IPT - pasek artykułowy

Nordic walking w woj. śląskim. Gdzie warto się wybrać w weekend 15 - 16 czerwca. TOP 3 trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. śląskim warto trenować w wielu miejscach. Jednak zachęcamy do wybrania ścieżek, które polecają inni. Razem z Traseo mamy dla Was 3 malownicze ścieżki nordic walking w woj. śląskim. Na każdy weekend proponujemy Wam nowy zestaw szlaków do wyboru. Sprawdź, co przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. śląskim

Które ścieżki nordic walking w woj. śląskim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy ma możliwość zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo proponujemy Wam 3 uczęszczane trasy nordic walking w woj. śląskim. Wybierz najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Zanim wyruszysz, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 22 czerwca w woj. śląskim ma być od 19°C do 26°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 13% do 28%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wycieczka rowerowo-rolkowa wzdłuż rzeki

  • Początek trasy: Bielsko-Biała
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 4,03 km
  • Czas trwania marszu: 54 min.
  • Przewyższenia: 31 m
  • Suma podejść: 110 m
  • Suma zejść: 136 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Guidoak

Co prawda trasa nie jest rolkowa tylko rowerowa ale kto dogoni takiego małego sprintera?????? tylko na rowerze lub na rolkach, a że rolki są zwrotniejsze.... padło na rolki. Miłosz (3 latka) śmiga na biegowym po wale rzeki Białej w Bielsku-Białej. Tu można w miarę bezpiecznie nauczyć dziecko jazdy na rowerze..
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: trzy stawy

  • Początek trasy: Katowice
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 7,1 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 35 min.
  • Przewyższenia: 42 m
  • Suma podejść: 735 m
  • Suma zejść: 743 m

Sylas poleca tę trasę na marsz

Trasa przyjemna, znana cześć asfalt, część ścieżki.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Przemasy na butach - Góra Żar

  • Początek trasy: Wilamowice
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,03 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 534 m
  • Suma podejść: 823 m
  • Suma zejść: 829 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Przemas74

Dzisiaj wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę pieszą, więc trasa jest spokojna, a największe wzniesienie pokonaliśmy kolejką...
Zastartowaliśmy na parkingu pod urzędem miasta - po pierwsze parking jest darmowy - nie tak jak pod kolejką - a po drugie na wstępie mieliśmy podejście pod kolejkę, przez co nie musieliśmy wspinać się na samym końcu...
Po wyjeździe na górę Żar ruszyliśmy czerwonym szlakiem na punkt widokowy Kiczera, potem idąc nim dalej, doszliśmy do miejsca, gdzie przecina go dalej szlak niebieski - w który skręciliśmy (w prawo).
Po dłuższym spacerze dołączył do niego szlak żółty i po krótkim odcinku, gdzie oba szlaki szły tą samą drogą, skręciliśmy tak, jak nas prowadził szlak żółty. Doszliśmy nim aż do Międzybrodzia Żywieckiego i już jego ulicami wróciliśmy do miejsca, gdzie zostawiliśmy auto.
Na tej trasie nie ma jakiś wielkich podejść, natomiast idąc szlakiem żółtym, trzeba zaliczyć dość długie i w miarę ostre zejście. Więc jeśli ktoś ma ochotę na ostre podejście, polecam albo iść w drugą stronę niż my szliśmy, lub też nie wyjeżdżać koleją na górę, Żar tylko trochę się powspinać na piechotę.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Nordic walking w woj. śląskim – co szczególnie warto zobaczyć w regionie?

Dwa unikalne w skali Polski szlaki turystyczne szczególnie warto polecić miłośnikom nordic walking na Śląsku. Są długie, ale łatwo podzielić je na odcinki i zdobywać po kolei w miarę ochoty i uznania – każdy odcinek jest pełen atrakcji.

Pierwszy z nich to Szlak Orlich Gniazd, prowadzący wśród najpiękniejszych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podążając nim, zobaczycie niezwykłe zamki, wzniesione w czasach Kazimierza Wielkiego do pilnowania polskiej granicy. Wielkie wrażenie robi zwłaszcza słynny Zamek Ogrodzieniec, uwieczniony na filmach i w serialach (możecie go zobaczyć np. w „Wiedźminie” od Netflixa). Warto też obejrzeć bliźniacze zamki w Mirowie i Bobolicach, z którymi wiąże się dziwna opowieść o dwóch braciach i czarownicy. Zamek w Bobolicach został odrestaurowany i obecnie mieści hotel, w którym można się zatrzymać.

Druga trasa, którą warto wybrać na weekendowe wycieczki nordic walking w woj. Śląskim, to Szlak Zabytków Techniki, łączący aż 43 miejsca związane z historią polskiego górnictwa, hutnictwa, energetyki, łączności i kolejnictwa. Na szlaku czekają na was zabytkowe kopalnie (np. Guido w Zabrzu), osiedla robotnicze, radiostacja w Gliwicach z najwyższa na świecie drewnianą wieżą, stary młyn, stacja wodociągowa i dwa muzea poświęcone browarom i browarnictwu. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach z najdłuższym w Polsce podziemnym spływem łodziami po zalanej sztolni została nawet wciągnięta na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nordic walking w woj. śląskim. Gdzie warto się wybrać w weekend 15 - 16 czerwca. TOP 3 trasy - Dziennik Zachodni

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży