Prognoza pogody na poszczególne miesiące w Makarskiej. Kiedy jest dobra pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Makarskiej różni się zależnie od pory roku. Zanim polecisz, sprawdź, jakiej temperatury spodziewać się, gdy u nas panują zimowe miesiące - w grudniu, styczniu czy w lutym. Myślisz o wypadzie wiosną? Sprawdź, jakich opadów możesz spodziewać się w marcu, kwietniu czy w maju. Tylko latem możesz lecieć do Makarskiej? Wybierz więc miesiąc, gdy temperatura będzie dla ciebie najprzyjemniejsza - będzie to czerwiec, lipiec czy sierpień? A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Makarskiej we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Makarskiej

W południowo-wschodniej części Chorwacji znajduje się Makarska, najważniejszy ośrodek Riwiery Makarskiej i jedno z najpopularniejszych miejsc zorganizowanego wypoczynku w Chorwacji.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,3°C, wiosną temperatura to średnio ok. 14,5°C. Latem w Makarskiej możemy spodziewać się temperatur rzędu 24,5°C, natomiast jesienią 17°C.

Pogoda w Makarskiej w styczniu

Na jaką pogodę w styczniu nastawić się w Makarskiej? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 10°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 5°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w styczniu w Makarskiej może być zmienna.

Pogoda w Makarskiej w lutym

Czy pogoda w Makarskiej w lutym sprzyja spacerowaniu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 11°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 6°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w lutym w Makarskiej może być zmienna.

Pogoda w Makarskiej w marcu

Pogoda w marcu w Makarskiej - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 13°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 8°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Makarskiej w marcu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Makarskiej w kwietniu

Pogoda w kwietniu w Makarskiej - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 17°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 11°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Makarskiej w kwietniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Makarskiej w maju

Czy pogoda w maju w Makarskiej jest przyjemna? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 22°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 15°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Makarskiej.

Pogoda w Makarskiej w czerwcu

Jaka jest pogoda w Makarskiej w czerwcu? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 26°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 19°C. To dane na podstawie pogody w Makarskiej w czerwcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Makarskiej w lipcu

Jaka pogoda panuje w lipcu w Makarskiej? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 30°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 21°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Makarskiej w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Makarskiej w sierpniu

Jaka jest pogoda w Makarskiej w sierpniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 29°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 21°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Makarskiej.

Pogoda w Makarskiej we wrześniu

Pogoda we wrześniu w Makarskiej - jaka jest? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 25°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 18°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Makarskiej w październiku

Czy pogoda w październiku w Makarskiej jest przyjemna? Nocą termometry pokazują 14°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 20°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Makarskiej.

Pogoda w Makarskiej w listopadzie

Jaka pogoda panuje w listopadzie w Makarskiej? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 15°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 10°C. To dane na podstawie pogody w Makarskiej w listopadzie w poprzednich latach.

Pogoda w Makarskiej w grudniu

Na jaką pogodę w grudniu nastawić się w Makarskiej? Nocą termometry pokazują 6°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 11°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Makarska – atrakcje

Co można zobaczyć w tym pięknym i malowniczym mieście? Przedstawiamy propozycje atrakcji, które warto zobaczyć.

  • Stare Miasto - można tu zobaczyć kilka posiadłości lokalnych rodów mieszczańskich. Najbardziej godny uwagi jest pałac Ivaniševiców.
  • Kościół św. Marka – przez jakiś czas Makarska posiadała własną diecezję. W XIX wieku jednak miasto zostało włączone do diecezji splicko-makarskiej i kościół utracił status katedry.
  • Klasztor Franciszkanów - obecnie w budynku za kościołem znajduje się Muzeum Muszli.
  • Półwysep św. Piotra – chyba najpiękniejsza część miasta. Można tu zobaczyć kościół św. Piotra, pomnik pierwszego papieża oraz latarnię morską.
  • Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – na terenie, którego znajduje się grób założyciela sanktuarium biskupa Juraja Carića.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży