Trasy rowerowe do 18 km od Kłodzka. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 14 - 15 maja?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 18 km od Kłodzka jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 18 km od Kłodzka jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/lzf
Udostępnij:
Rozważasz wyprawę rowerową z Kłodzka? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 14 - 15 maja wybraliśmy 5 ciekawych propozycji. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 18 km od Kłodzka. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe niedaleko Kłodzka proponujemy na weekend 14 - 15 maja.

Rowerem w okolicy Kłodzka

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych w odległości do 18 km od Kłodzka, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz na wyprawę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 14 maja w Kłodzku ma być 22°C. Nie powinno padać. W niedzielę 15 maja w Kłodzku ma być 22°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Kamienny Krzyż "Marty " w Batorowie

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 62,46 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 19 min.
 • Przewyższenia: 391 m
 • Suma podjazdów: 863 m
 • Suma zjazdów: 839 m

Rowerzystom z Kłodzka trasę poleca Januszek_44

Będąc w Górach Stołowych myślimy Szczeliniec Wielki , Błędne Skały , Skalne Grzyby , ale Krzyż Marty ? o tym miejscu mało kto pewnie słyszał a jeszcze mniej osób tam było . a miejsce to owiane jest tajemnicą .
A ja ruszam do tego miejsca z Bystrzycy Kłodzkiej . Dzień trochę krótki więc ta opcja wydaje się lepsza . Droga do Polanicy Zdroju jest nudna , asfaltowa , przemierzyłem ją wiele razy . Za Polanicą zaczynają się szutrowe ścieżki po których jedzie się bardzo przyjemnie . W Górach Stołowych jeszcze wielu turystów przemierzających utarte szlaki . W końcu za Batorówkiem docieram do miejsca gdzie pozostawiam szlak rowerowy i błotnistą ścieżką podążam na skraj Małego Torfowiska Batorowskiego . Na skraju tego torfowiska znajduje się wiele głazów . Wśród nich trzeba znaleźć ten właściwy . Po kilkunastu minutach tracę wiarę ,że to jest możliwe . telefon do Feniksa , kilka porad i kawałek dalej odnajduję poszukiwany krzyż .Z wykutego w skale krzyża, pokrytym niemieckimi napisami, wynika, że w 1628 roku zamordowano w tym miejscu piętnastoletnią "cnotliwą pannę Martę Gorgi, ślubną córkę kamieniarza ze wsi Ratno Dolne". Krzyż postawiła szesnaście lat później rodzina ofiary. Z miejscem tym wiążą się także legendy ..ale o tym już w internecie można sobie poczytać . Ja ruszam w drogę powrotną .
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Piekielna pętla w Polacy Zdrój DOT163

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 7,25 km
 • Czas trwania wyprawy: 48 min.
 • Przewyższenia: 138 m
 • Suma podjazdów: 323 m
 • Suma zjazdów: 321 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kłodzka poleca Dolnoslaska_OT

Krótka charakterystyka

Rzecz dla prawdziwych twardzieli. Wszystkich co jeżdżą "trochę" mtb, a chcieliby zobaczyć jak wygląda trasa zawodów XC (XCO). Pierwszą żółtą tabliczkę znajdziemy zaraz za platformą widokową "Góralka". I w zasadzie tyle informacji wystarczy. Znaki są umieszczone wszędzie gdzie trzeba. Pętla ma około 7 km i 250 m przewyższeń. W większości biegnie ścieżkami i drogami leśnymi. O jej trudności decydują jednak odcinki z ciężkimi, zakorzenionymi i zakamienionymi, podjazdami oraz krótkie, ale wymagające technicznie, zjazdy (chyba 6-7). Autorzy zadbali o nasze samopoczucie i stosownie (w sposób anatomiczno-medyczny) oznaczyli dodatkowo te fragmenty. Zdjęcia są w kolejności jazdy.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Szalejów Dolny , Wambierzyce , Dzikowiec , Wolibórz

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 81,71 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 60 min.
 • Przewyższenia: 325 m
 • Suma podjazdów: 1 159 m
 • Suma zjazdów: 1 158 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kłodzka poleca Januszek_44

Kolejna wyprawa w poszukiwaniu krzyży pokutnych . Tym razem parkuje w Szalejewie Dolnym , niewielkiej miejscowości koło Kłodzka . Nie ma tu problemu z pozostawieniem auta . Ruszam w kierunku Wambierzyc . Pierwszy krzyż odnajduje już w Szalejewie koło kaplicy Św Anny , z tabliczki tam umieszczonej wynika ,że został on postawiony po wojnie 30 - letniej , jakoś to nie pasuje do 'kanonu " krzyży pokutnych .
Kolejne znajduje w Wambierzycach , Dzikowcu i Woliborzu . Ten w Wambierzycach ładnie zabezpieczony , opisany , ten w Woliborzu zaniedbany , zarośnięty , trudny do odnalezienia .
A tak w ogóle to trasa bardzo widokowa , poza głównymi trasami . Wspaniała przygoda
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Glacensis Singletrack Pętla Kłodzka 17,7 km i Łaszczowa 15,5 km

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 32,07 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 5 min.
 • Przewyższenia: 443 m
 • Suma podjazdów: 780 m
 • Suma zjazdów: 777 m

Trasę rowerową mieszkańcom Kłodzka poleca Januszek_44

Dziś wyruszam z przełęczy kłodzkiej . Tutaj znajduje się dość spory leśny parking na którym pomimo dość wczesnej pory stoi już kilka aut i ciągle nowe przybywają . To dobre miejsce na zdobycie Kłodzkiej Góry. Ja wyruszam na kolejnego singla , tutaj zaczyna się pętla Kłodzka . Trasa fajnie przygotowana , miejscami jakieś kałuże po ostatnich opadach , troszkę pięknych widoków z polami rzepaku w tle , Trasa biegnie sporo pod górę i z radością osiągam przełęcz Łaszczową Tu także parking i już kilka samochodów . Stąd można iść na Kłodzką Górą ale większość wybiera Obryw Skalny w Bardzie . Ja przeskakuje na pętle Łaszczową i także podążam w stronę Barda . Trasa jest bardzo widokowa na zjeździe do Barda bardzo pokręcona . Przebiega przy samym Obrywie Skalnym więc dodatkowo można sobie ten przejazd uatrakcyjnić pobytem w tym niesamowitym miejscu . W Bardzie gubię trasę i wjeżdżam na parking w Bardzie , Tutaj stacja ładowania elektrycznych rowerów. Wracam więc jakiś kilometr, odnajduje tabliczkę i za Bardem wjeżdżam w kolejną bramkę. Kończę pętle łaszczową , na przełęczy ponownie wjeżdżam w powrotną trasę na pętle Kłodzką . Na przełęczy Kłodzkiej na parkingu jest już ciasno , Wracam autem przez Kolonię Gaj . Niezapomniane przeżycie .
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Lewin Kłodzki , Kozia Hala i krzyż drwala Georga Aulicha

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 64,89 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 15 min.
 • Przewyższenia: 436 m
 • Suma podjazdów: 1 805 m
 • Suma zjazdów: 1 807 m

Januszek_44 poleca trasę rowerzystom z Kłodzka

Samochód zostawiam na parkingu przy stacji PKP w Polanicy Zdrój . Ruszam w poszukiwaniu tzw krzyża drwala , nie jest to krzyż pokutny Wykuty napis na krzyżu upamiętnia tragiczną śmierć drwala Georga Aulicha, który został przywalony przez drzewo 26 lipca 1707 roku. Poszukiwania tego krzyża trwają ponad godzinę , kluczę po lesie ciągnąc za sobą rower . Kiedy już tracę nadzieję napotykam oparty o drzewo krzyż , znowu się udało . Pogoda się pogarsza , ruszam więc w stronę Lewina Kłodzkiego . W Złotnie zatrzymuje mnie ulewa . Korzystam z wiaty przystanku PKS . Wiata pamięta chyba jeszcze czasy wczesnego Gierka , ale daje schronienie . Po jakiś czasie dołącza do mnie mieszkanka Złotna , której także z rowerem schroniła się pod wiatą . Rozmawiamy chwilę . Ja kończę posiłek i ruszam w deszczową otchłań . Koło Lewina deszcz trochę ustaje i dość szybko odnajduję kolejny krzyż na posesji budynku , oparty o taras budynku . Teraz czeka mnie trudny podjazd na Kozią Halę nad Dusznikami . Przejeżdżam przez Kocioł i wjeżdżam na teren Czech . Oleśnice v Orlickich Horach robią na mnie wrażenie . Fajnie zachowane domy i wspaniały podjazd . Przed Halą spotykam polskiego motocyklistę , któremu pomagam "przepchać" motocykl przez turystyczne przejście graniczne. W deszczu na granicy państwa odnajduję ostatni już na terenie powiatu kłodzkiego krzyż . Teraz już jazda do parkingu . Ostatnie kilka kilometrów to jazda , chociaż trudno to tak nazwać , przez Piekielną Dolinę . Faktycznie jest piekielna . Ubłocony , mokry i zmęczony docieram do auta
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 439,00 zł1 859,00 zł-24%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 1.0 Sr 28 Rubinowy Czarny Połysk 2021

1 599,00 zł1 349,00 zł-16%
miejsce #4

Indiana

Indiana Moena S1B Damski Czarny 28 2022

779,98 zł699,99 zł-10%
miejsce #6

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dwaj Panowie Pingo - wystawa malarstwa Kołpanowicz&Cruz

Wideo

Materiał oryginalny: Trasy rowerowe do 18 km od Kłodzka. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 14 - 15 maja? - Kłodzko Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strona Podróży
Dodaj ogłoszenie