Przygotowanie przedszkolne przez Internet

Materiał informacyjny BW Edukacja
Dzieci w Polsce, zanim zaczną naukę w szkole podstawowej, muszą odbyć przygotowanie przedszkolne, czyli tzw. zerówkę. Dzieci mieszkające za granicą podlegają pod system edukacji w danym kraju, co oznacza, że nie muszą kończyć polskiej zerówki. Mogą jednak zdobywać polską edukację przez Internet dzięki Libratusowi.

Obowiązek edukacyjny za granicą

Rodzice mieszkający za granicą stają przed wyzwaniem zapewnienia swoim dzieciom odpowiedniej edukacji. W większości krajów obowiązek edukacyjny rozpoczyna się od wczesnych lat dziecięcych i trwa do osiągnięcia pełnoletności lub określonego poziomu wykształcenia.

W Polsce dzieci rozpoczynają edukację w wieku 6 lat od tzw. zerówki, czyli przygotowania przedszkolnego. Na tym etapie uczą się przez zabawę. Poznają podstawowe informacje o świecie, nabywają umiejętności społeczne i przygotowują się do nauki w szkole podstawowej.

Dzieci mieszkające za granicą nie muszą uczęszczać do polskiej zerówki. Podlegają one bowiem pod system edukacji obowiązujący w kraju ich zamieszkania - a często różni się on od tego w Polsce. Wielu rodzicom zależy jednak, by ich dziecko od najmłodszych lat zdobywało także polską edukację.

Polska edukacja za granicą

Wychowanie dziecka poza granicami Polski wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest utrzymanie silnych więzi z kulturą i językiem polskim. Nie zawsze jest to łatwe, ale zdecydowanie warto dbać o ten aspekt, np. poprzez zapewnienie dziecku dostępu do polskiej edukacji.

Powodów, dla których warto dbać o polską edukację za granicą, jest wiele. Wśród korzyści można wymienić m.in.:

  • utrzymanie znajomości języka polskiego,
  • poznanie polskiej historii i kultury,
  • budowanie więzi z ojczyzną,
  • łatwiejszy kontakt z bliskimi,
  • większe możliwości edukacyjne i zawodowe po powrocie do Polski.

Jeśli rodzicom zależy na tym, by ich dziecko od najmłodszych lat zdobywało wiedzę w języku polskim, można zapisać je np. do zerówki w Polskich Szkołach Internetowych Libratus. Dzięki temu dziecko zyska dostęp do platformy z materiałami edukacyjnymi zgodnymi z polską podstawą programową na poziomie zerówki.

Przygotowanie przedszkolne przez Internet

Przygotowanie przedszkolne przez Internet to doskonałe rozwiązanie dla polskich rodzin mieszkających za granicą, które pragną, by ich dzieci miały stały kontakt z językiem ojczystym. Zapisując dziecko do Zerówki w Libratusie, otrzymują dostęp do platformy edukacyjnej, na której znajdują się treści podzielone na 36 tygodni nauki. Dziecko uczy się literek, cyferek, a także poznaje ciekawostki o zwierzętach, roślinach czy porach roku.

Nauka na platformie jest niezwykle przyjemna. Materiały składają się z interaktywnych ćwiczeń, gier i zabaw oraz nagrań audio i wideo. Dziecko otrzymuje odznaki za różne aktywności, co dodatkowo motywuje je do zdobywania wiedzy. Może też na bieżąco śledzić swoje postępy na pasku realizacji, dzięki czemu wie, na jakim jest etapie nauki. Ponadto może brać udział w cyklicznych lekcjach online z polskimi nauczycielami.

Treści na platformie są zgodne z polską podstawą programową, dzięki czemu dziecko już od najmłodszych lat poznaje polski system edukacji. Jest to duża zaleta, szczególnie w przypadku rodzin, które planują powrót do Polski. Dzięki regularnemu kontaktowi z polską kulturą i językiem ojczystym, dziecko nie tylko zdobywa wiedzę, ale także umacnia więzi z polskimi korzeniami.

Zapisując dziecko do zerówki w Libratusie, daje mu się możliwość zdobywania polskiej edukacji z dowolnego miejsca na świecie. Jest to świetna podstawa do dalszej bezpłatnej nauki w Polskich Szkołach Internetowych Libratus na poziomie szkoły podstawowej.

Bibliografia

Libratus.edu.pl, Libratus - najlepsza alternatywa dla polskiej szkoły sobotniej, https://www.libratus.edu.pl/blog/libratus-najlepsza-alternatywa-dla-polskiej-szkoly-sobotniej/, Data odczytu: 2024.06.05

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży