Pogoda w Wilnie na wakacje. Kiedy najlepiej lecieć do Wilna, by mieć dobrą pogodę?

Newsroom 360
Newsroom 360
Przekonaj się, kiedy warto lecieć do Wilna. Pogoda nie spłata ci figla
Przekonaj się, kiedy warto lecieć do Wilna. Pogoda nie spłata ci figla CC0
Udostępnij:
Pogoda w Wilnie nie jest jednakowa przez cały rok. Przekonaj się, jakie temperatury występują tu w grudniu, styczniu i w lutym. Marzy ci się wiosenny wypad? Porównaj średnią wysokość opadów w marcu, kwietniu i maju. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Wilna, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Wilnie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Wilnie

Wilno, stolica Litwy, położona jest ok. 250 km w linii prostej na północny wschód od Białegostoku. Oznacza to jeszcze bardziej surowy klimat, niż na Podlasiu. Zimy potrafią być tu naprawdę mroźne.

Średnia temperatura zimą wynosi -4,4°C, wiosną temperatura to średnio ok. 6,3°C. Latem w Wilnie możemy spodziewać się temperatur rzędu 16,7°C, natomiast jesienią 6,7°C.

Pogoda w Wilnie w styczniu

Jakiej pogody można spodziewać się w styczniu w Wilnie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio -4°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio -9°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w styczniu w Wilnie może być zmienna.

Pogoda w Wilnie w lutym

Czy pogoda w Wilnie w lutym sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio -2°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -8°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Wilnie w marcu

Czy pogoda w marcu w Wilnie jest przyjemna? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 3°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio -4°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w marcu w Wilnie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wilnie w kwietniu

Jaka jest pogoda w Wilnie w kwietniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 11°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 2°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Wilnie w kwietniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Wilnie w maju

Jaka pogoda panuje w maju w Wilnie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 18°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 8°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Wilnie może być zmienna.

Pogoda w Wilnie w czerwcu

Na jaką pogodę można liczyć w czerwcu w Wilnie? Nocą termometry pokazują 11°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 21°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wilnie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wilnie w lipcu

Jaka pogoda panuje w lipcu w Wilnie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 22°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 12°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Wilnie w sierpniu

Na jaką pogodę w sierpniu nastawić się w Wilnie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 22°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 12°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Wilnie.

Pogoda w Wilnie we wrześniu

Jaka jest pogoda w Wilnie we wrześniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 16°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 8°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Wilnie w październiku

Jaka jest pogoda w Wilnie w październiku? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 10°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 3°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Wilnie w listopadzie

Pogoda w listopadzie w Wilnie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 4°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -1°C. To dane na podstawie pogody w Wilnie w listopadzie w poprzednich latach.

Pogoda w Wilnie w grudniu

Na jaką pogodę można liczyć w grudniu w Wilnie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio -0°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -5°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w grudniu w Wilnie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Wilno – co zwiedzić?

Na zwiedzanie Wilna potrzeba co najmniej dwóch dni. Co warto zobaczyć w Wilnie?

  • Cmentarz Na Rossie – w tym miejscu znajduje się mauzoleum matki Piłsudskiego, u której stóp pochowano jego serce. Cmentarz ten to polska nekropolia narodowa. Miejsce, w którym warto się zadumać.
  • Ostra Brama – gotycka brama miejsca. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w Wilnie.
  • Cerkiew św. Ducha - główna świątynia prawosławna na Litwie.
  • Dzielnica żydowska - a w zasadzie zrekonstruowane pozostałości po dawnej dzielnicy żydowskiej. Można znaleźć wiele miejsc upamiętniających dawnych mieszkańców oraz informacje o Małym i Dużym Getcie, w których za czasów wojny więziono Żydów.
  • Uniwersytet Wileński - założony w 1579 roku przez króla Stefana Batorego. Jedna z najstarszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej. Kompleks stworzony jest z 16 gmachów oraz 13 dziedzińców. Na terenie Uniwersytetu znajduje się również kościół oraz dzwonnica, która wybudowana została obok kościoła.
  • Plac Katedralny - najważniejsze elementy Placu Katedralnego w Wilnie: bazylika archikatedralna św. Stanisława Biskupa i św. Władysława praz dzwonnica.
  • Muzeum Ofiar Ludobójstwa - były budynek KGB. W muzeum można zobaczyć wiele dowodów sowieckich zbrodni na Litwie.
  • Ogród Bernardynów - piękny park, w którym warto wypocząć w przerwie od zwiedzania miasta.
  • Kościół św. Anny – wybudowany w stylu późnego gotyku.
Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie