Tanie wakacje w Turcji. Porównaliśmy ceny w 8 popularnych kurortach. Alanya, Antalya, może Marmaris? Gdzie wypoczynek będzie najtańszy?

Emil Hoff
Emil Hoff
W którym tureckim kurorcie wakacje mogą być najtańsze? Porównaliśmy ceny w 8 najpopularniejszych miejscowościach na tureckim wybrzeżu. Gdzie można niedrogo wypocząć w luksusowym hotelu? Do którego kurortu najtaniej dolecimy z Polski? Gdzie opłaca się wykupić wakacje all inclusive, a gdzie taniej wychodzi zorganizowanie pobytu na własną rękę? Zapraszamy do analizy cenowej: najtańsze wakacje w Turcji - który kurort wybrać?
W którym tureckim kurorcie wakacje mogą być najtańsze? Porównaliśmy ceny w 8 najpopularniejszych miejscowościach na tureckim wybrzeżu. Gdzie można niedrogo wypocząć w luksusowym hotelu? Do którego kurortu najtaniej dolecimy z Polski? Gdzie opłaca się wykupić wakacje all inclusive, a gdzie taniej wychodzi zorganizowanie pobytu na własną rękę? Zapraszamy do analizy cenowej: najtańsze wakacje w Turcji - który kurort wybrać? nejdetduzen, iStock / Getty Images Plus, zdjęcie ilustracyjne
Turcja kusi piękną pogodą, wspaniałymi plażami nad ciepłym morzem, zabytkami i niezwykłą kulturą. Polacy kochają jeździć do tego kraju na wakacje i urlopy. Nikt jednak nie lubi wydawać majątku na wypoczynek. Które kurorty w Turcji są najtańsze? Gdzie zapłacimy najmniej za wymarzone wakacje? Porównaliśmy ceny w 8 najpopularniejszych miejscowościach turystycznych w Turcji. Sprawdźcie, gdzie Wasze wakacje będą najtańsze.

Spis treści

Wakacje w Turcji bez wydawania majątku. Który kurort jest najtańszy?

Turcja to jeden z ulubionych wakacyjnych i urlopowych kierunków polskich turystów. Co roku odwiedzamy ten kraj coraz chętniej i zapuszczamy się coraz dalej. To sprawdzone miejsce na wakacje i urlopy dla miłośników słońca i plaż, starożytnych ruin, nocnego życia, aktywnego wypoczynku i rodzinnej zabawy.

Polskie biura podróży oferują wycieczki do kilkudziesięciu różnych kurortów w Turcji, przeważnie na śródziemnomorskim wybrzeżu kraju. Jest z więc czego wybierać.

Który kurort powinniśmy wybrać na wakacje lub urlop w Turcji, jeśli zależy nam na pieniądzach i chcielibyśmy mimo wszystko nieco oszczędzić? Czy bardziej opłaca się zorganizować wycieczkę samodzielnie, czy skorzystać z oferty all inclusive któregoś z biur podróży?

Żeby odpowiedzieć na te pytania, porównaliśmy ceny w 8 najpopularniejszych kurortach w Turcji: Alanyi i Antalyi, Belek, Bodrum, Marmaris, Oludeniz, Kemer i Side.

Najtańsze wakacje w Turcji. Porównanie cen 8 najpopularniejszych kurortów

Naszą analizę cenową przeprowadziliśmy w oparciu o 3 główne kryteria:

 1. Ceny wycieczek all inclusive, proponowanych przez polskie biura podróży. Wzięliśmy pod uwagę wycieczki z wylotami z Polski, trwające przeważnie 7 dni. Wyszukaliśmy najtańsze dostępne obecnie opcje. Cena podawana jest za jedną osobę.
 2. Ceny biletów lotniczych. Wyszukaliśmy najtańsze dostępne bilety do wybranych miejscowości w Turcji dla dwóch osób w obie strony, na pobyt trwający 5 dni. Wyloty planowane są przeważnie z Warszawy. Niestety, do większości tureckich kurortów nie można dolecieć bezpośrednio. Własne lotniska mają tylko Antalya i Bodrum, w przypadku pozostałych kurortów konieczne jest lądowanie w innym ośrodku i transfer, który może kosztować kilkaset złotych – jest to więc dodatkowy koszt, którzy trzeba brać pod uwagę, planując tanie wakacje w Turcji.
 3. Koszty noclegu. Braliśmy pod uwagę koszty spędzenia 5 nocy dla dwóch osób w jednym pokoju, w trzech różnych standardach: hotelu 5-gwiazdkowym, hotelu 4-gwiazdkowym i w najtańszym dostępnym miejscu noclegowym.

Koszty wyżywienia i atrakcji w czasie wakacji w Turcji są w pełni zależne od upodobań. Ok. 150 zł dziennie wystarczy, by dwie osoby mogły wypoczywać całkiem wygodnie, choć bez szaleństw. Daje to ok. 750 zł dodatkowych kosztów za 5-dniowy pobyt w Turcji.

Poniżej znajdziecie porównanie cen wypoczynku w 8 najpopularniejszych ośrodkach Turcji. Przekonajcie się, w którym z nich koszty samodzielnego zorganizowania wakacji lub urlopu są najniższe, i gdzie bardziej opłaca się skorzystać z ofert wycieczek all inclusive z biurami podróży.

Czytaj też: Te kierunki na wakacje w 2023 roku są najtańsze! Sprawdź najlepsze okazje All Inclusive. Tanio do Bułgarii, Grecji, Egiptu!

Który kurort w Turcji jest najtańszy? Alanya, Antalya czy inne miejsce? Przekonajcie się

Alanya: to jeden z najpopularniejszych tureckich kurortów. Miasto zapewnia wszelkie wygody i liczne atrakcje dla dzieci. Na wybrzeżu rozciąga się słynna plaża Kleopatra. Miłośnicy zabytków mogą zwiedzać fort, a pasjonaci aktywnego wypoczynku wędrować po pobliskich górach i lasach oraz zwiedzać jaskinie.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 1578 zł, przełom lutego i marca 2023
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1300 zł z all inclusive
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 620 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 372 zł, apartament 3-gwiazdkowy
 • Najtańszy lot: 3320 zł za lot z Warszawy do Gazipasa, dwie przesiadki, konieczny transfer
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł (oferta all inclusive z biurem podróży)

Najbardziej opłaca się wykupić zorganizowaną wycieczkę all inclusive. Samodzielna organizowanie urlopu najczęściej nie opłaca się z powodu wysokich cen biletów lotniczych i transferu z lotniska w Gazipasa.

Alanya. Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł (oferta all inclusive z biurem podróży).
Alanya. Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł (oferta all inclusive z biurem podróży). efesenko84, 123RF.com

Antalya: to duży ośrodek miejski z własnym lotniskiem, więc stosunkowo najłatwiej dostać się tutaj z Polski, jeśli organizujemy wakacje na własną rękę. Antalya słynie z nocnego życia, pięknych zabytków, bogatej oferty dla miłośników wypoczynku pod żaglami i oczywiście swoich plaż.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 2032 zł w kwietniu 2023
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1608 zł ze śniadaniem
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 843 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 284 zł (dwa łóżka pojedyncze)
 • Najtańszy lot: 1700 zł, z Warszawy, jedna przesiadka
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3600 zł

Opłaca się samodzielnie zorganizować wycieczkę do Antalyi. Koszty niezłego noclegu w hotelu 4-gwiazdkowym i biletu lotniczego w obie strony są znacznie mniejsze niż cena wycieczki all inclusive dla dwóch osób.

Antalya. Orientacyjne koszty urlopu: 3600 zł.
Antalya. Orientacyjne koszty urlopu: 3600 zł. Violin, 123RF.com

Belek: ekskluzywny kurort pełen luksusowych hoteli. Ma specyficzny mikroklimat, który poprawia zdrowia i dobrze wpływa na dzieci.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 2163 zł, na przełomie lutego i marca 2023
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1935 zł z all inclusive
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 764 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 610 zł
 • Najtańszy lot: 1700 zł, z Warszawy do Antalyi, jedna przesiadka, konieczny transfer
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3514 zł

Cenę urlopu w Belek można obniżyć, decydując się na wykupienie lotu i rezerwację hotelu 4-gwiazdkowego na własną rękę.

Belek. Orientacyjne koszty urlopu: 3514 zł.Zdjęcie na licencji CC BY 3.0.
Belek. Orientacyjne koszty urlopu: 3514 zł.

Zdjęcie na licencji CC BY 3.0. Максим Улитин, CC BY 3.0

Bodrum: to wyjątkowo malownicze miejsce, przypominające wybrzeża greckich wysp. Trudno się zresztą dziwić – Bodrum leży w zasięgu wzroku od greckiej wyspy Kos. Plaże są tu wprawdzie przeważnie kamieniste, za to promenady długie i szerokie.
Najtańsza wycieczka all inclusive: 2500 zł w maju 2023

 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1757 zł ze śniadaniami
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 660 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 517 zł, 600 m od plaży
 • Najtańszy lot: 1575 zł, z Warszawy, dwie przesiadki
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3000 zł

Wakacje w Bodrum warto zorganizować samodzielnie. Koszty biletów lotniczych, hotelu i wyżywienia nadal będą niższe niż wycieczki all inclusive.

Bodrum. Orientacyjne koszty urlopu: 3000 zł.
Bodrum. Orientacyjne koszty urlopu: 3000 zł. hypnocreative, 123RF.com

Czytaj też: Najlepsze miejsca na urlop, wakacje i przygodę na każdy miesiąc roku. Gdzie jest teraz tanio i słonecznie, jakie atrakcje warto zobaczyć?

Kemer: ta miejscowość słynie ze wspaniałych plaż i czystej wody, dzięki którym zdobyła certyfikat Błękitnej Flagi. Tutejsze kąpieliska są bezpieczne, nie brak też miejsc do nurkowania i żeglugi. Kemer słynie też z wyjątkowo urokliwych i romantycznych zatoczek. Miłośnicy pieszych wędrówek mają niedaleko do malowniczych gór Taurus.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 2100 zł w kwietniu 2023
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 2278 zł, all inclusive
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 474 zł ze śniadaniami
 • Najtańszy dostępny nocleg: 345 zł (700 m od plaży)
 • Najtańszy lot: 1700 zł, z Warszawy do Antalyi, jedna przesiadka, konieczny transfer.
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3250 zł

Samodzielna zorganizowanie urlopu oszczędzi nam ok. 1000 zł.

Kemer. Orientacyjne koszty urlopu: 3250 zł.
Kemer. Orientacyjne koszty urlopu: 3250 zł. Photo by Oleksii Hubskyi on Unsplash

Marmaris: to największy turecki port, położony pięknie w otoczeniu lasów piniowych. To mekka dla miłośników sportów wodnych, a przy długiej marinie oglądać można wspaniałe jachty z całego świata.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 1700 zł ze śniadaniami w kwietniu 2023
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1875 zł ze śniadaniami
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 919 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 459 zł (pokój w hotelu 3-gwiazdkowym ok. 550 m od plaży)
 • Najtańszy lot: 989 zł, z Warszawy na lotnisko Dalaman, przesiadki, konieczny transfer
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł

Minimalnie bardziej opłaca się zorganizować sobie wakacje w Marmaris samodzielnie niż wykupić wycieczkę z biurem podróży (3200 vs. 3400 zł).

Marmaris. Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł.
Marmaris. Orientacyjne koszty urlopu: 3200 zł. Photo by Oleksii Hubskyi on Unsplash

Oludeniz: ośrodek przyciąga turystów piękną laguną i wybrzeżem jakby stworzonym do wypoczynku. W okolicy bujnie też rozwija się paralotniarstwo, nie brak więc okazji do podziwiania Turcji z powietrza.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 2309 zł w maju 2023
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 1034 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 360 zł
 • Najtańszy lot: 989 zł, z Warszawy na lotnisko Dalaman, przesiadki, konieczny transfer
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3100 zł

Organizując urlop w Oludeniz samodzielnie, możemy oszczędzić ok. 1500 zł.

Oludeniz. Orientacyjne koszty urlopu: 3100 zł.
Oludeniz. Orientacyjne koszty urlopu: 3100 zł. Photo by Artem Bryzgalov on Unsplash

Side: kurort słynie ze swoich starożytnych ruin. Można tu oglądać pozostałości świątyń Ateny i Apolla, rzymskiej łaźni, agory i amfiteatru. Plaże są szerokie, wygodne, z łatwym dojściem, a wybór hoteli spory.

 • Najtańsza wycieczka all inclusive: 2000 zł, przełom lutego i marca 2023.
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: 1355 zł z all inclusive
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: 718 zł
 • Najtańszy dostępny nocleg: 409 zł (hotel 3-gwiazdkowy przy plaży)
 • Najtańszy lot: 1700 zł, z Warszawy do Antalyi, jedna przesiadka, konieczny transfer
 • Orientacyjne koszty urlopu: 3470 zł

Minimalnie bardziej opłaca się zorganizować wakacje w Side na własną rękę (3470 zł vs. 4000 zł).

Side. Orientacyjne koszty urlopu: 3470 zł.
Side. Orientacyjne koszty urlopu: 3470 zł. Photo by Stefan Gogov on Unsplash

Czytaj też: 11 najlepszych krajów i miast na wakacje z dziećmi. Pełne atrakcji miejsca, sprawdzone przez turystów. Tam najbardziej warto zabrać rodzinę

Podsumowanie: który kurort w Turcji jest najtańszy? Tam zapłacicie najmniej za wakacje i urlop

 • Najniższe koszty urlopu: Bodrum (ok. 3000 zł za 5-dniowy wypoczynek dla dwóch osób w hotelu 4-gwiazdkowym)
 • Najtańsza wycieczka all inclusive: Alanya (1578 zł)
 • Najtańszy hotel 5-gwiazdkowy: Side (1355 zł)
 • Najtańszy hotel 4-gwiazdkowy: Kemer (474 zł)
 • Najtańszy dostępny nocleg: Antalya (184 zł)
 • Najtańszy lot: Bodrum (1575 zł)

Okazuje się, że najtaniej można wypocząć w Bodrum, organizując wyjazd na własną rękę, albo w Alanyi, korzystając z oferty all inclusive polskich biur podróży.

Źródła: Wakacje.pl, Booking.com, Tripadvisor.com, esky.pl, kiwi.com, kayak.pl, skyscanner.com

Czytaj też: Trzęsienie ziemi w Turcji. Co z turystyką? Eksperci: „Główne ośrodki turystyczne leżą setki mil na zachód". Zalecenia MSZ, zniszczone zabytki

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Niestety trzęsienia ziemi będą tam przez długie lata powtarzać się w każdej chwili
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie