Warszawa z dzieckiem. Prezentujemy najlepsze pomysły na rodzinny weekend w stolicy

Emil Hoff
Emil Hoff
Eksponat z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Eksponat z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Szymon Starnawski
Udostępnij:
Lato w mieście, ferie zimowe, a może po prostu rodzinny wypad do stolicy? Warszawa oferuje moc atrakcji dla całej rodziny na każdą okazję. Warszawa z dzieckiem, nawet małym, wcale nie musi być nudna, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać przygód. Podpowiadamy, jak zwiedzać Warszawę z dzieckiem, by spędzić czas radośnie i pożytecznie.

Spis treści

Warszawa to miasto przyjazne dzieciom, a w każdym razie od lat władze metropolii starają się wprowadzać udogodnienia dla rodziców i atrakcje dla ich pociech, gdzie się tylko da. Dzięki temu niemal wszędzie w mieście znaleźć można miejsca, gdzie cała rodzina, nawet z małym dziećmi, może się zrelaksować, zabawić i przeżyć niejedną wspólną przygodę.

Warszawskie atrakcje, które na pewno przypadną do gustu dzieciom, ale zachwycić mogą także dorosłych, to zarówno piękne parki, obiekty sportowe, niezwykłe place zabaw, jak i niesamowite muzea i teatrzyki, piękne galerie, centra nauki i sztuki. Warszawa z dzieckiem może mieć wiele twarzy i oferuje tak różnorodne atrakcje, że na pewno każda rodzina znajdzie tutaj coś dla siebie.

Warszawa z dzieckiem: Hangar 646, czyli dzień w parku trampolin

Weekend w Warszawie z dzieckiem powinien dostarczyć rozrywki i zabawy dla wszystkich uczestników wycieczki. Dzieci są bardzo wymagające pod tym względem, przyjrzymy się więc, gdzie w Warszawie możemy zapewnić im rozrywkę z prawdziwego zdarzenia.

Zacznijmy od tego, co dzieci lubią najbardziej – zabaw i sportów. Hangar 646 to najsłynniejszy warszawski park trampolin. Można tu poćwiczyć skoki, salta i wszelkie akrobacje w bezpiecznych warunkach i pod okiem doświadczonych trenerów. Dzieciaki uwielbiają skakać do basenów z gąbkami, odbijać się na trampolinach i batutach.

Hangar 646 to popularna atrakcja wśród osób w niemal każdym wieku i może warto, by rodzice dołączyli do swoich pociech, pozwalając sobie na odrobinę szaleństwa w tym niezwykłym miejscu?

Hangar 646 działa w trzech dzielnicach Warszawy: na Mokotowie, Gocławiu i Targówku. Należy zarazerwować wstęp. Bilety kosztują od 24 zł, ale dla szkół i przedszkoli obowiązuje zniżka.

Wizytę w Hangarze 646 zarezerwujecie na oficjalnej stronie parku trampolin.

Warszawa z dzieckiem: Fun Park Digiloo dla małych i dużych

Komu spodobały się harce w Hangarze 646, ten na pewno pokocha Fun Park Digiloo. Dla aktywnych dzieci to spełnienie marzeń: wielka hala wypełniona drabinkami, tunelami, trampolinami, linami i siatkami do wspinaczki. Jest też basen z piłkami i strefa malucha, gdzie najmłodsi mogą się bawić bezpiecznie i bez ryzyka zderzenia ze starszymi dziećmi.

Atrakcje Fun Parku przypadną do gustu przede wszystkim dzieciom, ale dorośli mogą spędzić miło czas w kawiarni, popijając rozgrzewające napoje. Warszawa z dzieckiem może być dla jego opiekuna Warszawą z kawą i miłą pogawędką.

Bilet wstępu na godzinę do parku linowego Digiloo kosztuje 19 zł, za dwie godziny 33 zł, a bilet bez limitu czasowego 39 zł. W piątki, soboty, niedziele i święta ceny są wyższe - odpowiednio 25, 39 i 49 zł. Opiekunowie dzieci wchodzą gratis.

Aktualne informacje o Fun Parku Digiloo można sprawdzić na jego oficjalnej stronie internetowej.

Warszawa z dzieckiem: Park Rozrywki Julinek w Lesznie, czyli harce pod gołym niebem

Odpowiednikiem Fun Parku Digiloo, ale zorganizowanym na otwartym powietrzu, jest Park Rozrywki Julinek w podwarszawskiej wsi Leszno. To największy park linowy w Polsce. Dzieciaki mogą się wspinać, skakać po ogromnych pluszakach, a na odważnych czeka zjeżdżalnia wodna wysokości 12 metrów i długości ponad 13 metrów!

Park Julinek obecnie czynny jest w weekendy. Bilet wstępu bez atrakcji kosztuje 10 zł, z atrakcjami 58 zł, a z atrakcjami po godz. 15:00 - 39 zł. Specjalny bilet urodzinowy kosztuje tylko złotówkę, można go kupić za okazaniem dokumentu potwierdzającego datę urodzin.

Z cennikiem Parku Julinek możecie zapoznać się na oficjalnej stronie.

Warszawa z dzieckiem: PGE Narodowy to emocje dla całej rodziny

Warszawski Stadion Narodowy to atrakcja dla dorosłych i dzieci. Trybuny i murawę można zwiedzać z całą rodziną po jednej z wielu różnych tras w ramach wycieczki z przewodnikiem. Na nieco starsze dzieci czeka z kolei tor gokartowy, a zimą – wielkie lodowisko w samym centrum niezwykłego obiektu!

Wizyta na warszawskim Stadionie Narodowym to prawdziwa gratka dla fanów sportu w każdym wieku. Warszawa z dzieckiem rzadko bywa bardziej ekscytująca!

Ceny wycieczek po PGE Narodowym zależą od liczby uczestników i trasy. Można się z nimi zapoznać na dedykowanej stronie internetowej. Ceny przejażdżk gokartem po torze wyścigowym wahają się w zależności od konkretnej daty i godziny. Happy hours wypadają od poniedziałku do piątku między 14:00 a 17:00, wtedy za 8 minut jazdy płaci się 39 zł. Cennik dostępny jest tutaj.

Warszawa z dzieckiem na sportowo: Klub Tenisowy i Narciarski Sporteum

Od zabawy przejdźmy do sportu z prawdziwego zdarzenia, który przecież dla dzieci też jest zabawą, i to jedną z najlepszych i najzdrowszych. Warszawa z dzieckiem może i powinna być Warszawą na sportowo!

Idealnym miejscem, by rozbudzić w dziecku miłość do sportu, jest warszawskie Sporteum. Ten sportowy ośrodek na Białołęce to raj dla aktywnych dzieci. Latem króluje tu tenis ziemny, a zimą jazda na nartach. Piękne, zielone tereny to idealne miejsce na spacery dla całej rodziny.

Co więcej, w Sporteum można organizować imprezy okolicznościowe, np. urodziny dla dzieci, połączone z mocą sportowych atrakcji, oferowanych przez ośrodek. To świetna alternatywa dla kolejnych nudnych urodzin w fastfoodzie albo basenie z piłkami.

Spacer po terenach Sporteum jest darmowy, ale za udział w grach i szkoleniach płąci się według obowiązującego cennika. Cena zorganizowania urodzin w Sporteum waha się w zależności od konkretnego tematu przewodniego i opcji dodatkowych. Koszty można sprawdzić w osobnym cenniku.

Warszawa z dzieckiem: Park Wodny Warszawianka, czyli zabawy z pluskiem

Kto zamiast tenisa czy nart woli pływanie, powinien koniecznie odwiedzić park wodny na Warszawiance lub Moczydło na Woli.
Te obiekty oferują moc wodnych wrażeń dla całej rodziny. Najmłodsi mogą potaplać się w brodzikach i zażyć lekcji pływania, nieco starsi mają do dyspozycji cały wodny plac zabaw, a nawet basen olimpijski. Do tego można się pogrzać w jacuzzi albo popływać na świeżym powietrzu w specjalnym, ogrzewanym przez cały rok zewnętrznym basenie.

W Parku Wodnym Warszawianka bilet normalny do strefy basenowej na jedną godzinę kosztuje 23 zł, a za cały dzień na basenie - 69 zł. Obowiązują także liczne ulgi i karnety. Za wstęp do strefy spa płaci się dodatkowo. Aktualne ceny biletów można sprawdzić w cenniku. W Moczydle jest taniej - bilet całodzienny kosztuje 30 zł, a dZieci do 4 lat pływają za darmo, choć muszą mieć opiekuna. Cennik dostępny jest tutaj.

Warszawa z dzieckiem: futrzaste atrakcje w Warszawskim Zoo

Przejdźmy teraz do miejsc oferujących emocje inne niż sportowe. Dzieci kochają zwierzęta, często zresztą z wzajemnością. Weekend w warszawie z dzieckiem nie może się obyć bez wizyty w warszawskim ogrodzie zoologicznym, czynnym o każdej porze roku już od 1928 r.!

Warszawskie zoo dla najmłodszych oferuje aż trzy place zabaw, za to nieco starsze dzieci i dorośli spędzą cudowny dzień, oglądając zwierzaki lądowe, wodne i powietrzne w pięknych i nowoczesnych pawilonach, wybiegach i akwariach. Dla dzieci to niepowtarzalna okazja, by na własne oczy przekonać się z bliska, jak wyglądają i zachowują się zwierzęta ze wszystkich zakątków globu.

Główną atrakcją warszawskiego zoo są publiczne pokazy karmienia zwierząt, odbywające się według ścisłego harmonogramu, ogłaszanego przez zoo. Chętni mogą przypatrzeć się karmieniu pingwinów, a zaraz potem pobiec na karmienie małp, hipopotamów itd. Podczas karmienia zwierzęta najchętniej opuszczają swoje kryjówki i pozują do zdjęć.

Ulubioną atrakcją dzieci jest z kolei tzw. Mini-zoo, gdzie młodzież może samodzielnie karmić i głaskać oswojone kucyki, osiołki, kózki i króliki. Takich przeżyć dzieciaki długo nie zapomną.

Bilety wstępu do Warszaskiego Zoo tanieją od października do marca i drożeją od kwietnia do września. Ceny za bilet normalny wynosza wtedy odpowiednio 20 i 30 zł. Zoo oferuje szereg zniżek. Dokładny cennik dostępny jest na oficjalnej stronie ogrodu.

Warszawa z dzieckiem: przygody z nauką w Centrum Nauki Kopernik

Weekend w Warszawie z dzieckiem może mieć formę ekscytującej przygody z nauką. Chociaż wiele dzieci nie przepada za szkołą, Centrum Nauki Kopernik pokazuje, że można uczyć przez zabawę i bawić się, jednocześnie chłonąc wiedzę.

Centrum Nauki Kopernik oferuje moc atrakcji dla dzieci i najlepiej odwiedzić je więcej niż raz, by skorzystać z nich wszystkich.
Dla wielu wizyta w planetarium z milionami świecących gwiazd to prawdziwe olśnienie. Dla dzieci w planetarium organizuje się też pokazy filmów edukacyjnych na najwyższym poziomie, a nawet występy animatorów nauki, którzy uczą najmłodszych przez interaktywne gry i zabawy.

Galeria Bzzz! to niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogą poznawać przyrodę za pośrednictwem pomysłowych gier i wyzwań. Nowoczesna technologia umożliwia najmłodszym – ale też ich dorosłym opiekunom! – poznawanie życia na Ziemi w jego wielkiej różnorodności. Galeria oferuje także edukacyjny plac zabaw.

Teatr Robotyczny i Majsternia to z kolei miejsca, gdzie całe rodziny mogą wziąć udział w warsztatach o tematyce technologicznej i futurystycznej. W Teatrze Robotycznym zagadnienia techniczne objaśniane są w czasie zabawnych, krótkich spektakli, w których także widzowie mogą współuczestniczyć.

Bilety normalne do Centrum Nauki Kopernik kosztują 31, a ulgowe 21 zł w dni powszednie. W weekendy, święta i wakacje ceny są o dwa złote wyższe. Na bilecie wystawowym można zwiedzać wszystkie wystawy stałe oraz wystawę czasową. Wstęp do Planetarium wymaga osobnego biletu: normalny kosztuje 22, a ulgowy 16 zł.

Aktualny cennik dostępny jest na stronie CNK.

Warszawa z dzieckiem: mądra zabawa w Smart Kids Planet

Jeśli spodobało im się w Centrum Nauki Kopernik, Wasze dzieci na pewno pokochają także Smart Kids Planet, niezwykłe centrum zabaw edukacyjnych dla dzieci, zlokalizowane dotąd na terenie stadionu PGE Narodowy.

W Smart Kids Planet dzieci mogą spędzać aktywnie czas na zabawach edukacyjnych, rozwijających ich umysły i ciała, wszystko pod okiem doświadczonych edukatorów.

W licznych strefach tematycznych dzieci mogą wziąć udział w zabawach, które rozwijają ich zdolności motoryczne i poznawcze, pozwalają wyżyć się artystycznie i sportowo, a także edukują w kwestiach ochrony środowiska. Moc atrakcji czeka na dzieci w wieku od 0 do 10 lat.

Niestety, obecnie Smart Kids Planet przestało działać na Stadionie Narodowym, wyparte przez polowy szpital, zorganizowany z powodu epidemii koronawirusa. Już jednak w przyszłym roku centrum zabawy zostanie reaktywowane w nowym miejscu. Najnowsze informacje można śledzić na stronie Smart Kids Planet.

Warszawa z dzieckiem: w muzeum nie musi być nudno!

Warszawa to wielki ośrodek kultury i nauki. Choć w czasie weekendowego spaceru po Warszawie z dzieckiem nie chcemy przypominać mu o szkole, to warto pokazać dzieciom, że uczenie się nie musi być nudne, a łączenie zabawy z nauką to domena nie tylko Centrum Nauki Kopernik.

Wiele warszawskich muzeów wzięło pod uwagę potrzeby rodziców i stworzyło strefy zabawy i edukacji dla dzieci. W Muzeum Powstania Warszawskiego stworzono np. Salę Małego Powstańca, gdzie odkrywa się dla dzieci spektakle o tematyce historycznej (ceny biletów dostępne są tutaj). Można tam także skorzystać z imponującej kolekcji gier planszowych. Strefę dla dzieci zorganizowało również Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (ceny biletów dostępne tutaj).

Istnieje także w stolicy kilka muzeów, które z pewnością w całości przypadną dzieciom do gustu.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka to niezwykła placówka, działająca w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego. Muzeum dla Dzieci to prawdziwa gratka dla naszych pociech. Nazwa mówi wszystko: to muzeum poświęcone dzieciom i dzieciństwu we wszystkich zakątkach świata i epokach historycznych. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda życie ich rówieśników w zupełnie innych kulturach, czym bawią się najmłodsi z drugiej strony globu, co ich cieszy i na co wyczekują.

Muzeum dla Dzieci zafascynuje na pewno nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych, otwierając im oczy na różnorodność obyczajów i praktyk związanych z dzieciństwem i dorastaniem. Ceny za biletu wstępu dostępne są tutaj.

Z kolei Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, a nawet dziadków. Placówka gromadzi i udostępnia zabawki z minionych epok historycznych. W Muzeum oglądać można pięknie wykonane domki dla lalek, liczne misternie wykonane miniatury, a także nieprzebraną kolekcję wszelkiego rodzaju sprzętów i gier służących do rozrywki i uciechy. Kiedy dzieci padną ofiarą hipnotycznego uroku cudownych domków dla lalek, dorośli mogą powspominać dawne czasy, oglądając, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie.

Cennik Muzeum Domków Lalek dostępny jest na oficjalnej stronie placówki. Warto też na bieżąco sprawdzać, w których dniach Muzeum przyjmuje gości.

Warszawa z dzieckiem: słodkie chwile w Manufakturze cukierków

Jeśli Warszawa z dzieckiem, to chyba nie może obejść się bez odrobiny słodkości. Warszawska Manufaktura Cukierków to prężnie działający zakład, produkujący najwyższej jakości słodycze. Pracownicy dzielą się swoją pasją do słodkości, organizując pokazy, w czasie których ręcznie wykonują słodycze.

Oczywiście, po pokazie następuje degustacja z udziałem publiczności. Wizyta w Manufakturze Cukierków to świetny pomysł na weekendowy wypad dla całej rodziny. Dzieci wypatrzą oczy na kolorowe łakocie i zachwycą się smakiem słodyczy, a dorosłych zafascynuje pokaz ręcznego wyrabiania słodkości niczym w czasach dawnych mistrzów, gdy każde ciasteczko było osobno doprowadzane do perfekcji przez zręcznego cukiernika.

Ceny biletów na pokazy grupowe lub indywidualne, organizowane w Manufakturze słodyczy w Warszawie lub Toruniu, można sprawdzić w oficjalnym cenniku. Manufaktura prowadzi też swój sklep online ze słodyczami.

Warszawa z dzieckiem: sceniczne emocje w Teatrze Niewielkim

Warszawski Teatr Niewielki działa na terenie Soho Factory, jednego z bardziej oryginalnych warszawskich zagłębi kulturalnych. Instytucja powstała od początku do końca z myślą o dzieciach do 7 lat. Teatr Niewielki dysponuje przytulnym foyer pełnym zabawek i kolorowych, pluszowych mebelków, jednak największą atrakcją jest kameralna scena na 45 osób, na której wystawiane są spektakle.

Przedstawienia w Teatrze Niewielkim są pouczające, ale proste w odbiorze. Trwają tylko 30 min, a kolejny kwadrans przeznaczony jest na zabawę. Dzieci siedzą tuż przy scenie, wszystko dobrze widzą i słyszą, a czasem mogą nawet wziąć udział w spektaklu.

Teatr Niewielki to nie tylko barwna przygoda dla dziecka i niezwykłe przeżycie dla rodzica. To przede wszystkim świetne miejsce, by pokazać dziecku po raz pierwszy magię teatru i pozwolić mu stanąć na scenicznych deskach.

Bilet wstępu do Teatru Niewielkiego kosztuje 40 zł w dni powszednie i 44 zł w weekendy, dla dorosłych i dla dzieci. Aktualny cennik można sprawdzić na stronie Teatru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bon turystyczny ważny do września

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie