IPT - pasek artykułowy

Ścieżki rowerowe do 65 km od Goleniowa. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 13 - 14 lipca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży

Ścieżki rowerowe do 65 km od Goleniowa. Podpo...

od 16 lat
Rozważasz trasę rowerową z Goleniowa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji tras. Są różne pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 65 km od Goleniowa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w pobliżu Goleniowa warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Rowerem z Goleniowa

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 65 km od Goleniowa, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 20 lipca w Goleniowie ma być 22°C. Nie powinno padać.

🚲 Trasa rowerowa: Świnoujście - Hel z dziewięciolatkiem.

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 470,82 km
 • Czas trwania wyprawy: 29 godz. i 26 min.
 • Przewyższenia: 0 m
 • Suma podjazdów: 0 m
 • Suma zjazdów: 0 m

Rowerzystom z Goleniowa trasę poleca Arturooo

Ośmiodniowa wyprawa z 9-letnim synem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. O samej przygodzie mógłbym napisać książkę...Tutaj to niemożliwe. A więc w skrócie - trasa podzielona była na osiem odcinków:

 1. Świnoujście - Pobierowo
 2. Pobierowo - Bagicz
 3. Bagicz - Darłówek
 4. Darłówek - Łeba
 5. Łeba - Poddąbie
 6. Poddąbie - Dębki
 7. Dębki - Jastarnia
 8. Jastarnia - Hel - (prom) Gdynia
  Średni dzienny dystans oscylował wokół 50 km (najdłuższy 76 km, najkrótszy 15 km ostatniego dnia). Nigdzie się nie spieszyliśmy. Wręcz przeciwnie - często włóczyliśmy się bez pośpiechu, nadrabiając drogi, by zobaczyć jakieś ciekawe miejsce. Codziennie znajdowaliśmy czas, by pobyczyć się na plaży i wykąpać (jeśli pogoda pozwalała). Spanie - campingi, których jest mnóstwo. Rada: unikać dużych, gwarnych i zatłoczonych - tu standard był najniższy, a ceny najwyższe. Mam na myśli głównie Świnoujście i Łebę.
  Czy dla dziewięciolatka nie jest to zbyt trudna trasa? Na to pytanie odpowiadałem już setki razy. Zawsze tak samo: NIE. Pod warunkiem wszakże, że nie będzie to dla niego pierwszy kontakt z rowerem. Dzieciaki, które są w miarę aktywne i jeżdżą wraz z rodzicami na bliższe i dalsze wycieczki - poradzą sobie. Decyzję powinien podjąć tutaj rodzic, który zna najbardziej możliwości swego dziecka.
  Podróżowanie z dzieckiem stawia jednak przed nowymi wyzwaniami. Czym się różni taka jazda od tej w dorosłym gronie? Na pewno większą dozą humoru, mnóstwem zabawnych, nieprzewidzianych sytuacji… Ale i większą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo, właściwy wybór trasy czy znalezienie właściwej knajpki w porze obiadowej. Krótszy dzienny dystans jest oczywiście normą. Musiałem też myśleć i działać za dwóch. Na szczęście syn szybko się zaadaptował, uczył się błyskawicznie i pomagał mi w codziennych obowiązkach. Trzeba minimalizować pomyłki i wpadki, by jazda była przyjemnością, a nie drogą przez mękę. Każda porażka musi być wyrównana jakąś nagrodą. Obojętnie jaką – lody, medal z szyszki… Homeostaza przede wszystkim. Co jeszcze? Ważny jest cel – dziecko musi jechać „dokądś”, jazda dla samej jazdy nie wchodzi w rachubę. Najgorsze jest czekanie – nieodzowne w każdej podróży. Dla dziecka to prawdziwa męka… No i trzeba wieźć ze sobą dobry humor. Im więcej tym lepiej.
  Nawiguj

🚲 Trasa rowerowa: Niebuszewo Bartoszewo Niebuszewo

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 31,16 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 47 min.
 • Przewyższenia: 98 m
 • Suma podjazdów: 778 m
 • Suma zjazdów: 776 m

Rowerzystom z Goleniowa trasę poleca Taksa

Trasa dla wszystkich: głównie ścieżki rowerowe i drogi w lesie. Na koniec mocny podjazd 6% na ul. Miodowej. Można go ominąć, jadąc lasem koło Arkonki.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Puszczygór by bike ;)

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 55,5 km
 • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 37 min.
 • Przewyższenia: 150 m
 • Suma podjazdów: 3 308 m
 • Suma zjazdów: 3 314 m

Kubsonix poleca trasę rowerzystom z Goleniowa

Trasa wymagająca, wychodzi cos koło 58km, nie można ufać nawigacjom w telefonach, lubią sie gubić jak widać, trzymać się szlaków i będzie git, a jak nie to km będą pączkować :P
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Dolina Miłości - Schwedt - Gartz - Szczecin

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 78,21 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 53 min.
 • Przewyższenia: 0 m
 • Suma podjazdów: 0 m
 • Suma zjazdów: 0 m

Trasę dla rowerzystów z Goleniowa poleca Maximsyndicate

Zaproponowana trasa to taki szczeciński klasyk wycieczkowo-rowerowy. Bardzo dużo osób jedzie pociągiem ze Szczecina, wysiada w Chojnie. Następnie rowerem do Doliny Miłości i później przez Schwedt, szlakiem rowerowym Odra-Nysa wraca do Szczecina.
Ja wysiadam dwie stacje kolejowe przed Chojną - w Krzywinie Gryfińskim. Stąd droga prowadząca do Krajnika Dolnego jest rzadziej uczęszczana, bardziej malownicza, a sam Krzywin położony jest 40 metrów wyżej niż Chojna. Zatem jedziemy z górki.
Ale ile osób zna tak naprawdę dobrze atrakcje i widoki, jakie znajdują się wzdłuż tej trasy? Pokonywałem ją wielokrotnie za każdym razem z kimś innym. Większość osób przejeżdża obok najlepszych punktów widokowych, nawet o nich nie wiedząc.
Zresztą sami obejrzyjcie fotografie.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Świnoujście - Krynica Morska (Piaski)

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 605,51 km
 • Czas trwania wyprawy: 101 godz. i 35 min.
 • Przewyższenia: 232 m
 • Suma podjazdów: 4 843 m
 • Suma zjazdów: 4 890 m

Rowerzystom z Goleniowa trasę poleca Crisboon

Ta naprawdę udana wyprawa rowerowa blisko wybrzeżem Bałtyku wzięła początek ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej (Piaski) na Mierzei Wiślanej.

Założeniem wyprawy było przejechanie Wybrzeża w jak najkrótszym czasie bez zapędów do zwiedzania, często poza szlakiem rowerowym R-10. Krótkie postoje na posiłek zazwyczaj miały miejsce w portach bez przesadnego objadania się.

Pogoda dopisała na całej trasie, jedynie w Jastarni (Mierzeja Helska) dopadł mnie niewielki przelotny deszcz. Po dwóch i pół dnia zmagań dotarłem do Helu gdzie zastałem na morzu sztorm. Wiatr w porywach dochodził do 80km/h.

Następnego dnia wróciłem pociągiem do Władysławowa aby stąd wyruszyć i zdobyć swój ostateczny cel - Piaski. Wiatr nadal był bardzo silny - tramwaj wodny w okolicach Westerplatte odwołany, przeprawa promowa w Świbno-Mikoszewo u ujściu Wisły wstrzymana. To wszystko wiązało się ze sporym opóźnieniem i nadłożeniem ponad 30km dodatkowej trasy.
Przed zachodem słońca dotarłem do Krynicy Morskiej...

1) Odradzam przejazd odcinkiem R-10 ze Świnoujścia do Międzyzdrojów.
9km w porze deszczowej w błocie, w porze suchej grząski piasek.
(patrz obrazek)

2) Nie polecam odcinka z Pogorzelicy. Prowadzi tam trasa R-10 grubą kostką brukową przez ponad 7km, pobocze to wiadomo sam piasek.
(patrz obrazek)

3) Trzeci najmniej ciekawy odcinek trasy R-10 prowadzi przez tereny bagienne w Klukach Żeleskich. Są co chwilę kilknastometrowe kładki na odcinku ok. 2km. W porze deszczowej i po, przejazd może być bardzo utrudniony (!) Stanowczo odradzam skrót żółtym szlakiem pieszym do Izbicy.
(patrz obrazek).

Świnoujście - Mielno (141km)
Mielno - Łeba (163km)
Łeba - Hel (103km)
Władysławowo - Krynica Morska - Piaski (165km bez promu )

Podobna trasa pod linkiem

Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Przegląd i naprawa roweru

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

 • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
 • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

 • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
 • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
 • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
 • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
 • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
 • uchwyt na bidon oraz bidon
 • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
 • fotelik dla dziecka - dla rodziców
 • pompka
 • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
 • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ścieżki rowerowe do 65 km od Goleniowa. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 13 - 14 lipca? - Goleniów Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży