Spis treści
- Wakacje all inclusive – letnia miłość Polaków
- All inclusive – co kraj to obyczaj
- All inclusive, czyli pieniądze rozsądnie wydane
- Zagraniczne wakacje all inclusive to już nie luksus, lecz podstawowa potrzeba
- Popularność wakacji all inclusive nie słabnie. Niestraszne im epidemie i wojny
- Wakacje all inclusive w Polsce. Już trend czy jeszcze eksperyment?
- COVID-19 pomógł nowej formule wakacji w kraju
- Oferta wakacji all inclusive w Polsce stale się powiększa
- Polskie all inclusive – gdzie warto się wybrać?
- Ile kosztują wakacje all inclusive w Polsce?
- All inclusive w Polsce – warto się pospieszyć
- Gdzie szukać wakacji i urlopów all inclusive w Polsce?
Wakacje all inclusive – letnia miłość Polaków
Wakacje all inclusive to wygodna forma wypoczynku. Wykupienie tego rodzaju oferty zdejmuje z turystów ciężar samodzielnej organizacji wakacji i daje im dostęp do dodatkowych usług w cenie wycieczki.
Nic dziwnego, że przeszło 70% polskich turystów udających się na zagraniczne wakacje wybiera oferty all inclusive, a odsetek ten stale rośnie już od ponad dekady.
Istnieje kilka odmian wakacji all inclusive, dlatego zawsze warto zapoznać się ze szczegółami oferty, by przekonać się, co właściwie wchodzi w cenę wycieczki.
- Najczęściej wakacje all inclusive to pobyt w hotelu lub kurorcie z bezpłatnymi posiłkami i napojami, alkoholowymi lub bezalkoholowymi, dostępnymi w określonych godzinach lub bez limitu czasowego.
- Wersja all inclusive soft zapewnia najczęściej tylko napoje bezalkoholowe,
- Wersja plus lub ultra daje dostęp do baru, czasem przez 24 godziny na dobę.
All inclusive – co kraj to obyczaj
Adrianna Rudaniecka z biura podróży Traveliada uczula klientów, by zawsze upewniali się, co dokładnie wchodzi w skład danej oferty all inclusive. Szereg usług w opcji all inclusive może być jednak dodatkowo płatne, np. dostęp do sauny, pokoju gier, czasem do wifi. All inclusive najczęściej nie uwzględnia też napiwków w restauracjach.
- W skład ofert all inclusive z reguły wchodzi śniadanie, obiad, kolacja oraz napoje bezalkoholowe i alkoholowe w określonych godzinach w zależności od hotelu – mówi ekspertka Traveliady. - Większość hoteli oferuje również podwieczorek lub bary serwujące w określonych godzinach lody i przekąski. Czasem w ofercie są również inne atrakcje, np. sauna, niektóre sporty, animacje itd. All Inclusive może trwać przez całą dobę albo przez 12 godzin np. do godziny 22. Im lepszy hotel, im więcej ma, gwiazdek tym all inclusive jest bardziej rozbudowane.
Turyści powinni zwracać uwagę na szczegóły oferty także dlatego, że wiele krajów ma odmienne standardy dotyczące all inclusive.
- Każdy kraj, do którego jedziemy, w inny sposób prezentuje formę all inclusive – mówi Rudaniecka. - Jednak zasada podstawowa jest prosta: w skład ofert all inclusive z reguły wchodzi śniadanie, obiad, kolacja oraz napoje z alkoholem lub bez, w określonych godzinach.
Więcej o różnych wariantach all inclusive i praktycznych poradach dla turystów możecie przeczytać w poniższym artykule:

All inclusive, czyli pieniądze rozsądnie wydane
Popularność wakacji all inclusive opiera się nie tylko na wygodzie, ale i oszczędnościach, jakie może wygenerować ta forma wypoczynku.
- Trzeba powiedzieć, że all inclusive jest formą oszczędności i racjonalizowania wydatków, a nie rozpasania czy nadmiernego luksusu – mówi Jarosław Kałucki, ekspert z biura Travelplanet. - Kiedyś owszem, wielu turystów uważało oferty all inclusive za niepotrzebny wydatek, ale z czasem zorientowali się, że bez all inclusive ich wakacje stają się droższe, bo za napoje do posiłków i inne usługi trzeba było płacić osobno. Euro tu, euro tam i w końcu zbierała się istotna kwota, dodatkowy wydatek.