Pogoda w Trogirze. Kiedy lecieć do Trogiru, by mieć dobrą pogodę?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Trogirze różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Tylko latem możesz lecieć do Trogiru? Wybierz więc miesiąc, gdy temperatura będzie dla ciebie najprzyjemniejsza - będzie to czerwiec, lipiec czy sierpień? A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Trogirze we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Trogirze

Chorwackie miasto portowe, Trogir, położone jest w środkowej Dalmacji, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Największe oblężenie turystów przezywa w sezonie, czyli od połowy maja do połowy września.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,3°C, wiosną temperatura to średnio ok. 14,5°C. Latem w Trogirze możemy spodziewać się temperatur rzędu 24,5°C, natomiast jesienią 17°C.

Pogoda w Trogirze w styczniu

Jaka pogoda panuje w styczniu w Trogirze? Nocą termometry pokazują 5°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 10°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Trogirze w styczniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Trogirze w lutym

Czy pogoda w lutym w Trogirze jest przyjemna? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 11°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 6°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Trogirze w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Trogirze w marcu

Czy pogoda w Trogirze w marcu sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 13°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 8°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Trogirze w kwietniu

Czy pogoda w Trogirze w kwietniu sprzyja spacerowaniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 17°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 11°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Trogirze w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Trogirze w maju

Na jaką pogodę można liczyć w maju w Trogirze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 22°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 15°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Trogirze.

Pogoda w Trogirze w czerwcu

Czy pogoda w czerwcu w Trogirze jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 26°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 19°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Trogirze w czerwcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Trogirze w lipcu

Na jaką pogodę można liczyć w lipcu w Trogirze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 30°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 21°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Trogirze.

Pogoda w Trogirze w sierpniu

Na jaką pogodę można liczyć w sierpniu w Trogirze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 29°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 21°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Trogirze.

Pogoda w Trogirze we wrześniu

Czy pogoda we wrześniu w Trogirze jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 25°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 18°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Trogirze w październiku

Na jaką pogodę można liczyć w październiku w Trogirze? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 20°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 14°C. To dane na podstawie pogody w Trogirze w październiku w poprzednich latach.

Pogoda w Trogirze w listopadzie

Jaka pogoda panuje w listopadzie w Trogirze? Nocą termometry pokazują 10°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 15°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Trogirze w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Trogirze w grudniu

Czy pogoda w grudniu w Trogirze jest przyjemna? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 11°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 6°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Trogirze w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Trogir – co warto zobaczyć?

Trogir to miasto, które powstało w III w. p.n.e. Zwiedzanie Trogiru jest, jak przeniesienie się w czasie do bardzo odległej epoki.

  • Brama Lądowa - na gzymsie nad łukiem można obejrzeć lwa św. Marka oraz figurę patrona miasta.
  • Pałac Stafileo – na szczególną uwagę zasługują gotyckie okna weneckie.
  • Katedra św. Wawrzyńca - obok, której stoi również dzwonnica.
  • Pałac Ćipiko - pałac jest wybudowany w stylu renesansowym.
  • Główny Plac Miejski – na placu można zobaczyć ratusz miejski, kościół św. Jana Chrzciciela, kościół św. Marii, kościół św. Sebastiana i kościół św. Barbary.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży