Spis treści
Ścieżki rowerowe po woj. dolnośląskim
We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras rowerowych w woj. dolnośląskim, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.
Sprawdź wybrane trasy o różnym stopniu trudności. Spokojna wyprawa malowniczym szlakiem, a może coś szalonego i trudnego? W wybranych przez nas trasach każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz plan wycieczki i przygotuj się do wyjazdu.
Zanim wyruszysz na wyprawę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 21 września w woj. dolnośląskim ma być od 9°C do 21°C. Nie powinno padać. W niedzielę 22 września w woj. dolnośląskim ma być od 10°C do 22°C. Nie powinno padać.
🚲 Trasa rowerowa: Czeskie szczyty
- Początek trasy: Szczytna
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 41,48 km
- Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 26 min.
- Przewyższenia: 395 m
- Suma podjazdów: 1 654 m
- Suma zjazdów: 1 653 m
Trasę dla rowerzystów poleca JIMMYtm
Momentami trudna, ale za to bardzo ciekawa trasa. Kilka miejsc gdzie trzeba prowadzić rower, ale i kilka gdzie można się wyszaleć i podszkolić technicznie.
Wyruszamy z parkingu pod Skalnymi Grzybami w prawo i kierujemy się w stronę Karłowa oraz naszych czeskich sąsiadów. W Czechach witają nas ciekawe szlaki dla rowerzystów wraz ze żmudnym podjazdem po kamieniach, po drodze dla spragnionych znajduje się wodopój (mniej więcej w połowie podjazdu) gdzie dobry duch zostawił kubeczek. Po degustacji ruszamy na szczyt. Ale zanim się tam wdrapiemy mijamy kolejne skalne grzybki. Sam szczyt jest dość płaski ale sporo tam korzeni. Podziwiamy widoki z Bożanovskiego Spicaka i ruszamy w dół. Większość zjazdu odbywa się po szerokich kamienistych traktach. Na dole wita nas ponownie asfalt. Jeszcze kilka zdjęć szczytu i kręcimy w stronę Radkowa. Po drodze ładujemy akumulatorki czeskimi parkami w rochlikach i dalej nad zalew. Stamtąd udajemy się w stronę drogi stu zakrętów i kręcimy pod górkę. Z asfaltu uciekamy w stronę parkingu za Radkowskimi Skałami. Nareszcie koniec tego podjazdu a my jedziemy na Niknącą Łąkę. Gdy ją opuszczamy żegnają nas skalne grzyby. Teraz tylko dojazd do parkingu pod grzybkami i koniec rowerowej przygody na dziś.
W waypointach zaznaczony trudny kamienisty zjazd i początek żmudnego podjazdu asfaltem. Widoki ze szczytu Bożanovski Spicak i skalny grzyb na trasie wynagradzają trudy wycieczki :)
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Krzyże pokutne pojednania Wilków W , Dankowice , Szczawin , Ludów Śl, Podgaj , Młynica , Dębowa G
- Początek trasy: Piława Górna
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 74,63 km
- Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 22 min.
- Przewyższenia: 195 m
- Suma podjazdów: 723 m
- Suma zjazdów: 714 m
Januszek_44 poleca tę trasę rowerzystom
Kolejna trasa w poszukiwaniu krzyży pokutnych . Auto zostawiam na przydrożnym parkingu w Wilkowie Wielkim . Tu także przy kościele znajdują się dwa monolityczne krzyże pokutne . Trudno je znaleźć bo zasłonięte są przez porastające tam krzewy . Teraz ruszam w stronę Strzelina . Początkowo trasa biegnie polną nie uczęszczaną drogą . Wysoka trawa i chaszcze powodują ,że po kilku minutach mam mokre buty . Wszystko wynagradza widok na Wzgórza Strzelińskie . Po drodze w Dankowicach przy skrzyżowaniu dróg stoi kolejny krzyż . Strzelin tak naprawdę mijam bokiem a potem w okolicy Szczawina , za rowem odnajduje kolejny krzyż . Teraz już Ludów Śląski . Jeden z krzyży stoi przy miejscowym kościele . Drugi kawałek dalej na polu . Plony już zebrane więc krzyż widać z daleka .
W Podgaju krzyż znajduje się przy świetlicy . Trudno go znaleźć bo został z niego już tylko niewielki fragment przy głównych schodach .
Krzyż w Młynicy także stoi przy głównej drodze i gdyby nie wysoka kukurydza byłby piękny widok na Ślężę .Ostatni dziś krzyż to okolica Dębowej Góry . Aby się tam dostać przebija się przez gęste krzaki i mocno pod górę . Jest to chyba lepsza opcja niż jazda główną drogą
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: GLACENSIS SINGLETRACK PĘTLA TROJAK
- Początek trasy: Stronie Śląskie
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 30,36 km
- Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 26 min.
- Przewyższenia: 271 m
- Suma podjazdów: 573 m
- Suma zjazdów: 572 m
Januszek_44 poleca tę trasę rowerzystom
Trochę zimno , 3 stopnie poniżej 0 , mimo to postanawiam ruszyć w kierunku Lądka Zdroju , spróbuje przejechać nowo budowanym singlem Trojak . Trasą spacerową wjeżdżam na singiel Zdrój i tak dojeżdżam do Wielkiego Ronda . Tuż przed zjazdem z singla Zdrój zauważam ,że pętla Trojak łączy się z tym singlem . Ruszam teraz na pętlę Trojak , Jeszcze bez oznaczeń , ale nawierzchnia w porządku i wszystkie kładki już zrobione . Po kilku kilometrach zjeżdżam z singla na leśną drogę i tu mi singiel kończy . Podjeżdżam drogą do góry , ale singla nie widać , zjeżdżam więc w dół , ale tu fragment singla którym już jechałem . Zjeżdżam więc ponownie do Wielkiego Ronda i teraz wjeżdżam na tą część singla , którą wcześniej widziałem . Jadę w górę i po pewnym czasie docieram do miejsca , gdzie trwają jeszcze prace przy mostku na singlu . Panowie potwierdzają ,że brak oznaczeń i trudno znaleźć trasę . Mijam nowo budowany mostek i tak singlem docieram do Rozdroża Zamkowego , tu znowu singiel się kończy . Jest dość zimno , prószy jakiś drobny śnieg , więc raczej na "czuja " wracam w stronę domu . Okazuje się dojechałem do miejsca , gdzie wcześniej "urwał " mi się ślad . Tak więc udało się , chociaż w dziwny sposób przejechać nowy singiel
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Po gminie Miejska Górka
- Początek trasy: Wąsosz
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 49,61 km
- Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 10 min.
- Przewyższenia: 45 m
- Suma podjazdów: 122 m
- Suma zjazdów: 141 m
Plantmar poleca tę trasę
Patrząc na mapę niejeden zapyta: Po co tam jechać ? Płasko, bezleśnie, monotonnie, nudno. Istotnie rejon Miejskiej Górki z racji nieco urodzajniejszych ziem pozbawiony jest lasów, nie ma też żadnych zjazdów ni podjazdów, nie ma też wytyczonych szlaków. Są za to wyboiste polne drogi i wąskie, lokalne asfalty (ok 40 %). Gmina ta kryje jednak wiele skarbów krajoznawczych. Należą do nich te typowe jak kościoły (w tym trzy drewniane), klasztor w Goruszkach, dworki i pałace (z pałacem w Dłoni na czele), architektura folwarczna jak i takie, które budzą zdziwienie. Właśnie w Konarach znajduje się jeden z dwóch krzyży pokutnych znanych z terenu Wielkopolski, tak typowych dla krajobrazu Dolnego Śląska. W Dłoni obok ruin zabytkowego browaru z XVIII w znajdziemy nad stawem uroczy pawilon chiński. W Nieparcie zobaczyć można ruiny zamku na wyspie oraz stadninę koni a w samej Miejskiej Górce drewniany wiatrak, wiekową cukrownię i profesjonalne boisko baseballowe miejscowej drużyny. Wierzę, że to wystarczające atrakcje aby zaplanować rowerowy wypad do gminy Miejska Górka.
Korzystałem z mapy Gmina Miejska Górka (1: 30 000), którą upolować można w Urzędzie Gminy.
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: U stóp Karkonoszy DOT19 rowerem.info
- Początek trasy: Kowary
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 41,41 km
- Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 35 min.
- Przewyższenia: 445 m
- Suma podjazdów: 1 249 m
- Suma zjazdów: 1 248 m
Trasę dla rowerzystów poleca Dolnoslaska_OT
Pętla ma niecałe 42 km, ale do tego należy dodać blisko 1200 m przewyższeń i w planowaniu uwzględnić strome podjazdy. Nie klasyfikujemy jej jako klasycznego mtb, ale... prawdę powiedziawszy, jest gdzieś w pobliżu. Trasa jest bardzo efektowna i absolutnie warta polecenia. Jej mocną stroną są piękne górskie i podgórskie widoki oraz atrakcje turystyczne. Większa część przebiega drogami gruntowymi i szutrowymi dobrej jakości. Naturalnym punktem startu są Janowice Wielkie, do których dojechać można koleją.
Rudawy Janowickie
Niewielkie, ale bardzo piękne pasmo górskie. Jeśli chodzi o wyznaczone trasy rowerowe, to znajdziemy tu dwie (opisywana i DOT21), kolejne dwie (DOT20 i DOT22) trochę go zahaczają. Warto od tego zacząć poznawanie tego niezwykłego regionu. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne skałki o przedziwnych kształtach, gdzie wspinacze próbują swoich sił. Z niektórych miejsc roztaczają się efektowne panoramy na Karkonosze, Sokoliki czy Wzgórza Karpnickie. Większość terenu porośnięta jest lasami.
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Wrocław Zakrzów - Szczodre - Długołęka - Borowa
- Początek trasy: Wrocław
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 25,36 km
- Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 49 min.
- Przewyższenia: 100 m
- Suma podjazdów: 1 627 m
- Suma zjazdów: 1 589 m
Trasę rowerową mieszkańcom poleca Wielogorski
Trasa wiedzie wzdłuż spacerowego żółtego szlaku wokół Wrocławia, poprzez malownicze tereny stawów hodowlanych
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie
🚲 Trasa rowerowa: Tajemnicze Góry Sowie DOT113
- Początek trasy: Głuszyca
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 10,45 km
- Czas trwania wyprawy: 43 min.
- Przewyższenia: 230 m
- Suma podjazdów: 343 m
- Suma zjazdów: 343 m
Trasę rowerową mieszkańcom poleca Dolnoslaska_OT
Krótka charakterystyka
Trasa krótka i ,jak na standardy Strefy, łatwa. Łączy dwie krajobrazowe atrakcje w pobliżu miasta. Zaczynamy w Głuszycy i poruszamy się przeciwnie do wskazówek zegara.
Głuszyca - Skałka Cesarska
Po krótkim podjeździe trafiamy na przepiękną kaskadę XIX-wiecznych stawów na Potoku Marcowym Dużym i Małym. Zbiorniki w przeszłości były źródłem wody dla zakładów włókienniczych, teraz to miejsce rekreacyjne (wypoczynek i wędkarstwo). Póżniej czeka nas dłuższy podjazd po szerokich, utwardzonych drogach leśnych. Od Przełęczy Marcowej zaczynamy zjazd drogami (i ścieżkami) leśnymi. Tak docieramy do skał położonych nad Głuszycą.
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Pętla wokół Wrocławia szlak im. Turonia DOT69 rowerem.info
- Początek trasy: Kąty Wrocławskie
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 181,84 km
- Czas trwania wyprawy: 18 godz. i 14 min.
- Przewyższenia: 48 m
- Suma podjazdów: 921 m
- Suma zjazdów: 921 m
Trasę dla rowerzystów poleca Dolnoslaska_OT
Kultowa pętla dookoła Wrocławia o długości 182 km. Trasa bardzo ciekawa, momentami wprost znakomita. Pierwotnie wyznaczona jako wieloetapowy szlak pieszy, ale obecnie rekomendowana też dla rowerzystów. W jeździe wymaga chwilami pewnej determinacji, jeśli oczekujecie równych szerokich dróg, to... to nie polecam. Pętla ma dwa oblicza: "blisko natury" i "po ciekawych miejscach". Sporo tu wąskich ścieżek, czasem dziurawych, czasem zarośniętych. Mimo tego, a nawet dlatego, dla wrocławian obowiązkowa. Po prostu nie wypada jej nie znać. Odkryjecie zaskakująco urocze podwrocławskie okolice. Aby przystosować projekt pod potrzeby rowerzystów, pociąłem go na 4 etapy. Dobrze wychodzą też podziały na 3 i 5 części (propozycje znajdziecie na końcu tekstu). Wszędzie startujemy z podmiejskich stacji kolejowych i na nich kończymy. I, co ciekawe, za każdym razem trafiamy na stację w Leśnicy. Tam więc zaczniemy, a dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Etap 1/4
Odcinek Leśnica - Brzeg Dolny (44 km) ma naprawdę zaskakujący przebieg. Krążymy po kolejnych niewielkich lasach i odcinkach polnych. Autorzy nie zapominają jednak o aspekcie turystycznym. Zamek (i park) w Leśnicy, Winnica Jaworek w Miękini (DOT44), Zamek w Wojnowicach (DOT44), Pałace w Prężycach, Gąsiorowie i Brzegu Dolnym to najważniejsze z nich. Do tego, w praktycznie każdej miejscowości, znajdziemy interesujące kościoły parafialne. Z istotnych uwag: proponowałbym modyfikację na odcinku Lenartowice - Prężyce (tak aby przejechać obok urokliwych starorzeczy). W pierwszej części etapu dominują drogi gruntowe (czasem trochę piaszczyste), w drugiej spokojne asfalty.
Etap 2/4
Brzeg Dolny - Długołęka (48 km). Początek to absolutny klasyk, zwłaszcza że trasa biegnie bardzo blisko Odry. Czeka nas przepychanie roweru przez nasyp kolejowy oraz jazda koroną wałów. Z tym ostatnim różnie bywa, w zależności od tego, czy zostały wykoszone, czy nie. Nogawki wskazane. Od Kotowic są już asfalty. Z atrakcji po drodze trzeba wspomnieć o kąpielisku i terenach rekreacyjnych w Wałach (a także w Paniowicach) oraz miasteczku portowym w Urazie (DOT47). Środek to jazda wzdłuż Widawy, częściowo po nowych idealnie zrobionych nowych szutrach. Końcówka, najbardziej spektakularna: na rozgrzewkę stawy przed Domaszczynem, dalej genialna ścieżka wzdłuż Dobrej do Szczodrego (z Domem Łowczego) oraz park i pałac Sybilli (DOT67).
Etap 3/4
Długołęka - Siechnice (44 km). Dla mnie najlepszy kawałek z całej obwodnicy. Jego głównym walorem jest kontakt z naturą. Mimo że jesteśmy blisko wielkiego miasta, to ma się wrażenie, że poruszamy się po niezwykle spokojnym i ustronnym terenie. Jedzie się głównie po drogach gruntowych. Na początku są stawy w Borowej i Rakowie. Jest tam krótki, leśny fragment, troszkę uciążliwy do jazdy. Następne mamy Lasy Grędzińskie (Natura 2000) - po opadach bywają tam imponujące kałuże. Linię Odry przekraczamy jazem i śluzą w Ratowicach. Uwaga: do 2022 roku śluza będzie remontowana. Z tym problemem można sobie poradzić w różny sposób. Najprościej zakończyć wycieczkę w Czernicy. Można także przejść lub przejechać po kładce dla pieszych na pobliskim moście kolejowym. To ostatnie dla odpornych nerwowo, bo jest lufiasto. Odradzam tę przeprawę rodzinom z dziećmi. Na końcu crème de la crème, czyli okolice Kotowic, a szczególnie Jezioro Dziewicze. Podobnie jak w Lesie Grędzińskim, ostrożnie z wyborem tej trasy po intensywniejszych opadach. Fragment wzdłuż torów potrafi być bardzo mokry.
Etap 4/4
Siechnice - Leśnica (46 km). Spokojne domknięcie pętli to najkrótsza recenzja. Na początku, aż do Biskupic Podgórnych, jedziemy w otwartym terenie po mało ruchliwych asfaltach (dosłownie dwa krótkie fragmenty gruntowe). Najmniej przyjemne jest przekraczanie A4 przez DK 348, po której się poruszamy. Za tym fragmentem zaczyna się ostatnia część z dominującymi traktami polnymi. Z atrakcji po drodze: wieża obronna Biestrzyków, Zamek Topacz (warto tu zarezerwować przynajmniej godzinę), mijamy też Pałac Alexandrów w Samotworze (obiekt niestety od pewnego czasu zamknięty), w Smolcu też jest malownicza ruina...
Podział pętli na 3 części
1/3 Leśnica - Szewce (65 km)
2/3 Szewce - Czernica (56 km)
3/3 Czernica - Leśnica (62 km)
Podział pętli na 5 części
1/5 Leśnica - Księginice (35 km)
2/5 Księginice - Świniary (33 km)
3/5 Szewce - Borowa (32 km + dojazd 1,5 km)
3/5 Borowa - Smardzów (42 km + dojazd 1,5 km)
5/5 Smardzów - Leśnica (40 km)
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Poznaj Góry Sowie DOT82
- Początek trasy: Bardo
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 11,41 km
- Czas trwania wyprawy: 41 min.
- Przewyższenia: 116 m
- Suma podjazdów: 326 m
- Suma zjazdów: 326 m
Trasę rowerową mieszkańcom poleca Dolnoslaska_OT
Krótka charakterystyka
Pętla (niepełna) łącznikowa wiążąca system Enduro Srebrna Góra i Strefę MTB Sudety z Glacensis Singletrack. Pomijając funkcję logistyczną oferuje wyjątkowo ciekawy widok na Twierdzę Srebrnogórską i Ostróg. Raczej łagodna. Przeciwnie do wskazówek zegara.
Rozjazd - p. Wilcza - rozjazd
Odcinek poprowadzony, nieprzyzwoicie równą i gładką, szutrową autostradą. Pokonujemy go w obu kierunkach. Na Przełęczy Wilczej możemy "przesiąść się" na Pętlę Wilczą (Glacensis Singletrack).
🚲 Trasa rowerowa: Rowerowy objazd najbliższej okolicy
- Początek trasy: Stronie Śląskie
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 21,63 km
- Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 51 min.
- Przewyższenia: 222 m
- Suma podjazdów: 593 m
- Suma zjazdów: 590 m
Rowerzystom trasę poleca Januszek_44
Trochę zimno i opadająca mgła powoduje ,że jest mokro . Ale kawałeczek zawsze da się pojeździć . Ze Stronia Śl ruszam trasą spacerową oznaczoną nr 4 . Tak dojeżdżam do drogi krzyżowej i kaplicy Pod Suszycą . Miejsce oddalone od siedlisk ludzkich , opisane na tablicach . Szlak spacerowy skręca w prawo a ja jadę w kierunku Nowej Morawy . Zjeżdżam z drogi ponieważ dostrzegam coś co pod lasem rodzi moje zdziwienie . Wygląda to jak grób ułożony z kamieni polnych . Jest krzyż , świeże kwiaty , znicze ...w wiosce mówią ,że to z okresu II wojny światowej , dbają o to mieszkańcy narodowości niemieckiej. Od tego miejsca na Bolesławów rozciąga się przepiękny widok . Z Bolesławowa , skrótem przez pola dostaje się do Kletna , u jeszcze zabytkowa dzwonnica ...i czas wracać
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!
Wycieczka rowerowa - jak się przygotować?
Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego pamiętaj, by zadbać o swój jednoślad. Przegląd powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. Można samodzielnie dbać o sprzęt, lub oddać go w ręce specjalistów. W serwisach rowerowych oferowane są kompleksowe usługi serwisowe.
Im lepiej będziesz dbać o rower, tym dłużej Ci on posłuży. Poza tym dobry stan techniczny przekłada się na bezpieczną jazdę. Jest to więc bardzo istotne.
Co najmniej raz na rok powinno się sprawdzić:
- napęd, przerzutki, linki, hamulce
- koła
- łańcuch
Wydawałoby się, że dbanie o rower to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o swój jednoślad, potrzebny jest szereg czynności. Jednak na pewno przełoży się to na komfort jazdy oraz długotrwałą sprawność roweru.
Jeśli zadbałeś już o rower, pozostało Ci jedynie zaplanowanie trasy i można ruszać w drogę!
Co zabrać na rower?
W zależności od tego, jak długą planujesz wycieczkę, będzie zależeć Twoja lista rzeczy do zabrania ze sobą. Oczywiście na krótkie, jednodniowe wycieczki rowerowe, nie potrzebujemy wielu rzeczy. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli planujemy dłuższą wyprawę.
Na wycieczkę rowerową warto ze sobą zabrać:
- wodę
- czapkę z daszkiem lub zwykłą
- rękawiczki na rower
- uchwyt na telefon do roweru
- kask
- okulary
Oczywiście lista rzeczy na rower będzie zależeć od indywidualnych preferencji. Podstawą będzie wygodny strój sportowy oraz buty. Bardzo wygodną opcją są specjalne majtki, spodenki lub legginsy na rower, które są bardzo miękkie, dzięki czemu możemy uniknąć obtarć i większego bólu.
Czapka z daszkiem świetnie sprawdzi się w słoneczny dzień, natomiast zwykła w chłodniejsze dni. Rękawiczki rowerowe zapobiegną obtarciom rąk, a okulary będą chronić Twoje oczy nie tylko przed promieniami słonecznymi ale również przed owadami.
Uchwyt na telefon będzie przydatny, jeśli chcesz swoją trasę śledzić w aplikacji. Kask jest istotny dla Twojego bezpieczeństwa.
Inne przydatne akcesoria: uchwyt na bidon oraz bidon na wodę, nóżka do roweru, zapięcie do roweru, plecak lub saszetka, a także oświetlenie.
Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę lista będzie znacznie dłuższa. Musisz pomyśleć, choćby o ubraniach na zmianę czy podstawowych narzędziach, które będą przydatne, jeśli rower ulegnie małej usterce (np. łyżki do opon cyz dętka zapasowa).
Dolny Śląsk — Raj dla Rowerzystów
Dolny Śląsk to malowniczy region w południowej Polsce, który oferuje różnorodne trasy dla rowerzystów o różnym poziomie zaawansowania.
Dla rodzin z dziećmi idealnym miejscem na relaksujące wycieczki są kompleksy Stawów Milickich oraz parki krajobrazowe, takie jak Przemkowski, Doliny Bobru, Chełm, Rudawski czy Dolina Bystrzycy. Amatorzy rowerów górskich z pewnością znajdą coś dla siebie w unikalnym systemie singletracków, czyli specjalnie przygotowanych trasach prowadzących przez lasy, które znajdują się w okolicach dolnośląskich miast takich jak Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Pogórze Kaczawskie oraz Kotliny Kłodzkiej.
Nie brakuje też atrakcji dla entuzjastów rowerowych wyzwań. Góry Izerskie to idealne miejsce dla tych, którzy pragną podziwiać piękne krajobrazy i jednocześnie przeżyć prawdziwe rowerowe przygody.
Dolny Śląsk to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy pragną odkrywać piękno regionu na dwóch kółkach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?