IPT - pasek artykułowy

Wakacje do 2000 zł? To możliwe: Bułgaria, Hiszpania, Tatry, Bałtyk i inne propozycje. Gdzie wakacje 2022 są najtańsze?

Emil Hoff
Emil Hoff
Mimo szalejącej drożyzny można jeszcze pojechać na wakacje w sierpniu i wrześniu 2022 za umiarkowaną cenę. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd do 2000 zł i gdzie można wypocząć tanio i wygodnie. Nie ograniczamy się do wczasów pod gruszą w Polsce - wśród naszych propozycji znajdziecie także tanie wakacje w Bułgarii, Hiszpanii czy Grecji, a ponadto pomysły na citry breaki i wypoczynek nad morzem i w górach.
Mimo szalejącej drożyzny można jeszcze pojechać na wakacje w sierpniu i wrześniu 2022 za umiarkowaną cenę. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd do 2000 zł i gdzie można wypocząć tanio i wygodnie. Nie ograniczamy się do wczasów pod gruszą w Polsce - wśród naszych propozycji znajdziecie także tanie wakacje w Bułgarii, Hiszpanii czy Grecji, a ponadto pomysły na citry breaki i wypoczynek nad morzem i w górach. Oleg_P, iStock / Getty Images Plus, zdjęcie ilustracyjne
Wakacje 2022 upływają pod znakiem drożyzny. W tym roku turyści narzekają już nie tylko na „paragony grozy”, otrzymywane w popularnych kurortach, ale też na ceny benzyny i słabnącą siłę nabywczą złotówki. Mimo to da się spędzić nawet w tym sezonie wakacje za niewygórowaną cenę. Już ok. 2000 zł od osoby może wystarczyć, by spędzić kilka dni z partnerem w słonecznej Bułgarii, Grecji czy Hiszpanii, albo nad polskim morzem lub w górach. Zebraliśmy dla Was propozycje tanich wakacji 2022. Gdzie najtaniej wypocząć w sierpniu i wrześniu, na co zwrócić uwagę, planując wycieczkę? Podpowiadamy.

Spis treści

Tanie wakacje. Wyjazd za 2000 zł jest możliwy

W obecnym sezonie, upływającym pod znakiem drożyzny, 2000 zł za wakacje może wydawać się niewielką kwotą. Wystarczy jednak przeszukać oferty i pójść na kilka ustępstw, by móc spędzić kilka dnia dni na błogim wypoczynku z dala od domu za tę niewygórowaną cenę.

W tym roku za 2000 zł raczej nie zdołamy zorganizować sobie rodzinnych wczasów, jednak jest możliwe wybranie się na wakacje we dwoje. Jeśli każde z Was zdecyduje się wyłożyć do 2000 zł (czasem sporo mniej!), możecie spędzić nawet 5 dni w egzotycznym kraju lub jednym z polskich kurortów nad morzem lub w górach.

Poniżej radzimy, na co zwracać uwagę, szukając tanich wakacji na sierpień i wrzesień 2022 i podsuwamy kilka propozycji atrakcyjnych i tanich kierunków.

Na co zwracać uwagę, planując wakacje do 2000 zł?

Tego lata wakacje all inclusive za granicą nie należą do najtańszych, można jednak znaleźć oferty na sierpień i wrzesień w przystępnych cenach.

Są jednak haczyki. Na co zwracać uwagę, planując tanie wakacje 2022?

  • Dojazd. Tanie wakacje all inclusive np. na południu Europy często nie uwzględniają dojazdu – turyści muszą sami dostać się w wybrane miejsce. Przy obecnych cenach paliwa koszty podróży samochodem mogą okazać się bardzo wysokie, jednak w wielu przypadkach można trafić na tanie bilety lotnicze, które pozwolą dostać się np. do Hiszpanii w miarę tanio i cieszyć wakacjami.
  • All inclusive. Oferty wakacji all inclusive są opłacalne, pod warunkiem, że uwzględniają transport na miejsce, np. cenę biletów lotniczych. Jeśli tak nie jest, być może nie uda się znaleźć żadnej sensownej oferty do 2000 zł za osobę. Koszty można jednak zmniejszyć, rezygnując z oferty all inclusive, rezerwując tylko hotel, a potem organizując sobie wyżywienie i atrakcje na własną rękę.
  • Termin. Można znaleźć tanie oferty wakacji na sierpień 2022, jednak często wycieczki all inclusive lub same pobyty w hotelach są w tym miesiącu droższe o ok. 200-300 zł niż w późniejszym, wrześniowym terminie. Dotyczy to także biletów lotniczych. Może warto rozważyć poczekanie z urlopem do września, by wybrać się wtedy na dłuższy i tańszy urlop?

Okazja na świetną zabawę nad wodą

Materiały promocyjne partnera

Gdzie najtajniej na wakacje 2022? Wyjazdy zagraniczne już za 2000 zł

Bułgaria

Nadal można znaleźć tanie oferty wakacji all inclusive w Bułgarii na sierpień i wrzesień 2022. Biura podróży kuszą wycieczkami do Burgas i Słonecznego Brzegu, gdzie pogoda dopisuje i nie brak kurortów turystycznych w różnym standardzie, więc każdy może znaleźć coś na własną kieszeń. Oferty all inclusive najczęściej jednak wymagają od uczestników samodzielnej organizacji dojazdu. Do Słonecznego Brzegu najłatwiej dostać się z Burgas, gdzie znajduje się port lotniczy.

  • Cena All inclusive w Bułgarii (5-7 dni) bez dojazdu: 700 – 1500 zł za osobę
  • Bilet lotniczy do Burgas w obie strony: ok. 830 zł za osobę (trzeba szukać okazji)
  • Cały koszt: ok. 1600-2300 zł za osobę.

Jeśli zdecydujemy się na zwykłe zakwaterowanie, bez all inclusive, koszty mogą zamknąć się w kwocie ok. 500-700 zł za osobę, co oznacza, że będziemy mogli sfinansować sobie także wyżywienie i atrakcje.

Bułgaria to obecnie chyba najpopularniejszy kierunek wakacji all inclusive w polskich biurach podróży. Można jednak sporo oszczędzić, decydując się na
Bułgaria to obecnie chyba najpopularniejszy kierunek wakacji all inclusive w polskich biurach podróży. Można jednak sporo oszczędzić, decydując się na wyżywienie we własnym zakresie. valio84sl, iStock / Getty Images Plus

Hiszpania

Można znaleźć oferty krótkich wakacji 2022 na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii w sierpniu i wrześniu 2022 w cenie 1300-1400 zł za 5 dni w niezłym hotelu w wariancie all inclusive. Biura podróży organizują polskim turystom pobyty np. w Calella czy Santa Susanna.

Znowu trzeba jednak wziąć pod uwagę koszty własnego transportu. Najłatwiej dostać się na Costa Brava z Girony. Bilety w obie strony mogą kosztować od 400 zł (okazja) do 900 zł za osobę. Jeśli więc mamy szczęście, może spędzić wakacje all inclusive w Hiszpanii jeszcze w sierpniu lub już we wrześniu za ok. 1700-2300 zł.

Grecja

Nawet i do Grecji można polecieć w tym sezonie całkiem tanio. Polskie biura podróży oferują np. wypoczynek w miejscowości Paralia na riwierze olimpijskiej.

Częściowe all inclusive kosztuje ok. 1500 zł za osobę. Oferty najczęściej nie uwzględniają wyżywienia, ale wliczony jest koszt przelotu np. z Katowic. To oznacza, że z budżetu 2000 zł na osobę zostanie nam jeszcze 500 zł na wyżywienie.

Tunezja

Tunezja i Turcja to popularne i egzotyczne kierunki. W ich przypadku zmieszczenie się w kwocie 2000 zł nie jest możliwe, ale da się zorganizować wakacje za niewiele większą cenę.

Polskie biura podróży oferują np. wczasy all inclusive w miejscowości Monastyr za 1200 zł bez dojazdu. Bilety lotnicze do Monastyru w sierpniu i wrześniu kosztują ok. 1200 zł od osoby, a więc łączna cena za tygodniowe wakacje w Tunezji może wynieść 2400 zł za osobę.

Tunezja jest stosunkowo droga, ale jeśli zdecydujecie się zwiększyć budżet do ok. 3000 zł za osobę, możecie spędzić przyjemny tydzień na pięknych afrykańskich
Tunezja jest stosunkowo droga, ale jeśli zdecydujecie się zwiększyć budżet do ok. 3000 zł za osobę, możecie spędzić przyjemny tydzień na pięknych afrykańskich plażach. CJ_Romas, iStock / Getty Images Plus

Turcja

Bilety lotnicze do Turcji są dość drogie w sierpniu, ale nieco tanieją we wrześniu. Można znaleźć oferty wrześniowych wakacji w kurorcie Alanya za ok. 1500 zł. Do tego trzeba jednak doliczyć właśnie koszty przelotów (do miasta Antalya), a potem jeszcze transportu do samego kurortu, ok. 1500 zł.

Wakacje w Turcji w sierpniu lub wrześniu przekraczają wiec budżet 2000 zł, ale nie robią dziury w kieszeni.

Wakacje w Polsce do 2000 zł. Kurorty nad morzem i w górach, zwiedzanie miast

Jeśli nie macie ochoty na dalekie wojaże, możecie spędzić wakacje lub urlop w Polsce. Jeśli luksusy nie są dla Was najważniejsze, nie brak tanich ofert noclegowych w każdym zakątku kraju, nawet w popularnych kurortach nad morzem i w górach, jak Kołobrzeg, Sopot i Zakopane.

Koszty dojazdu

Do cen noclegu trzeba oczywiście doliczyć koszty dojazdu. Polacy najczęściej podróżują po kraju samochodami. Obecnie (9 sierpnia 2022) cena paliwa jest niższa niż jeszcze przed miesiącem, ale nadal wynosi ok. 6,95 zł za litr benzyny Pb95. Samochód osobowy spala przeciętnie 6 l benzyny na 100 km, co oznacza koszt ok. 42 zł.

Polska ma ok. 850 km wzdłuż i wszerz. Oznacza to, że nawet jeśli będziecie musieli pokonać pół Polski, by dojechać do celu, za przejechanie ok. 400 km zapłacicie mniej więcej 170 zł. W dodatku koszty paliwa można podzielić przez liczbę pasażerów, co daje raptem 85 zł na osobę, jeśli jedziecie tylko we dwoje.

Do większość miast i kurortów można też dostać się koleją i autobusami. Przygotowaliśmy dla Was poradnik o miejscach na wakacje bez samochodu.

Wakacje nad Bałtykiem wcale nie muszą być bardzo drogie. Jeśli nie szukacie luksusów i chętnie sami zorganizujecie sobie wyżywienie, tydzień w Sopocie
Wakacje nad Bałtykiem wcale nie muszą być bardzo drogie. Jeśli nie szukacie luksusów i chętnie sami zorganizujecie sobie wyżywienie, tydzień w Sopocie wcale nie musi zrujnować Waszego budżetu. Przemyslaw Swiderski / Polska Press

Morze i góry na wakacje 2022 w Polsce

W sierpniu i wrześniu można spędzić ok. 5 dni na wakacjach w różnych miejscowościach w Polsce za niewygórowaną cenę.
Jeśli ciągnie Was nad Bałtyk, w Sopocie możecie spędzić wczasy all inclusive za ok. 1200 zł za osobę. Jeśli zdecydujecie się na sam nocleg i wyżywienie we własnym zakresie, ceny robią się jeszcze bardziej zachęcające. W Sopocie można wypoczywać przez 4 dni nawet za ok. 700 zł od osoby, w Mielnie za 540.

Wakacje z wyżywieniem we własnym zakresie można spędzić także w górach. Cena noclegu w Zakopanem w pokoju 2-osobowym może wynieść między 600 a 1000 zł za 4 noce, w Karpaczu taniej, ok. 600 zł, a w Górach Świętokrzyskich można znaleźć oferty w pensjonatach nawet za niecałe 400 zł od osoby za 4 noce.

Jeśli marzy Wam się relaks w sanatorium, pobyty w Świeradowie-Zdroju także nie są przesadnie drogie. Przez ok. tydzień można wypoczywać np. w Sanatorium St. Lukas lub w hotelu z wodnym placem zabaw Interferie Aquapark Sport Malachit w cenie 1400-1650 zł od osoby, z wyżywieniem, ale bez dojazdu.

City break w jednym z polskich miast to świetny pomysł na weekend lub urlop. Warszawa słynie z wielu atrakcji, zabytków i intensywnego nocnego życia
City break w jednym z polskich miast to świetny pomysł na weekend lub urlop. Warszawa słynie z wielu atrakcji, zabytków i intensywnego nocnego życia. Szymon Starnawski /Polska Press

City break w Polsce do 2000 zł

Stosunkowo tanio można spędzić urlop lub wakacje w jednym z polskich miast. Nie brakuje w nich przecież atrakcji, a city break np. w Warszawie czy Krakowie to świetny pomysł na wypoczynek dla fanów wielkomiejskiej atmosfery i zabytków.

W sierpniu można spędzić ok. 4 dni w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu w cenie 500-1000 zł za noclegi bez wyżywienia. Najdrożej jest w Warszawie, ale inne, mniejsze miasta, mają atrakcyjniejsze ceny, np. 4 noce w pięknym Toruniu można spędzić za niecałe 400 zł.

Mimo szalejącej drożyzny można jeszcze pojechać na wakacje w sierpniu i wrześniu 2022 za umiarkowaną cenę. Podpowiadamy, jak zorganizować wyjazd do 2000 zł i gdzie można wypocząć tanio i wygodnie. Nie ograniczamy się do wczasów pod gruszą w Polsce - wśród naszych propozycji znajdziecie także tanie wakacje w Bułgarii, Hiszpanii czy Grecji, a ponadto pomysły na citry breaki i wypoczynek nad morzem i w górach.

Wakacje do 2000 zł? To możliwe: Bułgaria, Hiszpania, Tatry, ...

Źródła: wakacje.pl, kayak.pl

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży