Prognoza pogody dla Egeru na poszczególne miesiące. Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Egerze zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Wakacje to jedyny okres, gdy możesz sobie pozwolić na podróż do Egeru? Porównaj temperatury panujące w czerwcu, lipcu i sierpniu i wybierz najlepszą opcję dla siebie. Jak tu jest jesienią? Czy pogoda sprzyja spacerom i odpoczynkowi? Sprawdź średnie temperatury w Egerze we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Egerze

Miasto Eger na Węgrzech znajduje się nad potokiem o tej samej nazwie - Eger, pomiędzy górami Matra oraz Górami Bukowymi. Pasjonaci architektury spacerują wśród zabytkowych budynków niemal przez cały rok.

Średnia temperatura zimą wynosi -1,5°C, wiosną temperatura to średnio ok. 10,4°C. Latem w Egerze możemy spodziewać się temperatur rzędu 19,2°C, natomiast jesienią 9,8°C.

Pogoda w Egerze w styczniu

Na jaką pogodę można liczyć w styczniu w Egerze? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 0°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu -6°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Egerze w styczniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Egerze w lutym

Czy pogoda w lutym w Egerze jest przyjemna? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 4°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu -4°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Egerze w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Egerze w marcu

Czy pogoda w Egerze w marcu sprzyja spacerowaniu? Nocą termometry pokazują -1°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 10°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Egerze.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Egerze w kwietniu

Jaka jest pogoda w Egerze w kwietniu? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 17°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Egerze.

Pogoda w Egerze w maju

Czy pogoda w Egerze w maju sprzyja spacerowaniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 22°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 9°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Egerze.

Pogoda w Egerze w czerwcu

Na jaką pogodę można liczyć w czerwcu w Egerze? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 24°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 12°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w czerwcu w Egerze może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Egerze w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Egerze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 26°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 14°C. To dane na podstawie pogody w Egerze w lipcu w poprzednich latach.

Pogoda w Egerze w sierpniu

Czy pogoda w sierpniu w Egerze jest przyjemna? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 26°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 13°C. To dane na podstawie pogody w Egerze w sierpniu w poprzednich latach.

Pogoda w Egerze we wrześniu

Jaka pogoda panuje we wrześniu w Egerze? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 22°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 10°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Egerze w październiku

Na jaką pogodę można liczyć w październiku w Egerze? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 16°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Egerze.

Pogoda w Egerze w listopadzie

Jakiej pogody można spodziewać się w listopadzie w Egerze? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 7°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 1°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Egerze w grudniu

Na jaką pogodę można liczyć w grudniu w Egerze? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 2°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi -4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Egerze.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Eger – atrakcje

Eger leży na północy Węgier, pomiędzy Górami Bukowymi i Górami Matra. Piękne widoki i ciekawe atrakcje przyciągają do siebie turystów. Co warto zobaczyć w Eger?

  • Stare Miasto i Plac Dobo – barokowy plac, na którym panuje specyficzny klimat. Można tu kupić pamiątki oraz zjeść pyszne, regionalne potrawy. Warto zwrócić tu uwagę na kościół Minorytów, który uważany jest za najpiękniejszy kościół barokowy w Europie.
  • Ruiny Zamku - znajdują się w centrum miasta, w pobliżu starówki. Można stąd podziwiać widoki na miasto i okolice.
  • Bazylika - kościół katedralny, który jest drugim największym budynkiem sakralnym na Węgrzech. Wybudowana w stylu klasycystycznym w XIX wieku. Można tu zobaczyć i usłyszeć słynne organy z Salzburga.
  • Minaret – charakterystyczna budowla, która została po czasach, kiedy miasto było zajęte przez Turków. Góruje nad miastem, dlatego można stąd podziwiać piękne widoki.
  • Plac Eszterhazy – XVIII-wieczny budynek liceum, w którym znajduje się słynna Biblioteka Archidiecezjalna.
  • Dolina Pięknej Pani – w wulkanicznych skałach zostały wydrążone piwnice, w których powstały winnice.
  • Egerszalok - źródła termalne, które znajdują się 10 km od Egeru.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży