Pogoda w Wenecji w poszczególnych miesiącach. Kiedy w Wenecji jest najlepsza pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży

Pogoda w Wenecji w poszczególnych miesiącach....

od 16 lat
Pogoda w Wenecji różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Tylko latem możesz lecieć do Wenecji? Wybierz więc miesiąc, gdy temperatura będzie dla ciebie najprzyjemniejsza - będzie to czerwiec, lipiec czy sierpień? Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Wenecji we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Wenecji

Położona nad Adriatykiem Wenecja jest włoskim miastem na wodzie. Z powodu bliskości morza i mnogości kanałów rzecznych panuje tu specyficzny klimat.

Średnia temperatura zimą wynosi 3,3°C, wiosną temperatura to średnio ok. 12,2°C. Latem w Wenecji możemy spodziewać się temperatur rzędu 21,9°C, natomiast jesienią 13,5°C.

Pogoda w Wenecji w styczniu

Jaka jest pogoda w Wenecji w styczniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 6°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu -1°C. To dane na podstawie pogody w Wenecji w styczniu w poprzednich latach.

Pogoda w Wenecji w lutym

Czy pogoda w Wenecji w lutym sprzyja spacerowaniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 8°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 1°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wenecji.

Pogoda w Wenecji w marcu

Jaka pogoda panuje w marcu w Wenecji? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 12°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wenecji.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wenecji w kwietniu

Jakiej pogody można spodziewać się w kwietniu w Wenecji? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 16°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 8°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Wenecji w kwietniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Wenecji w maju

Jakiej pogody można spodziewać się w maju w Wenecji? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 21°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 12°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Wenecji w czerwcu

Czy pogoda w czerwcu w Wenecji jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 16°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 25°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wenecji w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Wenecji? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 28°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 18°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w lipcu w Wenecji może być zmienna.

Pogoda w Wenecji w sierpniu

Pogoda w sierpniu w Wenecji - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 27°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 17°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wenecji.

Pogoda w Wenecji we wrześniu

Czy pogoda w Wenecji we wrześniu sprzyja spacerowaniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 24°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 14°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda we wrześniu w Wenecji może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wenecji w październiku

Na jaką pogodę można liczyć w październiku w Wenecji? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 18°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 9°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Wenecji w październiku z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Wenecji w listopadzie

Na jaką pogodę można liczyć w listopadzie w Wenecji? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 12°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 4°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w listopadzie w Wenecji może być zmienna.

Pogoda w Wenecji w grudniu

Czy pogoda w Wenecji w grudniu sprzyja spacerowaniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 7°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 0°C. To dane na podstawie pogody w Wenecji w grudniu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Wenecja – co zobaczyć?

Zastanawiasz się, co warto zwiedzić w pięknym mieście zbudowanym na wodzie? Wenecja jest niezwykle urokliwa i romantyczna. Oto kilka propozycji miejsc, które szczególnie warto odwiedzić podczas pobytu w Wencji.

  • Plac św. Marka – plac sam w sobie jest piękny, ale właśnie w tym miejscu można zobaczyć również: Bazylikę św. Marka, dzwonnicę Campanile oraz Pałac Dożów.
  • Most Westchnień - most posiada smutną historię. Przechodzili przez niego więźniowe, którzy zostali skazani na śmierć lub dożywotnie więzienie. Przez niewielkie otwory mogli ostatni raz spojrzeć na miasto.
  • Bazylika Santa Maria della Salute - piękna, barokowa budowla. Stworzona w ramach podziękowania Maryi za zakończenie epidemii dżumy.
  • Fondaco dei Tedeschi – a dokładnie taras widokowy na budynku starej poczty. Z tego miejsca można podziwiać wspaniały widok na Wenecję.
  • Most Rialto – jest to największy i najstarszy most w Wenecji.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży