IPT - pasek artykułowy

Trasy nordic walking w woj. wielkopolskim. Gdzie warto iść w weekend 29 - 30 czerwca. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nordic walking w woj. wielkopolskim można uprawiać w wielu miejscach. Mimo to zachęcamy do wybrania tras polecanych przez innych. We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 malownicze szlaki nordic walking w woj. wielkopolskim. Zawsze na weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Przekonaj się, jakie szlaki przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. wielkopolskim

Które ścieżki nordic walking w woj. wielkopolskim polecają mieszkańcy? My już to wiemy.

Traseo to aplikacja, w której każdy może zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo przedstawiamy Wam 3 popularne ścieżki nordic walking w woj. wielkopolskim. Znajdź najciekawszą dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 29 czerwca w woj. wielkopolskim ma być od 18°C do 27°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca w woj. wielkopolskim ma być od 20°C do 27°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 8% do 52%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Płock

  • Początek trasy: Książ Wielkopolski
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,99 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 60 min.
  • Przewyższenia: 46 m
  • Suma podejść: 72 m
  • Suma zejść: 73 m

Defacto poleca tę trasę na marsz

Trasa jak widać ma 6 kilometrów jest więc doskonała na dłuższy spacer lub bieg. Zaczyna się na starym rynku Płocka i biegnie przez zabytkową ulicę starego miasta, ulicę Grodzką gdzie znajduje się spora ilość restauracji. Następnie trasa skręca na ulicę mostową gdzie mamy możliwość podziwiać ruiny zamku płockiego oraz zabytkową katedrę. Kolejnym punktem jest stary most płocki, który przy wieczornym spacerze zachwyca oświetleniem w barwach miasta. Następnie nasza trasa biegnie brzegiem Wisły gdzie po raz kolejny możemy obserwować ruiny zamku płockiego z innej perspektywy jak i nie dawno otwarty amfiteatr. Koleją atrakcją tej trasy jest naturalnie powstałe jezioro położone u podnóża skarpy na której stoi Płock, jak i plażę gdzie odbywa się mnóstwo znanych i ciekawych festiwali jak Audioriver, Reggaeland, Cover Rock Festiwal, Festiwal Muzyki Cygańskiej. Trasa ta prowadzi na około wyżej wspomnianego jeziora a następnie czekają na nas schody po których pokonaniu znajdujemy się znów na skarpie i możemy obserwować trasę którą przebyliśmy jak i całość krajobrazu z góry. Pokonując schody znajdujemy się znów na starym mieście gdzie już tylko kilka set metrów do punku początkowego a jednocześnie końca trasy na starym rynku przed ratuszem. Po skończonym spacerze możemy udać się na ulicę Grodzką na posiłek lub ciepłą herbatę.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak bunkrów

  • Początek trasy: Rydzyna
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 25,12 km
  • Czas trwania marszu: 8 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 22 m
  • Suma podejść: 38 m
  • Suma zejść: 47 m

Powiat_Siemiatycze poleca tę trasę

Szlak rozpoczyna się przy przystanku PKS i prowadzi na północny-wschód poprzez młody las sosnowy na skraju którego znajdują się mogiły mieszkańców Słoch Annopolskich zamordowanych w 1941 roku. Piaszczysta droga prowadzi do skrzyżowania szos w pobliży zajazdu "Kmicic" (4 km). Z tąd podążamy szosą w kierunku Mielnika. Po drodze natrafiamy na pozostałości cmentarza żołnierzy poległych w czasie I Wojny Światowej. Szlak skręca w drogę żwirową (w prawo) prowadzącą do wsi Turna Duża. Przed wsią wchodzimy na ścieżkę (w lewo) wiodącą skrajem żwirowni i po przejściu 3 km trafiamy do wsi Anusin.

ANUSIN (7 km) – w pobliżu wsi bunkry pochodzące z lat 1940-41, które były częścią składową nadbużańskiego rejonu umocnionego, za Anusinem groby dwóch żołnierzy poległych w 1939 r.

Wychodząc z Anusina kierujemy się na wschód, by po przejściu około 800 m znaleźć się na rozwidleniu dróg, tu skręcamy na południowy-wschód. Na trasie widzimy wiele bunkrów.

OLENDRY (9,5 km- zabytkowe domy drewniane, za wsią ciekawy most kolejowy wzniesiony przez carskiego inżyniera Fronołowa

MAĆKOWICZE (12 km) -stary, drewniany młyn wraz z murowanym domkiem młynarza , po obu stronach pobliskiej linii kolejowej oraz nad wiodącą w stronę granicy państwa szosy znajdują się w części zniszczone radzieckie bunkry, wzniesione w latach 1940-1941

OSŁOWO (17,5 km)

ZAGÓRZE (21 km)

MIELNIK (23 km) - najwcześniejsza wzmianka o grodzie pochodzi z 1260 r.

  • zabytki

a) Góra Zamkowa z ruinami kaplicy na szczycie, pod szczytem znajdują się ruiny XVI wiecznego kościoła zamkowego.
b) Kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego murowany z lat 1913-1920 neobarokowy
c) Cerkiew p.w. Narodzenia MB Przeczystej z 1825 r.
d) Drewniana kaplica cmentarna (prawosławna) wzniesiona jako cerkiew greko-katolicka po 1776 r.
e) Synagoga, powstała ok. połowy XIX wieku

  • rezerwat roślinności ciepłolubnej
  • wyrobiska i odkrywki kopalni kredy (ciekawe okazy skamielin
    Nawiguj

To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Wieruszowskich Cmentarzach Wyznaniowych, szlak czarny

  • Początek trasy: Miejska Górka
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,21 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 11 m
  • Suma podejść: 30 m
  • Suma zejść: 31 m

Promocja_wieruszow poleca tę trasę

Atrakcje na szlaku:

Kuźnica Skakawska ul. Kępińska - cmentarz ewangelicki z końca XIX w, Wieruszów/Podzamcze/ -pomnik Powstańców Wielkopolskich, neogotycki kościół ewangelicki z 1888 r, kościół pw. Nawiedzenia NMP z l 1934-1936, Kuźnica Skakawska/św. Roch/- kościół drewniany pw. Św. Rocha z 1744 r, 2 dęby szypułkowe pomniki przyrody, grodzisko pierścionowate typu cyklowego z 700-400 lat p. n. e, Wieruszów-wzgórze zamkowe i fosa po wieruszowskim zamku, dawna Mykwa (rytualna łaźnia żydowska) 3 ćw XIX w, Zespół Klasztoru Ojców Paulinów z 1676 r, pomnik ku czci poległych w roku 1863 i w l 1939-45, cmentarz parafialny(grób powstańca styczniowego Wojciecha Hoffmana 1847-1924 r, płyta nagrobna żołnierza Wojsk Polskich Mateusza Zielonko 1811-1857, dwie kaplice cmentarne: katolicka i ewangelicka z koń XIX w), cmentarz żydowski- kirkut (zbiorowa mogiła zamordowanych w 1942 r, resztki płyt nagrobnych-macew XVIII-XX w).
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Wielkopolska dla fanów nordic walking. Pomysły na wycieczki pełne wrażeń

Na wycieczki nordic walking po Wielkopolsce proponujemy szlak budowli i kościołów drewnianych. Podążając tą trasą, połączycie wędrówki ze zwiedzaniem mniej znanych, a wyjątkowo uroczych zabytkowych obiektów. Na szlaku zobaczycie m.in. śliczne drewniane kościoły w Wełnie, Potulicach czy Obornikach, zabytkowe wiatraki (np. w Osiecznej), unikalny pałacyk myśliwski w Antoninie, dwór w Koszutach, a nawet całe skanseny dawnej zabudowy drewnianej w Russowie i Dziekanowicach.

Jeśli szukacie ciekawej trasy niedaleko Poznania, zaplanujcie wycieczkę do rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko. Nawet nie musicie opuszczać stoicy Wielkopolski, by tam dotrzeć – rezerwat znajduje się na Morasku w północnej części Poznania, przez co świetnie nadaje się na niedługie weekendowe wycieczki. Jak wskazuje nazwa, główną atrakcją są tu kratery meteorytów sprzed 5 tys. lat. Wiele z nich zalała woda i dziś przypominają raczej nieduże okrągłe jeziorka, ale nich was to nie zmyli – ziemia rezerwatu usiana jest odłamkami meteorytów. Największy fragment kosmicznej skały, jaki kiedykolwiek tu znaleziono, waży 261 kg i jest oficjalnie najcięższym meteorytem, znalezionym kiedykolwiek w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Trasy nordic walking w woj. wielkopolskim. Gdzie warto iść w weekend 29 - 30 czerwca. 3 najciekawsze trasy - Głos Wielkopolski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży