019 przez koncern we współpracy z partnerami medycznymi.

We wszystkich jego edycjach wykonano w sumie blisko 13 tys. badań.

Chcąc przyczynić się do jeszcze większej aktywizacji lokalnych społeczności oraz zwiększenia ich świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej, Fundacja ORLEN od 3 lat realizuje program grantowy „Zdrowie dla Płocka”. Aktualnie trwa nabór do III edycji, w której fundacja przeznaczy 300 tys. złotych na organizację m.in. zajęć sportowych, warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania oraz szkoleń dotyczących zapobiegania zachorowaniom.

Więcej szczegółów o programie grantowym oraz materiały informacyjne i edukacyjne dotyczące zdrowia dostępne są w internecie na stronach: www.fundacja.orlen.pl i www.zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży