Popularna atrakcja turystyczna Paryża zostanie zamknięta na 5 lat. Centrum Pompidou wymaga prac remontowych. Do kiedy otwarte?

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Centrum Pompidou w zeszłym roku przyciągnęło ponad trzy miliony odwiedzających. Budynek wymaga jednak przeprowadzenia obszernych prac remontowo-budowlanych, aby móc dalej pełnić swoją funkcję.
Centrum Pompidou w zeszłym roku przyciągnęło ponad trzy miliony odwiedzających. Budynek wymaga jednak przeprowadzenia obszernych prac remontowo-budowlanych, aby móc dalej pełnić swoją funkcję. dennisvdwater/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne
Jedno z najpopularniejszych miejsc kulturalnych w Paryżu – Centrum Pompidou, miało zostać zamknięte już w tym roku. Jednak decyzja została odroczona, aby centrum mogło pozostać otwarte na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Niestety, po tym wydarzeniu czeka go zamknięcie na okres pięciu lat, ze względu na szeroko zakrojone prace remontowo-budowlane.

Spis treści

Remont Centrum Pompidou rozpocznie się w 2025 roku

Centrum Pompidou, które w zeszłym roku odwiedziło ponad trzy miliony gości, jest znane z posiadania największej galerii sztuki współczesnej w Europie. Można w nim podziwiać ponad 120 000 dzieł sztuki. Jednak aby Centrum Pompidou mogło funkcjonować, konieczne jest przeprowadzenie różnych prac, takich jak:

  • demontaż elewacji,
  • poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego,
  • dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • oraz optymalizacja energetyczna.

Francuska minister kultury Rima Abdul Malik podkreśliła, że zamknięcie jest konieczne, aby budynek mógł przetrwać i spełniać nowoczesne standardy. Pierwotnie planowano rozpoczęcie prac remontowych jeszcze w tym roku, ale ze względu na organizację igrzysk plimpijskich, rozpoczęcie zostało przesunięte na rok 2025.

Najważniejsze elementy prac renowacyjnych będą obejmować nowy taras o powierzchni 1 500 metrów kwadratowych, który oferować będzie piękne widoki na miasto. Ponadto planowane jest „ponowne przemyślenie” wystawy sztuki nowoczesnej w centrum.

Centrum Pompidou wymaga prac remontowych i modernizacji

W trakcie remontu niektóre części centrum, takie jak Biblioteka Informacji Publicznej, zostaną tymczasowo przeniesione, podczas gdy Ircam (Instytut Badań i Koordynacji w Akustyce/Muzyce) będzie nadal gościł publiczność w określonych okresach w ciągu roku. Dzieła sztuki z muzeum Centrum Pompidou będą również wystawiane w różnych miejscach w Paryżu, we Francji oraz za granicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej.

Centrum Pompidou, zaprojektowane przez Renzo Piano i Richarda Rogersa, zostało otwarte w 1977 roku i od tego czasu stało się ważnym centrum kulturalnym w stolicy Francji. Pomimo zamknięcia na pięć lat, będzie to okazja do przeprowadzenia gruntownych prac remontowych i modernizacji, aby Centrum Pompidou mogło kontynuować swoją misję po ponownym otwarciu i nadal przyciągać tłumy turystów i miłośników sztuki z całego świata.

Dodaj firmę
Logo firmy POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT S. A.
Warszawa, Komitetu Obrony Robotników 43
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży