Szlaki nordic walking w woj. śląskim
Które trasy nordic walking w woj. śląskim lubią mieszkańcy? My już to wiemy.
Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo przedstawiamy Wam 3 krajobrazowe trasy nordic walking w woj. śląskim. Znajdź najbardziej atrakcyjną dla siebie.
Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda.
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Spacer poznawczy po Zdroju 2016/11/16 16:44
- Początek trasy: Czechowice-Dziedzice
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 5,92 km
- Czas trwania marszu: 1 godz. i 24 min.
- Przewyższenia: 38 m
- Suma podejść: 379 m
- Suma zejść: 362 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Ireneusz
Parkiem po Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.
Park zdrojowy pochodzi z XIX w. i ostatnio przeszedł rewitalizację. W zrewitalizowanym Parku Zdrojowym stanęły tablice informacyjne i elementy małej architektury.
„Budynek pijalni wód leczniczych” – został wzniesiony w 1862 r., w stylu architektury parkowej. Charakteryzuje się drewnianą konstrukcją ryglową, wielobocznymi oknami o drobnym, pajęczynowym podziale i czterospadowym dachem, którego połacie są wygięte esowato. Pierwotnie był zdobiony perłowymi inkrustacjami. Mieścił się w nim marmurowy basen, z którego można było czerpać solankę. Pijalnia była połączona z domem zdrojowym krytym deptakiem o długości 88 m. Obecnie mieści się w nim kawiarnia.
„Hotel Prezydent” - pochodzący z 1880 r., wybudowany w stylu neobarokowym dawny hotel jest jednym z kilku obiektów uzdrowiskowych, które po II wojnie światowej zachowały swój pierwotny kształt. Po burzliwych kolejach losu, na pierwszym piętrze mieści się w nim administracja uzdrowiska. Na parterze działa kawiarnia „Uzdrowiskowa”, która na poczet swej działalności, w okresie letnim wykorzystuje stylowy, drewniany taras widokowy.
„Pawilon Zdrojowy „Wrzos” – daw. Hotel Zdrojowy, pochodzi z 1874 r. Charakteryzuje się drewnianą konstrukcją muru pruskiego. Na dzień dzisiejszy, oprócz pokoi sanatoryjnych, mieści się w nim sala koncertowa oraz siedziba uzdrowiskowej biblioteki.
Pierwotnie Kurthotel (dawna nazwa pawilony „Wrzos”) wzbogacony był od strony południowej o efektowną drewnianą werandę rozebraną w latach powojennych. Jest on jedynym, zachowanym obiektem wybudowanym w drewnianej konstrukcji muru pruskiego (duży fragment charakterystycznej elewacji z cegły został zasłonięty dobudowaną ścianą, w miejscu dawnych podcieni).
„Pawilon Spójki Brackiej ‘’Górnik’’ – powstał w 1897 r. jako ostatni z sanatoryjnych obiektów. Potężna, dwupiętrowa konstrukcja została wzniesiona z czerwonej cegły na podmurówce kamiennej. Już początkiem XX w., każdego roku odzyskiwało w nim zdrowie po 400 górników i osób z ich rodzin. Po II wojnie światowej pełnił różne funkcje. Do 2009 r. mieściła się w nim Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II. Obecnie jest siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki oraz Gminnego Zespołu Oświaty.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌲🌤️ Trasa nordic walking: Trail #5
- Początek trasy: Jaworzno
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 19,72 km
- Czas trwania marszu: 6 godz. i 34 min.
- Przewyższenia: 74 m
- Suma podejść: 302 m
- Suma zejść: 302 m
Amatorom nordic walking trasę poleca Artlomiej