Prognoza pogody na poszczególne miesiące w Rzymie. Kiedy jest dobra pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Rzymie zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Chcesz lecieć na wiosnę? Marzec, kwiecień czy maj mogą być bardzo przyjemne, ale sprawdź najpierw średnią wysokość opadów. Jeśli polskie wakacje to jedyny moment, gdy możesz wybrać się do Rzymu, przekonaj się, jaka temperatura jest tu w czerwcu, jaka w lipcu, a jaka w sierpniu. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Rzymie we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Rzymie

Rzym, stolica i jednocześnie największe miasto Włoch, leży nad rzeką Tybr oraz nad Morzem Śródziemnym. Właściwie przez całyrok panują tu dobre warunki do zwiedzania najważniejszych zabytków.

Średnia temperatura zimą wynosi 7,8°C, wiosną temperatura to średnio ok. 13,7°C. Latem w Rzymie możemy spodziewać się temperatur rzędu 23°C, natomiast jesienią 16,5°C.

Pogoda w Rzymie w styczniu

Na jaką pogodę w styczniu nastawić się w Rzymie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 12°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 2°C. To dane na podstawie pogody w Rzymie w styczniu w poprzednich latach.

Pogoda w Rzymie w lutym

Czy pogoda w lutym w Rzymie jest przyjemna? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 14°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 3°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Rzymie w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Rzymie w marcu

Jaka jest pogoda w Rzymie w marcu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 16°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 4°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Rzymie.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Rzymie w kwietniu

Pogoda w kwietniu w Rzymie - jaka jest? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 19°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 7°C. To dane na podstawie pogody w Rzymie w kwietniu w poprzednich latach.

Pogoda w Rzymie w maju

Na jaką pogodę w maju nastawić się w Rzymie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 24°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 11°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Rzymie w maju z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Rzymie w czerwcu

Pogoda w czerwcu w Rzymie - jaka jest? Nocą termometry pokazują 14°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 28°C. To dane na podstawie pogody w Rzymie w czerwcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Rzymie w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Rzymie? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 31°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 17°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Rzymie w sierpniu

Pogoda w sierpniu w Rzymie - jaka jest? W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazują średnio 31°C. Z kolei w nocy średnia temperatura wynosi 17°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Rzymie.

Pogoda w Rzymie we wrześniu

Jaka jest pogoda w Rzymie we wrześniu? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 28°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 14°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda we wrześniu w Rzymie może być zmienna.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Rzymie w październiku

Na jaką pogodę w październiku nastawić się w Rzymie? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 23°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 10°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Rzymie.

Pogoda w Rzymie w listopadzie

Jaka pogoda panuje w listopadzie w Rzymie? Nocą termometry pokazują 6°C., a z kolei w ciągu dnia średnia temperatura w tym miesiącu wynosi 17°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Rzymie w listopadzie z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Rzymie w grudniu

Jaka jest pogoda w Rzymie w grudniu? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 13°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 3°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co warto zobaczyć w Rzymie?

W Rzymie zobaczyć można prawdziwe perły architektury z różnych okresów
czasu. Obejrzeć można budowle starożytne, gotyckie, barokowe oraz
renesansowe. Co warto zobaczyć w Rzymie?

 • Plac Wenecki - leży w samym centrum Rzymu. Historia renesansowego Placu Weneckiego sięga drugiej połowy XV w.
 • Plac Republiki - położony niedaleko dworca Termini. Przy Placu Republiki znajduje się bazylika Matki Bożej Anielskiej i Męczenników, która została zbudowana na ruinie Term Dioklecjana. Na środku Placu Republiki obejrzeć można Fontannę delle Naiadi.
 • Piazza Navona - powstał
  na antycznym stadionie. Po przebudowie zachował kształt sportowej
  areny. Można na niej zobaczyć aż trzy piękne fontanny. Campo de Fiori – tutaj można obejrzeć pomnik Giordana Bruna, filozofa, który został spalony na stosie właśnie na Campo de Fiori.
 • Piazza del Popolo – od tego placu rozpoczyna się starożytne Pole Marsowe oraz papieskie Wieczne Miasto z trójzębem ulic: via del Corso, via Babuino, via della Ripetta.
 • Bazylika św. Jana na Lateranie – ten kościół uznawany jest za najważniejszą katolicką świątynię na świecie.
 • Bazylika św. Pawła za murami
 • została wzniesiona na cześć św. Pawła, który został ścięty w Rzymie.
  Bazylika powstała na terenie leżącym około 2 kilometrów od miejsca
  ścięcia świętego.
 • Bazylika św. Agnieszki za murami – zbudowana w VII w. na polecenie papieża Honoriusza I.
 • Bazylika Santa Maria Maggiore - znajdują się w niej dwie kaplice: Sykstusa V i Pawła V. W Cappella Sistina na jednej z płaskorzeźb widnieje król Polski Zygmunt III. W Cappella Paolina na fresku można obejrzeć św. Kingę - żonę polskiego księcia Bolesława Wstydliwego.
 • Fontanny: Fontanna di Trevi, Fontanna Neptuna, Fontanna della Barcaccia, Fontanna Trytona, Fontanna Czterech Rzek
 • Muzea: Muzea Kapitolińskie, Muzea Watykańskie, Galeria Doria Pamphijl, Garelia Borghese
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży