Pogoda w Berlinie w poszczególnych miesiącach. Kiedy w Berlinie jest najlepsza pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Berlinie różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Marzy ci się wiosenny wypad? Porównaj średnią wysokość opadów w marcu, kwietniu i maju. Wakacje to jedyny okres, gdy możesz sobie pozwolić na podróż do Berlina? Porównaj temperatury panujące w czerwcu, lipcu i sierpniu i wybierz najlepszą opcję dla siebie. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Berlinie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Berlinie

Pogoda w Berlinie, stolicy Niemiec, jest dość zbliżona do Polskiej aury. Może być odrobinę cieplej, jednak nie są to znaczące różnice.

Średnia temperatura zimą wynosi 0,4°C, wiosną temperatura to średnio ok. 8,7°C. Latem w Berlinie możemy spodziewać się temperatur rzędu 17,4°C, natomiast jesienią 9,2°C.

Pogoda w Berlinie w styczniu

Na jaką pogodę w styczniu nastawić się w Berlinie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 2°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -3°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w styczniu w Berlinie może być zmienna.

Pogoda w Berlinie w lutym

Na jaką pogodę można liczyć w lutym w Berlinie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 4°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Berlinie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Berlinie w marcu

Jakiej pogody można spodziewać się w marcu w Berlinie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 8°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 0°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Berlinie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Berlinie w kwietniu

Jakiej pogody można spodziewać się w kwietniu w Berlinie? Nocą termometry pokazują 4°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 13°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w kwietniu w Berlinie może być zmienna.

Pogoda w Berlinie w maju

Jaka jest pogoda w Berlinie w maju? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 19°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 8°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Berlinie może być zmienna.

Pogoda w Berlinie w czerwcu

Jaka jest pogoda w Berlinie w czerwcu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 22°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 11°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Berlinie w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Berlinie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 23°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 13°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Berlinie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Berlinie w sierpniu

Jaka pogoda panuje w sierpniu w Berlinie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 23°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 12°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Berlinie we wrześniu

Jaka pogoda panuje we wrześniu w Berlinie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 19°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 9°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda we wrześniu w Berlinie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Berlinie w październiku

Czy pogoda w październiku w Berlinie jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 13°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 6°C. To dane na podstawie pogody w Berlinie w październiku w poprzednich latach.

Pogoda w Berlinie w listopadzie

Na jaką pogodę można liczyć w listopadzie w Berlinie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 7°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 2°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Berlinie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Berlinie w grudniu

Pogoda w grudniu w Berlinie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 3°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -1°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Berlinie w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co warto zobaczyć w Berlinie? W stolicy Niemiec znajduje się mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Co szczególnie warto zobaczyć w Berlinie?

  • Brama Brandenburska – zaprojektowana przez niemieckiego architekta Carla Gottharda Langhansa.
  • Wieża telewizyjna – jest najwyższą wolnostojącą budowlą w Niemczech oraz czwartą w Europie.
  • Potsdamer Platz – w pobliżu placu znajdował się kiedyś Bunkier Hitlera. Teraz to miejsce tętni nowoczesnością i modernistyczną architekturą.
  • Tiergarten – miejsce, w którym można wypocząć i nasycić oko uspokajającą zielenią. Spacerując po alejkach Tiergarten można natknąć się na oczka wodne i jeziorka z mostkami, oraz obejrzeć pomniki znanych osobistości. Tu również można zobaczyć gigantyczną kolumnę Siegessaule.
  • Dzielnica Charlottenburg – w tej dzielnicy można zobaczyć zabytkowy pałacowo-parkowy kompleks dawnej rezydencji pruskich władców oraz kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.
  • Checkpoint Charlie – dawne przejście pomiędzy amerykańską a sowiecką strefą okupacyjną.
  • Katedra Niemiecka - kościół w stylu barokowym. Katedra w 1943 roku została całkowicie zniszczona przez pożar. Została odbudowana w 1993 r.
  • Muzea: Muzeum Pergamońskie, Neuses Museum, Muzeum Techniki.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży