Podróż Air Taxi – czy to się kalkuluje?

Materiał informacyjny Air Taxi
źródło zdjęcia: freepik.com
źródło zdjęcia: freepik.com
Podróż po naszym kraju większość osób utożsamia wyłącznie z samochodami, tak naprawdę jednak jest jeszcze kilka opcji, które również warto wziąć pod uwagę wybierając się w nieco dalsze destynacje. Czy to na spotkanie biznesowe, czy na rodzinne, warto dotrzeć na wcześniej uzgodniony czas. Często jednak opóźnienia mogą spowodować, że podróż będzie się przedłużać, a my stracimy część naszego życia na stanie w korku lub oczekiwanie na pociąg. Jest jednak już w Polsce rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze – lot. Jednak nie taki zwykły, a helikopterem.

Jak podróżujemy w Polsce?

W Polsce podróżujemy głównie samochodami i fakt ten nie wynika znikąd. Przede wszystkim stosunkowo dobra siatka autostrad oraz dróg szybkiego ruchu i dróg krajowych sprawia, że możemy z łatwością dotrzeć na miejsce znajdujące się w zasadzie na drugim końcu Polski. Możliwość przejazdu do każdej lokalizacji nie łączy się niestety z krótkim czasem przejazdu. W przypadku najbardziej oddalonych od siebie miejscowości czas dojazdu może wynosić nawet niecały dzień, szczególnie podczas podróży po zakorkowanych ulicach lub wykorzystując w tym celu objazdy, przez które można nadrobić w skrajnych przypadkach nawet kilkaset kilometrów.

Podróż autem – wcale nie tak kolorowa, jak można zakładać

Podróż autem – to zdecydowanie najpopularniejsza forma dostania się do innego miasta, lecz ciężko uznać ją za najbardziej efektywną. Niestety podróż autem jest zależna od natężenia ruchu na drodze, korków, objazdów czy nawet czegoś tak prozaicznego, jak uszkodzenie mechaniczne pojazdu, przez które dotarcie na miejsce może zająć nawet kilkukrotnie dłużej, niż wcześniej zakładałeś. Zaletą jest z całą pewnością możliwość podjazdu pod wybrane miejsce, wadą natomiast duże koszty oraz długi czas.

Podróż pociągiem – szybsza, ale czy bezpieczniejsza i bardziej komfortowa?

Niektórzy korzystają z pociągów. Są znacznie szybsze od samochodów osobowych, gdyż siłą rzeczy omija się za ich pomocą wszelkie korki i objazdy, lecz także bezpieczniejsze i mniej awaryjne, przez co raczej z całą pewnością nie miejsce dotrzesz w umówionym czasie. Wadą jest oczywiście brak możliwości dotarcia pod same drzwi – musisz wysiąść na najbliższym peronie i dotrzeć do uzgodnionego miejsca za pomocą jakichkolwiek innych środków transportu, w tym taksówki czy wynajętego samochodu osobowego.

Podróż powietrzna – czy faktycznie ma aż tyle zalet?

Z podróżą powietrzną większości z nas kojarzy się wyłącznie lot zwykłym samolotem, co zazwyczaj wiąże się oczywiście z krótkim czasem podróży, lecz także wieloma formalnościami i oczekiwaniem, które może trwać dłużej niż sam lot. Odpowiedzią na ten kłopot jest Air Taxi – usługa, polegająca na przetransportowaniu zainteresowanej osoby do wybranej lokalizacji bez nadmiernej ilości formalności oraz załatwień związanych z samym przelotem. Możesz w trakcie lotu podziwiać widoki, prowadzić rozmowy, a także czuć się bezpiecznie, gdyż piloci mają ogromne doświadczenie, dużą wiedzę i wieloletni staż na sterami maszyn latających.
Tak czy inaczej – w podróży spędzamy niestety coraz więcej czasu, co dotyczy głównie samochodów osobowych. Nie bez powodu wielu z nas poszukuje pewnych alternatyw, dzięki którym dotrzesz na miejsce szybciej, bezpieczniej i bez zbędnej zwłoki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie