IPT - pasek artykułowy

Wielkanoc 2024 poza domem: gdzie tanio wypoczniecie bez gotowania i sprzątania? Aktualne ceny noclegów nad morzem, w górach i na Mazurach

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
od 7 lat
Marzy wam się Wielkanoc bez konieczności robienia porządków i gotowania? Możecie zrealizować to marzenie, planując rodzinny weekend wielkanocny poza domem, w hotelu z wyżywieniem w cenie. To świetny pomysł na wypoczynek np. nad morzem, w górach czy na Mazurach. Gdzie w Polsce możecie spędzić Wielkanoc 2024 poza domem najtaniej? Ile kosztują noclegi np. w Gdańsku, Zakopanem, Karpaczu czy Mrągowie? Sprawdziliśmy i stworzyliśmy aktualne rankingi ofert. Zaplanujcie tani wielkanocny wypoczynek poza domem, zanim najtańsze oferty zostaną wykupione!

Spis treści

Wielkanoc 2024 poza domem. Ile kosztuje wypoczynek nad morzem, w górach i na Mazurach?

Polacy coraz częściej decydują się spędzić Wielkanoc poza domem. Pierwszy wiosenny długi weekend to okazja, by pozwiedzać kraj i cieszyć się dobrą pogodą. Polacy chętnie wyjeżdżają w tym okresie także po to, by uciec od konieczności przygotowywani świąt na własną rękę, sprzątania i gotowania.

Molo w Sopocie w wiosenny dzień
Zaplanowanie Wielkanocy poza domem, w hotelu z opłaconymi posiłkami, pozwoli wam spędzić święta bez stresu i pracochłonnych przygotowań. Ale gdzie w Polsce noclegi w wielkanocny długi weekend są najtańsze? Czy bardziej opłaca się wyjechać w góry, nad morze czy np. na Mazury? Sprawdziliśmy! Przekonajcie się, gdzie w Polsce Wielkanoc 2024 poza domem kosztuje najmniej. ewg3D, Getty Images, zdjęcie ilustracyjne

Wyjazd wielkanocny do hotelu pozwala wypocząć w rodzinnym gronie z dodatkowymi atrakcjami. W górach możecie np. wybrać się na święconkę do okolicznego drewnianego kościołka, gdzie górale zawiozą was konnym zaprzęgiem, a potem spędzić wieczór przy ognisku z muzyką na żywo. Nad morzem czy nad mazurskimi jeziorami możecie spacerować po plaży i skorzystać z oferty SPA i wellness.

Hotele często organizują na Wielkanoc specjalne, choć dodatkowo płatne pakiety atrakcji, np. śniadanie wielkanocne w formie szwedzkiego stołu i animacje dla dzieci (gonitwa za zającem, warsztaty malowania pisanek itp.).

Ale ile to wszystko kosztuje? Czy jest już za późno, by zarezerwować pobyt na Wielkanoc nad morzem, w górach czy na Mazurach za rozsądne pieniądze? Wcale nie! Sprawdziliśmy, gdzie w Polsce możecie nadal tanio spędzić długi weekend wielkanocny.

Przekonajcie się, gdzie wypoczynek kosztuje najmniej i zarezerwujcie pobyt, nim oferty zostaną wykupione. To ostatnia szansa na Wielkanoc bez gotowania i sprzątania, za to z pięknymi widokami i dodatkowymi atrakcjami.

Czytaj też: Wielkanoc 2024 w Europie: 9 miast, które najbardziej warto odwiedzić. Najpiękniejsze tradycje i jarmarki, najdziwniejsze widowiska

Gdzie Wielkanoc poza domem jest najtańsza? Aktualny ranking ofert

Gdzie w Polsce możecie najtaniej spędzić Wielkanoc poza domem bez gotowania i sprzątania? Sprawdziliśmy! Poniżej znajdziecie aktualne zestawienie najtańszych ofert pobytu.

Jak powstało zestawienie najtańszych miejsc w Polsce na Wielkanoc poza domem?

 • Najpierw wyszukaliśmy aktualne ceny rezerwacji last minute na Wielkanoc 2024 w polskich hotelach nad morzem, w górach i na Mazurach.
 • Pod uwagę wzięliśmy hotele 3- i 4-gwiazdkowe, oferujące pokoje 2-osobowe w terminie wielkanocnego długiego weekendu (29 marca – 1 kwietnia 2024, 3 noce).
 • Wybraliśmy tylko ofert z posiłkami wliczonymi w cenę, żebyście nie musieli zawracać sobie głowy gotowaniem. Nie są to pełne pakiety wielkanocnych atrakcji (te obecnie są już dość drogie), ale przy odrobinie szczęścia nadal możecie znaleźć i wykupić taki pakiet w wybranym hotelu.
 • Przeanalizowaliśmy dwa rodzaje ofert: wycieczki organizowane przez polskie biuro podróży Nekera, specjalizujące się w krajowym wypoczynku w formule all inclusive, a także pobyty niezorganizowane, czyli zwykłe rezerwacje hotelowe. Porównanie cen może was zaskoczyć!

Gdzie Wielkanoc poza domem jest najtańsza? Sprawdźcie, ile może was kosztować rezerwacja 3 nocy nad Bałtykiem, w Tatrach czy na Mazurach na wielkanocny długi weekend 2024.

Najtańsze miejsca na Wielkanoc nad morzem

Turyści na molo w Brzeźnie
Wielkanoc nad Bałtykiem pozwoli wam zapomnieć o problemach i stresie. Wolni od świątecznych przygotowań, możecie odprężyć się i powdychać jod - wiosenne powietrze nad Bałtykiem ma świetny wpływ na zdrowie.

Na zdjęciu: turyści na Molo w Brzeźnie. Karolina Misztal, Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc nad morzem cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród Polaków. Według analiz ekspertów platformy Travelist, ok. 53 proc. rezerwacji pobytów na Wielkanoc 2024 dotyczy właśnie wybrzeża Bałtyku. Najpopularniejsze miasta, wybierane przez turystów, to Kołobrzeg (13 proc.), Gdańsk (10 proc.) i Mielno (8 proc.).

Na początku marca 2024 ceny kształtowały się na poziomie 629 zł za noc w pokoju 2-osobowym w pakiecie z wyżywieniem (czyli łącznie 943 zł za osobę za 3 noce w długi weekend wielkanocny). Jak jest teraz?

Przekonajcie się, ile kosztują obecnie najtańsze wycieczki zorganizowane nad Bałtyk z biurem Nekera na Wielkanoc 2024:

 • Najtańsza oferta: 29 marca – 1 kwietnia, dworek Cisowa Góra w Darłowie, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, od 516 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, hotel Zatoka w Gdańsku, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 527 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, Ośrodek Meduza w Mrzeżynie na Pomorzu Zachodnim, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 743 zł za osobę.

Popularny Kołobrzeg nie znalazł się w TOP 3 najtańszych ofert. Tam wielkanocny weekend możecie najtaniej spędzić w cenie 775 zł za osobę. Ofert wypoczynku z biurem w Gdańsku obecnie już nie ma.

Jak widać, ceny pobytów nad Bałtykiem na Wielkanoc 2024 są nadal dość atrakcyjne.

Sprawdźmy teraz najtańsze pobyty niezorganizowane. Ile obecnie kosztują najtańsze rezerwacje w hotelach nad Bałtykiem na wielkanocny wypoczynek bez gotowania?

 • Najtańsza oferta: 29 kwietnia – 1 marca, pensjonat Perła Wisełka w Wisełce, śniadanie i kolacja, 565 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, ośrodek Promenada-Faleza w Jastrzębiej Górze, śniadanie i kolacja, 758 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, Apartamenty Nad Parsętą w Kołobrzegu, śniadanie i kolacja, 929 zł za 3 noce za osobę.

Popularny Gdańsk jest obecnie drogi. Najtańszy dostępny nocleg wielkanocny (standard 4-gwiazdkowy) w Gdańsku kosztuje 1273 zł za osobę.,

Okazuje się, że wykupienie pobytu zorganizowanego z biurem Nekera wychodzi przeciętnie taniej niż rezerwacja noclegu na własną rękę.

Najtańsze miejsca na Wielkanoc w górach

Widok z góry Śnieżka
Wielkanoc w górach to szansa na wypoczynek na łonie pięknej przyrody i poznanie lokalnych tradycji.

Na zdjęciu: widok ze szczytu Śnieżki w Karkonoszach. Marcin Oliva Soto / Polskapresse, zdjęcie ilustracyjne

Ok. 15 proc. wszystkich rezerwacji wielkanocnych z bazy danych Travelist dotyczy pobytów w polskich górach. Według ekspertów Nocowanie.pl, najwięcej rezerwacji na Wielkanoc dokonano w Karpaczu, Kościelisku, Zakopanem i Krynicy-Zdroju. Ale gdzie jest teraz najtaniej?

Oto TOP 3 najtańszych ofert na Wielkanoc poza domem, w malowniczych polskich górach, w ramach zorganizowanego wypoczynku z biurem Nekera:

 • Najtańsza oferta: 29 marca – 1 kwietnia, Solina SPA w Myczkowcach w Bieszczadach, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 726 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, ośrodek wypoczynkowy Evita w Krynicy-Zdroju, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 814 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, willa Stożek w Białce Tatrzańskiej, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 881 zł za osobę.

Popularne miejscowości Zakopane i Karpacz nie znalazły się w rankingu, a Wielkanoc w tych miastach może was sporo kosztować. Obecnie najniższe ceny to: w Karpaczu 1136 zł za osobę, w Zakopanem 1709 zł za osobę.

A tak wygląda ranking najtańszych ofert bez pośrednictwa biura podróży:

 • Najtańsza oferta: 29 kwietnia – 1 marca, willa Pod Termą w Białce Tatrzańskiej, śniadanie i kolacja, 574 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, April 2 Guest House w Zakopanem, śniadanie i kolacja, 694 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, pensjonat Carmen w Szklarskiej Porębie, śniadanie i kolacja, 757 zł za 3 noce za osobę.

Okazuje się, że w górach samodzielnie zorganizowany pobyt na Wielkanoc jest tańszy niż oferty wycieczek z biurem podróży Nekera. W Zakopanem możecie spędzić 3 noce już za niecałe 700 zł za osobę, ale w Karpaczu jest już znacznie drożej: od 1389 zł za osobę.

Tania Wielkanoc na Mazurach. Ile kosztują noclegi w Mrągowie czy Olsztynie?

Letni dzień nad jeziorem Drawsko na Mazurach
Mazury to świetne miejsce na spędzenie wielkanocnego długiego weekendu bez gotowania i sprzątania. Woda i szumiące lasy to połączenie, które ukoi wasze nerwy i pomoże naładować baterie na samym początku wiosny.

Na zdjęciu: piękny dzień nad jeziorem Drawsko. ewg3D, Getty Images, zdjęcie ilustracyjne

Dane Travelist wskazują, że ok. 12 proc. rezerwacji na Wielkanoc dotyczy Warmii i Mazur – Polacy chcą wypoczywać nad pięknymi jeziorami, wśród szumiących lasów, i trudno im się dziwić. Jak kształtują się ceny wielkanocnego wypoczynku na Mazurach. Gdzie jest najtaniej?

Najtańsze oferty pobytów zorganizowanych z biurem Nekera:

 • Najtańsza oferta: 29 marca – 1 kwietnia, hotel Warmiński w Olsztynie, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 413 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, Osada Danków w Miłomłynie, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 524 zł za osobę.
 • 29 marca – 1 kwietnia, hotel Mazuria w Mrągowie, śniadania i obiadokolacje, dojazd własny, 597 zł za osobę.

Najtańsze oferty noclegów bez pośrednictwa biura podróży:

 • Najtańsza oferta: 29 kwietnia – 1 marca, hotel Mazuria Country & SPA w Mrągowie, śniadanie i kolacja, 670 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, folwark Mazurskie Legendy w Kruklankach, śniadanie i kolacja, 725 zł za 3 noce za osobę.
 • 29 kwietnia – 1 marca, hotel Platinum Ostróda w Ostródzie, śniadanie i kolacja, 987 zł za 3 noce za osobę.

Podobnie jak w przypadku pobytów nad morzem, skorzystanie z oferty biura podróży może być tańsze niż samodzielna rezerwacja noclegu na Mazurach na Wielkanoc 2024.

Podsumowując: najtaniej możecie spędzić Wielkanoc 2024 poza domem na Mazurach, gdzie pobyt zorganizowany w hotelu w Olsztynie kosztuje tylko 413 zł za osobę. Ceny są znośne także nad Bałtykiem, od 516 zł za osobę. Najdrożej jest w górach: najtańsza oferta kosztuje 574 zł.

Źródła: Wakacje.pl, Travelist.pl, Booking.com, Nocowanie.pl

Czytaj też: Niedziela Palmowa 2024: niezwykłe tradycje w Łysych i Lipnicy Murowanej. Warto tam być w ostatni weekend przed Wielkanocą!

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronapodrozy.pl Strona Podróży