Sztuczna inteligencja oszalała?! Tych 5 śląskich miast wskazała jako najbrzydsze. Jesteśmy w szoku! A Wy? Zobaczcie i dajcie znać!

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
Jest to trzecie najgęściej zaludnione miasto w Polsce (3467 osób/km²), a jednocześnie najmniejsze z miast na prawach powiatu pod względem zajmowanej powierzchni – 13,3 km². Ustrój miejski Świętochłowice uzyskały z dniem 1 stycznia 1940 roku na mocy ustawy Sejmu Śląskiego z 10 lipca 1939 roku. Z powodu okupacji niemieckiej wprowadzono go w życie dopiero z dniem 1 stycznia 1947 roku[3]. Do intensywnego rozwoju miasta przyczynił się przemysł ciężki, głównie górniczy i hutniczy. Obecnie w wyniku procesu restrukturyzacji kopalnie węgla kamiennego zostały zlikwidowane. Do dziś na terenie Świętochłowic funkcjonuje dawna „Huta Florian”, obecnie jako część koncernu ArcelorMittal Poland. Jednym z najciekawszych zabytków na terenie miasta jest pochodzący z XIX wieku kościół św. Piotra i Pawła.Według danych GUS z 31 grudnia 2021 roku, miasto liczyło 46 112 mieszkańców.
Jest to trzecie najgęściej zaludnione miasto w Polsce (3467 osób/km²), a jednocześnie najmniejsze z miast na prawach powiatu pod względem zajmowanej powierzchni – 13,3 km². Ustrój miejski Świętochłowice uzyskały z dniem 1 stycznia 1940 roku na mocy ustawy Sejmu Śląskiego z 10 lipca 1939 roku. Z powodu okupacji niemieckiej wprowadzono go w życie dopiero z dniem 1 stycznia 1947 roku[3]. Do intensywnego rozwoju miasta przyczynił się przemysł ciężki, głównie górniczy i hutniczy. Obecnie w wyniku procesu restrukturyzacji kopalnie węgla kamiennego zostały zlikwidowane. Do dziś na terenie Świętochłowic funkcjonuje dawna „Huta Florian”, obecnie jako część koncernu ArcelorMittal Poland. Jednym z najciekawszych zabytków na terenie miasta jest pochodzący z XIX wieku kościół św. Piotra i Pawła.Według danych GUS z 31 grudnia 2021 roku, miasto liczyło 46 112 mieszkańców. fotopolska.eu
Ostatnimi czasy na topie pozostaje sztuczna inteligencja i jej coraz większy zakres możliwości. Korzystając z dobrodziejstwa technologii, zapytaliśmy AI o najmniej atrakcyjne wizualnie miasta na Śląsku. Kiedy naszym oczom ukazało się pięć nazw miejscowości doznaliśmy szoku! Decyzja co do niektórych pozycji wydaje nam się naprawdę kontrowersyjna... Zobaczcie sami i koniecznie dajcie znać, czy zgadzacie się ze sztuczną inteligencją i jej wyborem najbrzydszych śląskich miast.

Śląskie miasta najmniej atrakcyjne wizualnie? Sztuczna inteligencja wytypowała

Śląsk jest z dumą prezentowany jako miejsce pełne magicznych zakątków i atrakcji turystycznych, które zdobyły sławę w całym kraju. Wśród nich wyróżniają się kolorowe osiedla górnicze, takie jak słynny Nikiszowiec czy Kaufaus, imponujące pałace i zamki oraz wyjątkowe Malediwy w Jaworznie.

Jednak nasz region posiada również swoje mroczniejsze strony, z których nie zawsze jesteśmy dumni...

Najbrzydsze śląskie miasta według sztucznej inteligencji. Szok!

Pod powierzchnią malowniczych krajobrazów i tętniącego życiem województwa śląskiego ukryte są ślady przemysłowego dziedzictwa. Pozostałości po górnictwie i przemyśle ciężkim, chociaż niekiedy nieestetyczne, stanowią ważną część historii regionu.

Ruiny dawnych kopalń, szyby, hałdy, przemysłowe zabytki i opuszczone fabryki przypominają o trudnej, ale równocześnie fascynującej przeszłości Górnego Śląska.

Zapytaliśmy sztuczną inteligencję, które śląskie miasta nie należą do atrakcyjnych wizualnie dla turystów. AI bez chwili zawahania wymieniła pięć miejscowości, które dziś Wam zaprezentujemy na fotografiach, zebranych w galerię.

5 najbrzydszych miast na Śląsku według sztucznej inteligencji. My jesteśmy w szoku, a Wy?

Oczywiście, ocena piękna lub brzydoty miasta jest sprawą bardzo subiektywną, a na odbiór danej miejscowości często mają wpływ czynniki takie jak budynki, które wywołują pewien niepokój - często są opuszczone lub w stanie ruiny, niewłaściwie utrzymane miejskie drogi, brak zieleni i parków, a także ogólny brak porządku w niektórych dzielnicach, które zyskały złą sławę.

Warto podkreślić, że to, co jedna osoba może uznać za brzydkie, inna może postrzegać zupełnie inaczej. Każde miejsce ma swoje unikalne cechy, które mogą przyciągać różne grupy ludzi.

Nawet miasta, wymienione w zestawieniu, posiadają wiele cennych zabytków, parków, czy innych miejsc, które mogą przyciągać turystów. Dlatego tak zszokowała nas odpowiedź sztucznej inteligencji...

Ostateczna ocena atrakcyjności wizualnej miast zależy od subiektywnych preferencji i gustów indywidualnych osób.

Zobaczcie, których 5 miast sztuczna inteligencja wytypowała jako najmniej atrakcyjne wizualnie, a więc - najbrzydsze, na Śląsku. Też jesteście w szoku?

5 najbrzydszych śląskich miast według AI:

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży