IPT - pasek artykułowy

Rowerem do 33 km od Głuchołaz. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 20 - 21 lipca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz wyprawę rowerową z Głuchołaz? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Mają różne stopnie trudności czy dystansu, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 33 km od Głuchołaz. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe niedaleko Głuchołaz proponujemy na weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe z Głuchołaz

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 33 km od Głuchołaz, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 20 lipca w Głuchołazach ma być 28°C. Nie powinno padać. W niedzielę 21 lipca w Głuchołazach ma być 29°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 51%.

🚲 Trasa rowerowa: Rychlebske stezky, Cerna Voda

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 17,42 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 5 min.
 • Przewyższenia: 375 m
 • Suma podjazdów: 436 m
 • Suma zjazdów: 440 m

Trasę rowerową mieszkańcom Głuchołaz poleca Piotrj

Dwadzieścia kilometrów od Głuchołazów w miejscowości Cerna Voda czesi pokazali, jak w pozornie mało atrakcyjnej okolicy zrobić wspaniała, wymagającą trasę enduro.
Cerna Voda to mała miejscowość odpowiednia do spędzenia rowerowego weekendu. Nocleg można znaleźć w prywatnych kwaterach lub w Hotelu Cerna Voda. Warto wybrać hotel, ze względu na panujący tu klimat. W zasadzie tylko rowerzyści(po południu dodatkowo ubłoceni). Hotel jest czysty, ceny akceptowalne, kuchnia bardzo przyzwoita. Jednak tu przyjeżdża się na rower i to jest najważniejsze, w tych niepozornych górach wytyczono i wybudowano wspaniałe ścieżki.
Wycieczkę rozpoczynamy w parkingu przy hotelu. Początek wiedzie drogą asfaltową, po opuszczeniu terenu zabudowanego asfalt kończy się i droga robi się szutrowa. Po około trzech kilometrach zaczyna się prawdziwa zabawa. Ścieżka robi się wąska, pojawiają się kładki, korzenie na ścieżce i duże kamienie. Większość trasy prowadzi lasem, więc na podziwianie widoków nie ma co liczyć. Trasa jest ciągle modernizowana. Praktycznie co miesiąc pojawiają się kolejne nowe odcinki.
Jak spędzić drugi dzień weekendu? Okolice poprzecinane są wieloma drogami asfaltowymi i szutrowymi, więc nie będzie problemu ze znalezieniem czegoś łatwiejszego.
Uwaga. Najbliższy bankomat jest Javorniku!
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: W górach opawskich

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 58,9 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 9 min.
 • Przewyższenia: 409 m
 • Suma podjazdów: 1 224 m
 • Suma zjazdów: 1 204 m

Trasę dla rowerzystów z Głuchołaz poleca Januszek_44

Zaraz za Jesenikiem cudowny podjazd w miejscowości Dterichov i jak tu nie kochać roweru , po drodze rozpadł mi się pedał rowerowy , ale jak udało się to wszystko poskładać . W okolicach Rejviz i Zlatych Hor wielu rowerzystów i pieszych , poza tym trasa prawie pusta . Na krotki popas zatrzymałem się w kościoła P. Marie Pomocne i załapałem się na darmowe cisto ...to chyba jakiś czeski zwyczaj , na "wielkich zydlach " też mi się udało. Dziś trochę zmarzłem .....
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Jezioro Nyskie - rowerem dookoła

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 36,46 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 30 min.
 • Przewyższenia: 284 m
 • Suma podjazdów: 2 790 m
 • Suma zjazdów: 2 782 m

Mar-ek poleca trasę mieszkańcom Głuchołaz

Trasa łagodna, przyjemna, lekko terenowa o zróżnicowanym podłożu. Dobra na rodzinne wycieczki.
Konieczne jest przejechanie mostem nad Nysą, który jest cześcią obwodnicy Otmuchowa. Jest problem z zejściem z mostu po stronie południowej na ścieżki na wale przeciwpowodziowym.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem na wieżę widokową Hranicny Vrch

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 64,79 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 27 min.
 • Przewyższenia: 311 m
 • Suma podjazdów: 1 039 m
 • Suma zjazdów: 1 019 m

Januszek_44 poleca trasę mieszkańcom Głuchołaz

Dziś padło na Prudnik. 37 lat temu w znajdujących się tam wtedy koszarach zameldowałem się celem odbycia zasadniczej służby wojskowej. Na bramie, gdzie teraz jest tablica pamiątkowa, wisiał baner z napisem "Witamy was", a z tyłu "Mamy was". W jednostce na szkole podoficerskiej spędziłem 4 miesiące, praktycznie nie opuszczając koszar. Dziś po opuszczonych koszarach mogłem przejechać się rowerem. Pewnie brzmiały tam jeszcze zwrotki wojskowych piosenek "Kalina, malina", "Piechota"... i wymarsze na słynne wzgórze 108. Po chwilach zadumy ruszam w stronę słynnego wzgórza i poligonu. Dalej do czeskiej granicy i przez ponad 30 km szutrowo-błotnistych dróg odwiedzam kolejne wieże widokowe. Najładniejsza, a zarazem bezpłatna, znajduje się na Hranicnym Vierchu.
Przemierzyłem ładny kawałek dość dzikich i pustych Gór Opawskich.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Karlova Studanka

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 85,12 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 59 min.
 • Przewyższenia: 1 212 m
 • Suma podjazdów: 2 226 m
 • Suma zjazdów: 3 210 m

Trasę dla rowerzystów z Głuchołaz poleca Januszek_44

XVIII-wieczne uzdrowisko z charakterystyczną drewnianą zabudową od lat przyciąga nie tylko wypoczywających w sanatoriach, ale i miłosników górskich wędrówek, wodospadów i innych atrakcji przyrodniczych Gór Opawskich.
29.05.2008

Klimat Karlovej to połączenie ciszy małego górskiego miasteczka, osnutego często mgłami schodzącymi z gór, to szum Bilej Vody i wodospadu, który jest szczególną atrakcją w maju, gdy topnieją sniegi na okolicznych szczytach, a obfite deszcze (jak w tym roku) hojnie zasilają kilkupoziomowy spadek rzeki. Na ulicach sporo turystów niemieckich, przemyka między kortami, ośrodkami sanatoryjnymi i basenami z podgrzewaną wodą. Wielu spaceuje z kijkami, wybierając ruch na górskich trasach w stylu nordic walking. Ostre górskie powietrze i silne nieraz wiatry powodują, że zazwyczaj jest tu dużo chłodniej niż w sąsiednich miejscowościach, położonych nieco niżej w drodze do Jesenika czy Zlatych Horów.

Karlova to także piękne parki z roślinnością niczym w elegenckim ogrodzie botanicznym, to dobra i niedroga czeska kuchnia, to najlepsza wypadowa na trasy narciarskie w całych Górach Opawskich - dla narciarzy zjazdowych i biegowych, którzy stąd wyruszyć mogą na szlaki Pradziada (Praded - 1491 m n.p.m.), będące od maja świetnymi rozległymi trasami rowerowymi, w sumie oferującymi kilkaset km o róznym stopniu trudności i róznicy wzniesień. Blisko stąd zarówno do Owczarni (ok. 7 km asfaltową drogą leśną), gdzie znajdują się wyciągi narciarskie, a także na sam szczyt Pradziada (3 km dalej), do Vrbna pod Pradedem (8 km), gdzie znajduje się najbliższy supermarket, Ludvikova, z ofertami agroturystycznymi nad rzeką Białą (Bila Voda). Sama Karlova Studanka znajduje się 6 km od trasy Jesenik-Bruntal.

Okoliczne liczne zimne źródła żelazistych wód mineralnych można kosztować np. w drewnianej pijalni miejskiej przy głównej ulicy miasteczka, które można przejść w ciągu 20 min. na całej jego długości.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe - co warto mieć?

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

 • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
 • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

 • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
 • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
 • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
 • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
 • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
 • uchwyt na bidon oraz bidon
 • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
 • fotelik dla dziecka - dla rodziców
 • pompka
 • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
 • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rowerem do 33 km od Głuchołaz. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 20 - 21 lipca? - Głuchołazy Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży