MKTG IPT - pasek artykułowy

Uwaga! Trwają prace saperskie w rejonie szlaków do Wodospadu Szklarki w Karkonoszach

Eliza Ciepielewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jeśli planujesz wycieczkę do Wodospadu Szklarki, musisz uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na prace saperskie szlaki prowadzące do popularnej atrakcji w Karkonoszach są zamknięte. Dowiedz się, co dzieje się w tym regionie i jak długo potrwa ta sytuacja.

Spis treści

Prace saperskie w Karkonoszach. Które szlaki są zamknięte?

Jeśli planujesz wędrówkę po Karkonoszach, musisz przygotować się na utrudnienia. Nadleśnictwo Śnieżka poinformowało, że w okolicach wodospadu Szklarki rozpoczęły się prace saperskie. Z tego powodu niektóre szlaki turystyczne zostały zamknięte, a obszar objęty zakazem wstępu pozostanie niedostępny aż do końca roku.

Szlaki w rejonie Wodospadu Szklarki w Karkonoszach zostały zamknięte. Trwają prace saperskie, które mają na celu oczyszczenie terenu z niebezpiecznych niewybuchów. Sprawdź, jak długo potrwa zamknięcie i które trasy są niedostępne.
Szlaki w rejonie Wodospadu Szklarki w Karkonoszach zostały zamknięte. Trwają prace saperskie, które mają na celu oczyszczenie terenu z niebezpiecznych niewybuchów. Sprawdź, jak długo potrwa zamknięcie i które trasy są niedostępne. MARCIN OLIVA SOTO

W ramach prac saperskich, których celem jest oczyszczenie terenu z niewybuchów, zamknięto dwa popularne szlaki prowadzące do wodospadu Szklarki:

  • Zielony szlak pieszy z Michałowic do wodospadu,

  • Niebieski szlak pieszy z Piechowic do wodospadu.

Zamknięcie szlaków do Wodospadu Szklarki potrwa do końca 2024 roku. Zaleca się unikanie obszaru objętego pracami i śledzenie komunikatów Nadleśnictwa, które na bieżąco informuje o postępach.
Zamknięcie szlaków do Wodospadu Szklarki potrwa do końca 2024 roku. Zaleca się unikanie obszaru objętego pracami i śledzenie komunikatów Nadleśnictwa, które na bieżąco informuje o postępach. Nadleśnictwo Śnieżka

Dodatkowo wszelkie ścieżki leśne w pobliżu tych tras są również niedostępne. Nadleśnictwo prosi turystów o unikanie tego obszaru, gdyż nie ma możliwości wyznaczenia dogodnego obejścia.

Prace saperskie potrwają od 10 września do 31 grudnia 2024 roku, dlatego warto unikać wycieczek w ten rejon Karkonoszy. Nadleśnictwo prosi o nieplanowanie wypraw na zamknięte szlaki i zachowanie ostrożności.

Skąd niewybuchy w tym rejonie?

Okolice wodospadu Szklarki znane są lokalnie jako „dolina śmierci” lub „sowieckie doły”. To miejsce, gdzie w 1945 roku wojska radzieckie składowały amunicję przejętą z fabryki TW Dynamite (Dynamit-Fabrik) w Piechowicach. Pociski wywożone były do lasu między Szklarską Porębą a Michałowicami.

Choć teren był rozminowywany po wojnie, ostatnie odkrycia niewybuchów wskazują na to, że prace nie były wystarczająco dokładne.

Prace saperskie w rejonie wodospadu Szklarki potrwają do 31 grudnia 2024 roku. Planując wędrówki po Karkonoszach, pamiętaj o zamkniętych trasach i wybierz alternatywne szlaki. Unikaj terenów objętych zakazem wstępu, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Źródła: Karkonoski Park Narodowy, szklarska.wroclaw.lasy.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży