PKP InterCity: od 13 stycznia 2022 wyższe ceny biletów, ale też większe rabaty

Emil Hoff
Emil Hoff
Wzrosły koszty energii i modernizacji taboru, więc i ceny poszły w górę. Sprawdźcie, o ile.
Wzrosły koszty energii i modernizacji taboru, więc i ceny poszły w górę. Sprawdźcie, o ile. Karolina Misztal, Polska Press, zdjęcie ilustracyjne
PKP InterCity ogłosiły w oficjalnym komunikacie, że rok 2022 zaczną od wprowadzenia znaczących zmian w bazowych cenach biletów. Już od 13 stycznia 2022 bilety na PKP InterCity zdrożeją, ale zwiększą się także rabaty. Sprawdźcie, jak ma wyglądać nowy cennik i jakie jeszcze zmiany wejdą w życie w ofercie PKP InterCity.

Spis treści

PKP InterCity zmienia ceny po raz pierwszy od 2014 r.

Od 13 stycznia 2022 PKP InterCity wprowadzi systemową zmianę cen biletów. To pierwsze tego rodzaju posunięcie od 2014 r.

Jak twierdzi przewoźnik, podwyżka cen biletów wynika ze znacznego wzrostu kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Zdrożała energia trakcyjna, firma musi też pokrywać wysokie koszty modernizacji taboru i infrastruktury postojowej. Systemowa zmiana cennika wynika też z konieczności urealnienia cen przejazdów. Do tej pory zdarzały się np. sytuacje, że przejazdy dalekobieżne PKP InterCity niektórych relacji były tańsze od oferty regionalnych przewoźników, jeżdżących na tych samych trasach, ale dłużej.

Bilety na PKP InterCity zdrożeją od 13 stycznia. Ile wyniosą podwyżki?

Cena bazowa w przypadku pociągów Express InterCity Premium od 13 stycznia 2021 wyniesie 169 zł, czyli o 19 zł (ok. 13%) więcej niż obecna cena – 150 zł. Cena bazowa w przypadku pociągów Express InterCity wzrośnie o 10 zł (ok. 7%): ze 139 do 149 zł.

Przejazdy tańszymi pociągami InterCity w ramach usługi Twoje Linie Kolejowe zdrożeją o 9 zł – z 60 do 69 zł (ok. 15%).

PKP InterCity podniesie też rabaty

Chociaż wzrastają ceny przejazdów kolejowych, wzrosną także rabaty. Różne rabaty przyznawane są różnym progom cenowym biletów PKP INterCity. Dotąd wynosiły 10, 20 i 30% dla pierwszych trzech progów cenowych. Od 13 stycznia 2022 rabaty wzrosną i będą wynosić 15, 30 i 45%.

Dwa ostatnie progi obowiązują tylko przy biletach na przejazdy pociągami Express i Express Premium. Progi i rabaty wyglądać tutaj będą następująco:

  • Przy cenie bazowej 169 zł cena w
  • I progu rabatowym wyniesie 143,65 zł,
  • W II progu wyniesie 118,30 zł
  • W III progu wyniesie 92,95 zł
  • W ofercie Promo Plus (IV próg) wyniesie 70 zł
  • W ofercie Super Promo (V próg) wyniesie 49 zł

Nowe progi cenowe i rabatowe możecie sprawdzić w oficjalnym komunikacie przewoźnika.

PKP InterCity bez przejazdów weekendowych, za to z Multiprzejazdem

W styczniu 2022 w PKP InterCity pojawią się też nowe oferty.

Oferta Multiprzejazd będzie obowiązywała od północy w każdy wtorek do 15:00 w czwartek. W ramach tej oferty będzie można odbyć nieograniczoną ilość podróży pociągami InterCity i Twoich Linii Kolejowych za 119 zł w drugiej klasie lub 159 zł w pierwszej klasie.

Oferta Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP InterCity, także Express i Express Premium. Tutaj cena za drugą klasę wynosi 239 zł, a za pierwszą – 396 zł.

UWAGA! PKP InterCity zdecydowały się zlikwidować jednocześnie ofertę tańszych przejazdów weekendowych, które miały przede wszystkim uprzyjemnić komunikację na remontowanych odcinkach tras, które obecnie są już oddane do pełnego użytku.

Źródło: intercity.pl

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży