Pogoda w Dreźnie w poszczególnych miesiącach. Kiedy w Dreźnie jest najlepsza pogoda na wakacje?

Newsroom 360
Newsroom 360
Jaka pogoda w Dreźnie jest w konkretnych miesiącach?
Jaka pogoda w Dreźnie jest w konkretnych miesiącach? CC0
Udostępnij:
Pogoda w Dreźnie nie jest jednakowa przez cały rok. Przekonaj się, jakie temperatury występują tu w grudniu, styczniu i w lutym. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Drezna, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Dreźnie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Dreźnie

Drezno położone jest na wschodzie Niemiec, na Pogórzu Zachodniosudeckim. Miasto leży nad rzeką Łabą. Podobnie, jak w Polsce, najzimniejsze są tu miesiące zimowe.

Średnia temperatura zimą wynosi 1,5°C, wiosną temperatura to średnio ok. 9,4°C. Latem w Dreźnie możemy spodziewać się temperatur rzędu 18,7°C, natomiast jesienią 9,1°C.

Pogoda w Dreźnie w styczniu

Jaka pogoda panuje w styczniu w Dreźnie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 3°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w styczniu w Dreźnie.

Pogoda w Dreźnie w lutym

Czy pogoda w Dreźnie w lutym sprzyja spacerowaniu? Nocą termometry pokazują -1°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 5°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w lutym w Dreźnie może być zmienna.

Pogoda w Dreźnie w marcu

Jakiej pogody można spodziewać się w marcu w Dreźnie? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 8°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 1°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w marcu w Dreźnie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dreźnie w kwietniu

Czy pogoda w kwietniu w Dreźnie jest przyjemna? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 14°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w kwietniu w Dreźnie.

Pogoda w Dreźnie w maju

Czy pogoda w Dreźnie w maju sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 19°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 9°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Dreźnie może być zmienna.

Pogoda w Dreźnie w czerwcu

Czy pogoda w czerwcu w Dreźnie jest przyjemna? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 22°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 12°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dreźnie w czerwcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dreźnie w lipcu

Jakiej pogody można spodziewać się w lipcu w Dreźnie? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 24°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 14°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dreźnie w lipcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dreźnie w sierpniu

Jaka jest pogoda w Dreźnie w sierpniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 24°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 14°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dreźnie w sierpniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dreźnie we wrześniu

Czy pogoda w Dreźnie we wrześniu sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 18°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 10°C. To dane na podstawie pogody w Dreźnie we wrześniu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dreźnie w październiku

Jaka pogoda panuje w październiku w Dreźnie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 13°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 6°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w październiku w Dreźnie.

Pogoda w Dreźnie w listopadzie

Czy pogoda w listopadzie w Dreźnie jest przyjemna? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 6°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w listopadzie w Dreźnie.

Pogoda w Dreźnie w grudniu

Jaka pogoda panuje w grudniu w Dreźnie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 3°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio -2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w grudniu w Dreźnie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Drezno – co warto zobaczyć?

Drezno to niezwykle urokliwe miasto. Są miejsca, które koniecznie w Dreźnie należy odwiedzić. Co więc warto zobaczyć w Dreźnie?

  • Zwinger – kojarzy się szczególnie z rokokowym kompleksem budowli oraz dziedzińcem z fontannami.
  • Zamek Rezydencyjny - był siedzibą Sasów.
  • Galeria Obrazów Starych Mistrzów - to galeria naprawdę warta odwiedzenia. Można zobaczyć z bliska dzieła Tycjana, Rubensa, Durera, Rembrandta czy Canaletta.
  • Dzielnica Neustadt – kolorowa, artystyczna i wielokulturowa dzielnica.
  • Frauenkirche – warty zwiedzenie ze względu na architekturę oraz panoramiczny widok, który można zobaczyć z kościelnej wieży.
  • Bulwary rzeki Łaby - będzie to dobre zakończenie zwiedzania. Tutaj można znaleźć krajobraz z płótna Canaletta.
Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie kraje są najbardziej “odporne klimatycznie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie