IPT - pasek artykułowy

To bezpieczne kraje dla samotnych turystek! Sprawdź ranking i zaplanuj wycieczkę w pojedynkę

Patrycja Seklecka
Patrycja Seklecka
Powstał ranking najbezpieczniejszych destynacji dla kobiet, które podróżują samotnie. Sprawdźcie, w jakich krajach podróżniczki i turystki mogą czuć się swobodnie.
Powstał ranking najbezpieczniejszych destynacji dla kobiet, które podróżują samotnie. Sprawdźcie, w jakich krajach podróżniczki i turystki mogą czuć się swobodnie. Poike/gettyimages.com
W ostatnich latach podróżowanie stało się bardzo popularne. To świetna wiadomość - jak wiemy, wycieczki poszerzają horyzonty i pomagają spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Coraz więcej osób decyduje się także na wyprawy solo. Wśród nich nie brakuje kobiet. Kobieta w podróży musi jednak czasem zmagać się z problemami, których nie znają mężczyźni, a samotne podróżniczki i turystki bywają narażone na dodatkowe nieprzyjemności, choćby ze strony nachalnych mężczyzn. Przedstawiamy ranking najbezpieczniejszych miejsc do podróży dla kobiet, zestawiony przez InsureMyTrip.com.

Spis treści

Świat (w większości przypadków) stoi dziś przed nami otworem. Czasy, w których zagraniczne wojaże były w stanie zorganizować tylko biura podróży, minęły. Obecnie mamy do dyspozycji wiele stron i aplikacji, które pozwalają na samodzielne zaplanowanie wycieczki. Coraz więcej kobiet decyduje się na takie rozwiązanie.

Samotne podróżowanie staje się obecnie coraz bardziej popularne. Samotne podróżniczki w wielu rejonach świata zwracają jednak na siebie uwagę i mogą przez to napotkać dodatkowe problemy, które zepsują im przyjemność z wycieczki.

Są jednak miejsca, do których kobieta może śmiało jechać w pojedynkę. Sprawdźcie, gdzie w rankingu najbezpieczniejszych destynacji dla kobiet uplasowała się Polska.

Najbezpieczniejsze destynacje turystyczne dla kobiet według InsureMyTrip.com

Portal InsureMyTrip.com stale aktualizuje ranking najbezpieczniejszych miejsc do podróży dla kobiet. Pod uwagę branych jest kilka czynników:

  • ogólne bezpieczeństwo
  • infrastruktura turystyczna
  • koszty
  • i równość płci.

Na podstawie właśnie tych danych powstaje ranking, który obrazuje poziom bezpieczeństwa (lub zagrożenia) dla turystów, w szczególności pań. W skali od 0 do 10 oceniane są miasta w różnych państwach świata, z czego wynik najbliższy 10 to miejsce bardzo bezpieczne, a najbliższy 0 - najniebezpieczniejsze. Zobaczcie, które miejsca stanowią najlepsze destynacje dla kobiet!

Tutaj samotna kobieta w podróży może czuć się bezpiecznie. Zobacz najlepsze destynacje dla podróżniczek:

10 najbezpieczniejszych miejsc na samotną podróż dla kobiet - ranking

Na liście znalazły się miasta z całego świata - Hiszpanii, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy... Polski! Zgadniecie, na którym miejscu? Zobaczcie, jak przedstawia się zestawienie 10 najbezpieczniejszych destynacji, w których kobiety mogą czuć się bezpiecznie.

1. Madryt, Hiszpania - 7,06/10 pkt

Madryt, zdaniem twórców rankingu, jest najbezpieczniejszym miejscem dla kobiet, które podróżują samotnie.Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0 de
Madryt, zdaniem twórców rankingu, jest najbezpieczniejszym miejscem dla kobiet, które podróżują samotnie.


Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0 de
Wikipedia.org / Sebastian Dubiel / CC BY-SA 3.0 de

Według twórców rankingu to właśnie stolica Hiszpanii jest najbezpieczniejszym miejscem na samotną podróż dla kobiety. Jak widać, wielkość Madrytu (drugie co do wielkości miasto Unii Europejskiej) nie wpływa wcale na wzrost liczby niebezpieczeństw czyhających na podróżniczki. W słonecznej stolicy Hiszpanii nie będziecie się nudzić - znajdują się tam chociażby Puerta del sol (Brama Słońca), Pałac Królewski, Muzeum Prado, liczne parki i uliczki obfitujące w urocze knajpy i kawiarnie.

2. Monachium, Niemcy - 7,01/10 pkt

Równie bezpiecznie podróżniczki mogą czuć się w Monachium. Niie obawiając się niebezpieczeństw, kobiety mogą spokojnie oddać się zwiedzaniu.Zdjęcie na
Równie bezpiecznie podróżniczki mogą czuć się w Monachium. Niie obawiając się niebezpieczeństw, kobiety mogą spokojnie oddać się zwiedzaniu.

Zdjęcie na licencji CC BY-SA 2.5
Wikipedia.org / Andrew Bossi / CC BY-SA 2.5

Położone nad rzeką Izarą Monachium to kolejna destynacja, której nie muszą obawiać się kobiety. W tym niemieckim mieście do zwiedzania jest naprawdę sporo - począwszy od Katedry Najświętszej Maryi Panny przez Ogród Angielski, aż do Pałacu Nymphenburg. Ta bawarska stolica może pochwalić się także prawem dotyczącym czystości…piwa! Bursztynowy trunek może składać się tylko z chmielu, wody, drożdży oraz jęczmienia

3. Lizbona, Portugalia - 6,85/10 pkt

Stolica Portugalii znalazła się w rankingu najbezpieczniejszych destynacji turystycznych dla kobiet, gdzie zajęła trzecie miejsce. Jeśli więc lubisz
Stolica Portugalii znalazła się w rankingu najbezpieczniejszych destynacji turystycznych dla kobiet, gdzie zajęła trzecie miejsce. Jeśli więc lubisz podróżować samotnie, w stolicy Portugalii możesz czuć się bezpiecznie.
Photo by Bruno Martins on Unsplash

Ciepła Lizbona uplasowała się na 3. pozycji w rankingu. W 2015 roku ta portugalska stolica znalazła się 18. miejscu w rankingu miast o znaczeniu globalnym, obok miast takich jak Nowy Jork, Londyn czy Barcelona. Lizbona posiada wiele atrakcji, w szczególności warto jednak zobaczyć najstarszą dzielnicę miasta - Alfamę, Klasztor Hieronimitów (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) czy łuk triumfalny Arco da Rua Augusta.

4. Vancouver, Kanada - 6,73/10 pkt

Planujesz samotną wyprawę na inny kontynent? Jeśli twój wybór padnie na Kanadę, w Vancouver nie musisz obawiać się zagrożeń. To bezpieczne miejsce dla
Planujesz samotną wyprawę na inny kontynent? Jeśli twój wybór padnie na Kanadę, w Vancouver nie musisz obawiać się zagrożeń. To bezpieczne miejsce dla podróżniczek.

Zdjęcie na licencji CC BY 2.0
Wikipedia.org / Thom Quine / CC BY 2.0

To ósme do wielkości miasto Kanady słynie z portu, który jest jednym z najważniejszych punktów Vancouver oraz z parków. Na terenie miasta jest ich aż 180! Jednym z godnych zobaczenia jest na pewno Park Stanleya, który stanowi ostoję dzikiej przyrody i ulubione miejsce rozrywki mieszkańców. Warto wiedzieć, że w mieście co roku odbywa się pokaz fajerwerków, w którym biorą udział cztery państwa z całego świata.

5. Praga, Czechy - 6,69/10 pkt

Jakie są zalety Pragi? Jest blisko, jest piękna, jest bezpieczna dla samotnie podróżujących kobiet. Jeśli więc planujesz krótką wycieczkę, stolica Czech
Jakie są zalety Pragi? Jest blisko, jest piękna, jest bezpieczna dla samotnie podróżujących kobiet. Jeśli więc planujesz krótką wycieczkę, stolica Czech będzie dobrym wyborem.


Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0
Wikipedia.org / Massimo Catarinella / CC BY-SA 3.0

Czeska Praga to jedna z ulubionych podróżniczych lokacji Polaków. Bliska odległość i piękna architektura to połączenie, któremu nie można się oprzeć! Jak wynika z zestawienia, stolica Czech jest też bezpieczna dla samotnych podróżniczek. W tym urokliwym mieście warto zwiedzić przede wszystkim Złotą Uliczkę, Most Karola czy dzielnicę żydowską Josefov.

Zapakuj się na każdą podróż!

Materiały promocyjne partnera

6. Kraków, Polska - 6,49/10 pkt

Szóste miejsce w rankingu zajął Kraków. Turystki z całego świata mogą przyjeżdżać zwiedzać stolicę Małopolski bez obaw o swoje bezpieczeństwo.Zdjęcie
Szóste miejsce w rankingu zajął Kraków. Turystki z całego świata mogą przyjeżdżać zwiedzać stolicę Małopolski bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0Wikipedia.org / Tomasz Lewandowski / CC BY-SA 4.0

Wydaje nam się, że Krakowa nie musimy nikomu przedstawiać. Dawna stolica Polski obfituje w piękne zabytki, malownicze uliczki i parki - ciężko nam wymienić tylko kilka miejsc wartych uwagi! Początkujący z pewnością powinni odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto i Kazimierz wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

7. Barcelona, Hiszpania - 6,42/10 pkt

Samotna podróżniczka może bezpiecznie czuć się również w Barcelonie. To drugie hiszpańskie miasto w rankingu.Zdjęcie na licencji CC BY-SA 2.0
Samotna podróżniczka może bezpiecznie czuć się również w Barcelonie. To drugie hiszpańskie miasto w rankingu.

Zdjęcie na licencji CC BY-SA 2.0
Wikipedia.org / Angela Llop / CC BY-SA 2.0

Chociaż ta katalońska stolica znana jest przede wszystkim jako siedziba jednego z najlepszych klubów futbolowych, zdecydowanie warto ją odwiedzić! Charakterystyczna architektura Antoniego Gaudiego zachwyca przybyszów z całego świata. Oprócz swobodnej i radosnej atmosfery Barcelona ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych - wśród nich są chociażby Park Güell, zjawiskowy kościół Sagrada Família, Zamek Montjuïc czy Plac Hiszpański. Koniecznie wybierzcie się także na tamtejsze plaże!

8. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie - 6,38/10 pkt

Popularny wśród turystów Dubaj możesz obrać sobie za kierunek również wtedy, gdy planujesz podróż w pojedynkę. Tutaj kobiety mogą czuć się bezpiecznie.Zdjęcie
Popularny wśród turystów Dubaj możesz obrać sobie za kierunek również wtedy, gdy planujesz podróż w pojedynkę. Tutaj kobiety mogą czuć się bezpiecznie.


Zdjęcie na licencji
CC BY 2.0
Wikipedia.org / Tom Sespene / CC BY 2.0

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabski to ulubione wakacyjne miejsce podróżników z całego świata. Przyjeżdżają tam również gwiazdy kina czy celebryci. Nic dziwnego! Dubaj słynie z licznych luksusowych hoteli, takich jak chociażby Burdż al-Arab. To właśnie w Dubaju znajdują się sztucznie usypane wyspy-palmy, czyli Burdż Chalifa - najwyższy budynek świata (mierzy 828 metrów!)

9. Wiedeń, Austria - 6,35/10 pkt

W pięknym Wiedniu będziesz miała sporo do zwiedzania. Możesz podróżować po swojemu, bo samotne podróżniczki są tu bezpieczne.Zdjęcie na licencji CC BY-SA
W pięknym Wiedniu będziesz miała sporo do zwiedzania. Możesz podróżować po swojemu, bo samotne podróżniczki są tu bezpieczne.


Zdjęcie na licencji CC BY-SA 2.5
Wikipedia.org / böhringer friedrich / CC BY-SA 2.5

Ta piękna stolica Austrii nie dość, że jest bezpieczna, to jeszcze piękna! W Wiedniu znajdziemy budowle, które reprezentują wszystkie najważniejsze style architektoniczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na katedrę św. Szczepana wybudowaną w stylu gotyckim, romański kościół św. Ruprechta (najstarszy kościół Wiednia!), czy imponujący Pałac Hofburg. Z Wiedniem mocno związany był Wolfgang Amadeusz Mozart - kompozytor spędził tam ostatnie lata swojego życia, a jego apartament udostępniono do zwiedzania.

10. Singapur, Singapur - 6,31/10 pkt

Zdjęcie na licencji  CC BY-SA 4.0
Zdjęcie na licencji CC BY-SA 4.0

Wikipedia.org / Danijel Mihajlovic / CC BY-SA 4.0

To azjatyckie miasto-państwo zamyka ranking 10 najbezpieczniejszych miejsc do podróży dla kobiet. Niewątpliwie warto wybrać się tam na wycieczkę - to miejsce sprzeczności, które - paradoksalnie - funkcjonują razem doskonale. Chociaż Singapur słynie ze swojej nowoczesności, nie brakuje tam również miejsca na tradycję. Jednymi z najpopularniejszych punktów tego miejsca są zjawiskowy hotel Marina Bay Sands (z basenem na ostatnim piętrze), meczet Abdul Gaffoor oraz park Gardens By The Bay.

Powstał ranking najbezpieczniejszych destynacji dla kobiet, które podróżują samotnie. Sprawdźcie, w jakich krajach podróżniczki i turystki mogą czuć się swobodnie.

To bezpieczne kraje dla samotnych turystek! Sprawdź ranking ...

Źródło: insuremytrip.com

Odpowiednie ubrania na wycieczkę!

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży