Pogoda w Wiedniu w poszczególnych miesiącach. Kiedy w Wiedniu jest najlepsza pogoda na wakacje?

Newsroom 360
Newsroom 360
Sprawdź, jaka jest pogoda w Wiedniu w poszczególnych miesiącach
Sprawdź, jaka jest pogoda w Wiedniu w poszczególnych miesiącach CC0
Udostępnij:
Pogoda w Wiedniu różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Marzy ci się wiosenny wypad? Porównaj średnią wysokość opadów w marcu, kwietniu i maju. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Wiednia, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. Jeśli polska jesień to coś, za czym nie przepadasz, leć choć na kilka dni urlopu. Zanim się spakujesz, sprawdź średnie temperatury w maju we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Wiedniu

Stolica Austrii, Wiedeń, położona jest w północno-wschodniej części kraju. Zarówno zimą, jak i latem tutejszy klimat można porównać z tym, który znamy w Polsce. Możliwe są okresowe różnice zależnie od przechodzących frontów.

Średnia temperatura zimą wynosi 0,9°C, wiosną temperatura to średnio ok. 9,8°C. Latem w Wiedniu możemy spodziewać się temperatur rzędu 19,3°C, natomiast jesienią 10,2°C.

Pogoda w Wiedniu w styczniu

Pogoda w styczniu w Wiedniu - jaka jest? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 2°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -3°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Wiedniu w lutym

Na jaką pogodę w lutym nastawić się w Wiedniu? Nocą termometry pokazują -2°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 4°C. To dane na podstawie pogody w Wiedniu w lutym w poprzednich latach.

Pogoda w Wiedniu w marcu

Czy pogoda w marcu w Wiedniu jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 9°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Wiedniu w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wiedniu w kwietniu

Na jaką pogodę można liczyć w kwietniu w Wiedniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 14°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 5°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w kwietniu w Wiedniu może być zmienna.

Pogoda w Wiedniu w maju

Jaka jest pogoda w Wiedniu w maju? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 19°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 9°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Wiedniu może być zmienna.

Pogoda w Wiedniu w czerwcu

Na jaką pogodę można liczyć w czerwcu w Wiedniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 22°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 13°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Wiedniu w czerwcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wiedniu w lipcu

Jaka pogoda panuje w lipcu w Wiedniu? Nocą termometry pokazują 15°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 25°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Wiedniu w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Wiedniu w sierpniu

Na jaką pogodę w sierpniu nastawić się w Wiedniu? Nocą termometry pokazują 15°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 25°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wiedniu.

Pogoda w Wiedniu we wrześniu

Jaka pogoda panuje we wrześniu w Wiedniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 21°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 12°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wiedniu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wiedniu w październiku

Czy pogoda w Wiedniu w październiku sprzyja spacerowaniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 14°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 6°C. To dane na podstawie pogody w Wiedniu w październiku w poprzednich latach.

Pogoda w Wiedniu w listopadzie

Jaka jest pogoda w Wiedniu w listopadzie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 7°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 2°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Wiedniu w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Wiedniu w grudniu

Jaka pogoda panuje w grudniu w Wiedniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 4°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -1°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Wiedeń - co warto zobaczyć?

Na zwiedzanie Wiednia trzeba poświęcić dużo czasu, by poznać wszystkie miejsca. Przedstawiamy listę miejsc, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

  • Katedra św. Szczepana – jedna z najpiękniejszych gotyckich budowli sakralnych w Europie. W środku szczególną uwagę warto poświęcić marmurowemu sarkofagowi Fryderyka III Hohenzollerna.
  • Pałac Hofburg – jest to imponujący kompleks pałacowy, w którego skład wchodzi kilka budynków, dziedzińców, bram oraz pomników.
  • Opera – piękny budynek, ale żeby nie oglądać opery wiedeńskiej jedynie z zewnątrz, można wykupić wycieczkę po wnętrzu opery i zwiedzić miejsca, w które na co dzień nikt nie ma wstępu.
  • Ratusz – neogotycki budynek, który jest siedzibą burmistrza i rady miejskiej. Obok budynku znajduje się park, w którym można wypocząć.
  • Park Prater – lunapark, na którego teraz wchodzi się bezpłatnie. Za każdą atrakcję płaci się osobno.
  • Schönbrunn - letnia rezydencja Habsburgów. Kompleks składa się z pałacu, parku, ogrodu zoologicznego, oranżerii, ogrodów prywatnych, palmiarni, cieplarni, labiryntu, fontanny oraz basenu.
Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie