Pogoda we Lwowie w poszczególnych miesiącach. Kiedy we Lwowie jest najlepsza pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda we Lwowie zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Tylko latem możesz lecieć do Lwowa? Wybierz więc miesiąc, gdy temperatura będzie dla ciebie najprzyjemniejsza - będzie to czerwiec, lipiec czy sierpień? Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury we Lwowie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda we Lwowie

Nad rzeką Pełtwią, na granicy Roztocza i Wyżyny Podolskiej, leży Lwów, ukraińskie miasto chętnie odwiedzane przez turystów od marca do października. W zimowe miesiące bywa tu mroźnie, choć równie pięknie.

Średnia temperatura zimą wynosi -1,5°C, wiosną temperatura to średnio ok. 8,7°C. Latem we Lwowie możemy spodziewać się temperatur rzędu 18,3°C, natomiast jesienią 8,7°C.

Pogoda we Lwowie w styczniu

Czy pogoda w styczniu we Lwowie jest przyjemna? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio -1°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -7°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w styczniu we Lwowie może być zmienna.

Pogoda we Lwowie w lutym

Jaka pogoda panuje w lutym we Lwowie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 3°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio -4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie we Lwowie.

Pogoda we Lwowie w marcu

Na jaką pogodę w marcu nastawić się we Lwowie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 7°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -2°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie we Lwowie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda we Lwowie w kwietniu

Czy pogoda we Lwowie w kwietniu sprzyja spacerowaniu? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 15°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie we Lwowie.

Pogoda we Lwowie w maju

Na jaką pogodę w maju nastawić się we Lwowie? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 20°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 8°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda we Lwowie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda we Lwowie w czerwcu

Jakiej pogody można spodziewać się w czerwcu we Lwowie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 23°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 12°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda we Lwowie w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda we Lwowie w lipcu

Czy pogoda we Lwowie w lipcu sprzyja spacerowaniu? Nocą termometry pokazują 13°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 25°C. To dane na podstawie pogody we Lwowie w lipcu w poprzednich latach.

Pogoda we Lwowie w sierpniu

Jaka pogoda panuje w sierpniu we Lwowie? Nocą termometry pokazują 13°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 26°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda we Lwowie we wrześniu

Jaka jest pogoda we Lwowie we wrześniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 19°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 9°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda we Lwowie w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda we Lwowie w październiku

Jaka jest pogoda we Lwowie w październiku? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 13°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 4°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w październiku we Lwowie może być zmienna.

Pogoda we Lwowie w listopadzie

Czy pogoda w listopadzie we Lwowie jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 1°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 7°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda we Lwowie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda we Lwowie w grudniu

Jakiej pogody można spodziewać się w grudniu we Lwowie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 3°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -3°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie we Lwowie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Lwów - atrakcje

Atrakcji we Lwowie nie brakuje. To urokliwe miasto kryje w sobie piękne zabytki i miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Co warto zobaczyć we Lwowie?

  • Rynek – otoczony jest 44 kamienicami, które różnią się od siebie, ale wszystkie są piękne. W sercu miasta można spacerować z kawą w ręku i kupić pamiątki z miasta.
  • Włoskie Podwórko - w stylu renesansowym. Znajduje się na tyłach jednej z kamienic, którą możemy obserwować z rynku.
  • Ulica Wirmeńska - jedna z najbardziej urokliwych ulic w mieście. Była kiedyś główną ulicą dzielnicy ormiańskiej. Można tu napić się aromatycznej kawy w jednej z ormiańskich kawiarni.
  • Arsenał Królewski - obecnie w podziemiach znajduje się restauracja. Budynek przykuwa uwagę z racji na różowy kolor.
  • Opera Lwowska - mówi się, że to jeden z najpiękniejszych budynków na świecie. Niedaleko Opery znajduje się pomnik Tarasa Szewczenki, który również warto zobaczyć.
  • Kopiec Unii Lubelskiej oraz Wieża Ratusza – dwa punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę miasta.
  • Kościół św. Andrzeja – bardzo bogate wnętrze. Jeden z budynków sakralnych, na który warto zwrócić szczególną uwagę.
  • Katedra Łacińska - jeden z najstarszych kościołów we Lwowie.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży